Indicator Benzina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    mersi...n-am mai postat ca si-a revenit...tks
    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

    Comment


    • #17
      Am mai zis-o si nu recomand la nimeni: stiu pe cineva cu un Sandero care din 800 in 800 de km face numai plinul (cu 64 L)...

      Comment


      • #18
        eu nu stiu daca e chiar o problema...nu cred ca e dar se intampla de 2-3 ori pe luna cand mai am 1 liniuta si bag de 50 de lei benzina..s.e ridica la 3 liniute
        in mod normal 5 liniute ar trebui sa arate dar numai uneori imi arata 3(bag benzina din aceasi loc tot timpul)
        Last edited by Seba; 23 March 2009, 13:31.
        (\__/)
        (='.'=)
        (")_(")

        Comment


        • #19
          pntru ca de exemplu, liniuta a 3-a e aprinsa ori ca ai 15,5 ori 19.8 litri. in mod analog se intampla pt orice liniuta, care e aprinsa complet pentru o cantitate de benzina cu 0,1 pana la 4,9 litri peste pragul stabilit de aprindere a liniei respective
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            multumiri Seba pt lamurire,teoria asta o aveam si eu in mintea mea dar ma gandeam ca daca o sa scriu pe aici nu o sa ma creada nimeni.
            Seba e posibil ca atunci cand urcam un deal cu un logan de orice fel sa scada o liniuta tocmai pt ca rezervorul se inclina iar sonda atinge urmatorul prag de carburant(-1 liniuta)?iar cand revenim pe loc drept sa nu mai "puna" liniuta la loc cum ar fi normal pt ca CB a retinut valoarea indicata la urcarea dealului(adica -1linuta)?

            Comment


            • #21
              da, e posibil, la pante mari si cu combustibil putin in rezervor. dar se vede doar la drum lung sau oprirea motorului. am patit sa-mi fuga afisajul la coborarea unei borduri
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                la mine nu se mai aprinde ultima liniuta cu toate ca ultima data am bagat motorina pana in "gura"
                Click! - http://www.youtube.com/watch?v=P9IGaLsK4s4

                Comment


                • #23
                  Revin cu un mesaj...mai tarziu...dar decat niciodata....
                  S-a rezolvat problema...Sa va explic:
                  - faza aia cu rezervorul prea plin nu era; am mers cam 900 km, am resetat computerul da cateva ori si nimic...(mai aveam un pic si ramaneam fara benzina)
                  - am intrebat un prieten de la un Service care mi-a desfacut rezervorul si a gasit PLUTITORUL cazut din pompa...L-a pus la loc in pompa si 'voila' .. s-a rezolvat
                  Ar trebui sa-i dau in judecata pa cei de la Caremil....nici macar nu au scos pompa din rezervor, pentru ca daca o faceau ar fi vazut ca lipseste plutitorul...am mai platit si manopera...

                  Comment


                  • #24
                    Salut!
                    Ieri mi s-a aprins beculetul de benzina, perfect normal(mai aveam vre-o 5 l in rezervor). M-am dus imediat la benzinarie, am bagat 5l si nu s-a stins beculetul. Ma gandeam ca am vre-o 10 l de benzina asta inseamna 1-2 liniute. Am facut testul de bord, acolo imi arata 10l si 2 liniute, dar in test tot a stat martorul de benzina aprins. Cred ca problema este din soft pt ca plutitorul functioneaza avand in vedere ca in test imi indica f bine. Ce imi recomandati?

                    Comment


                    • #25
                      seba are dreptate

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google