Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toti acumulatorii auto au stantata pe undeva o serie de unde se poate afla data productiei.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Daca-ti dau o serie de Rombat, imi zici cand e fabricata?
      Degeaba ai seria, daca insiruirea aia de cifre nu are o logica pentru unul care nu lucreaza la Rombat/Varta.

      Comment


      • Google is your friend! gasesti daca vrei tot ce trebuie sa stii despre baterie , cu putina rabdare.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Io nu stiu sa folosesc google, poti sa-i spui tu colegului cu Varta ce sa caute?
          Dar ceva actual, ca astia au obiceiul sa schimbe inserierea periodic.
          La Rombat se bat cap in cap informatiile, daca le aplici pe un tabel de coduri mai vechi.

          @dj, am o Varta cumparata acum 3 ani de pe raftul magazinului, inca nu da semne de oboseala pe un diesel mai mare ca al tau.
          Acum, tot ai cumparat-o, practic nu are rost, verificarea datei de fabricatie trebuie sa o faci inainte de a da banii.
          Ai garantie la ea, nu te mai stresa cu data fabricatiei, ca nu e ou sa faci toxiinfectie alimentara.
          Totul tine de cum o exploatezi, mai ales de cat de incarcata e pe perioada de neutilizare.
          Daca are defect d efabricatie, fii sigur ca pica rapid si una fabricata cu 2 luni inainte. Pentru asta exista garantie.
          Last edited by mr.K; 2 February 2017, 09:17.

          Comment


          • Cautati pe google site-uri care comercializeaza acumulatori auto , print-un email trimis unui site de acest gen puteti afla data fabricatiei pentru bateria voastra, asa am procedat eu cu ZAP.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Pai el a intrebat si aflat direct ce ai fost informat tu prin email.
              Or sa-ti spuna ce vrei sa auzi.

              Comment


              • Daca o iei asa atunci nu mai ai incredere in nimeni si nimic.
                Attached Files
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • corecta informatie... la ziua poate a vrut sa spuna saptamana... spre ex.: ziua 23 anul 2016?

                  Comment


                  • A fost suficient sa-mi comunice anul de fabricatie , luna si ziua conteaza mai putin.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • la fel de bine poate sa fie o informatie falsa... cine are factura/bon de cumparare poate sa trimita un mail la varta sa vedem ce zic si ei?
                      Last edited by sorin1983; 2 February 2017, 10:33.

                      Comment


                      • Originally posted by prometheus View Post
                        Cautati pe google site-uri care comercializeaza acumulatori auto , print-un email trimis unui site de acest gen puteti afla data fabricatiei pentru bateria voastra, asa am procedat eu cu ZAP.
                        nu gasesti absolul nimic legat de data de fabricatie. anul trecul a fost o discutie lunga aici, si eu am cautat vreo 3 luni fara sa gasesc ceva.
                        cand l-am intrebat pe tipul de la f5 care venise sa-mi monteze bateria,
                        a zis ca seria nu da data fabricatiei, care apare doar in certificatul de garantie.

                        Comment


                        • Iar certificate tiparim cate e nevoie, periodic si cu data potrivita.

                          Comment


                          • Originally posted by djxhouse View Post
                            L.E.

                            Atasez o poza cu acumulatorul.
                            Nu pe eticheta gasesti codul care da detaliile ce te intereseaza; cauta codul de 9 cifre stantat pe baterie.
                            Ex.
                            H 1C607161
                            Baterie produsa la Hannover, pe linia de executie 1, tip executie (C=BKF, T= Tank), anul 2016, luna 07, ziua16, schimbul1.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • deci, daca era din 2006, avea acelasi cod ?!

                              Comment


                              • Codul se refera la bateriile produse intre anii 2010 (0) si 2019(9) si se refera la bateriile Varta.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google