4 Noi Motorizari.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    adevarul e ca pe undeva are dreptate bunicuta...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #77
      @ margelatu, pai pe Sandero nu exista 1.6 16V ori Logan nu vreau e prea lunga masina pentru ce vreau eu; Sandero la cei 4,02 metri e ideala (imi incape perfect in copertina din fata blocului ...la cata aglomeratie e in fata blocului numai eu stiu cum ma chinui cu 1310-le de 4,38 metri sa ies si sa intru in copertina (ce mi-e 4,38 sau 4,28 cat e Logan)

      @ seba, as vrea Sandero pentru pretul foarte bun pentru un Laureate prin rabla, circa 7400 euro cu tot cu tva, dar daca nu vor astia sa vanda ce vreau eu (adica cu motor de 1.2), sa fie sanatosi nu stau dupa ei, nu te poti intelege cu prostu' aka dacia (decat daca te cobori la nivelul lui, ori asta nu sunt dispus sa fac)

      ps. paradoxala situatie de criza: sa vrei sa cumperi ("un" ceva) si sa nu ai ce...
      Last edited by bunicuta; 13 March 2009, 18:33.

      Comment


      • #78
        @bunicuta, citeste aici la sectiunea "0% avans in Programul Rabla".Cred ca iesi mai bine ca la un Sandero si unde mai pui ca este si pe gustul tau si ai si motorul mult dorit.
        Last edited by Cromatic; 13 March 2009, 20:04.

        Comment


        • #79
          @Cromatic, multumesc, stiu de oferta Skoda...dar eu vreau sa iau masina cash, nu prin credit sau leasing, asta ma enerveaza la culme la dacia (ai bani da' nu ai ce cumpara)
          ps. poate suna ciudat, dar Sandero la exterior mi se pare mult mai frumoasa decat Fabia, insa la interior nici nu se compara Fabia cu Sandero.

          Comment


          • #80
            Atunci sa-ti zic una si mai tare(dupa care inchei cu off-topicul).
            Uite ce mesaj imi trimite TransAtlantis(reprezentata Ford in Constanta) citez:
            "TransAtlantis iti ofera programul Remat cu PRIMA DE CASARE DUBLA(7600 RON) & FORD Focus supradotat la 10600 euro cu TVA". Ce zici de asta?
            Vezi, altii chiar fac oferte adevarate ca sa-si vanda produsele.
            Last edited by Cromatic; 13 March 2009, 21:10.

            Comment


            • #81
              bunicuto,
              au dat aseara o stire, insotita de o imagine a d-lui Fourmont, ca dacia va lansa doua noi motorizari pe Sandero din luna iunie.
              Acestea vor fi: diesel...
              Asa ca da fuguta la skoda, ford, renault sau fiat(?) sa iei o masina.

              Deci este adevarat, au aparut deja doua noi motorizari si vorba bancului: nu pe Logan ci pe Sandero si nu le-au dat ci le-au luat.....
              Last edited by detail; 14 March 2009, 04:28.

              Comment


              • #82
                "Vom lansa in Romania in luna iunie Sandero Diesel, iar inainte de perioada concediilor vom prezenta pe Sandero si Logan motorizarea de 1,2 litri benzina", a declarat directorul general al automobile Dacia, Francois Fourmont.

                Da un turbo benzinar cand baga?
                Last edited by Cromatic; 14 March 2009, 07:40.

                Comment


                • #83
                  Asta insemna ca pe la sfarsitul lui iulie va apare 1.2 deci daca as da comanda la 1.2 imi va veni masina prin septembrie...deci vara asta ar trebui sa merg tot cu 1310-le...
                  O sa merg dupa data de 27 martie la toti dealerii din Zalau sa vad ce pot lua prin remat, nu cred ca o sa astept motorizarea 1.2, sa vad ce o fi.

                  ps. oferta Ford nu e satisfacatoare, la pretul ala am motor de 1.4 80 CP (cam mic pe caroseria aia grea a ford-ului) plus ca din ce am citit, in pretul ala, nu am aer conditionat (cost 950 euro optional)

                  Comment


                  • #84
                    Daca o vrei pt oras ia-ti KA 2 E superb
                    Sa speram ca pana in 2010 o sa aduca si la noi motorizarea D4F 1.2 Turbo in cele doua variante de putere 100 cp si 145nm / 120 si 170nm (mai e una cu 135 dar nu sper la atata)
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • #85
                      Da, e super ok Ka-ul nou...dar cum am nevoie de o masina polivalenta, plus ca mi-ar fi frica sa merg cu ea in afara orasului sa nu cumva sa ma arunce vantul in vreun sant

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Cromatic View Post
                        "Vom lansa in Romania in luna iunie Sandero Diesel, iar inainte de perioada concediilor vom prezenta pe Sandero si Logan motorizarea de 1,2 litri benzina", a declarat directorul general al automobile Dacia, Francois Fourmont.

                        Da un turbo benzinar cand baga?
                        sa nu uitam ca loganul e totusi masina lowcost si in general masinile din clasa lui (sedanuri lowcost) nu prea au asa ceva. O chestie de genul asta, ar arunca pretul loganului in aer. SI ca de obicei, ar aparea aia:cum dom'le sa dau atata pe o dacie?

                        Comment


                        • #87
                          am inteles ca suv-ul o sa aiba aceleasi motorizari cu logan, va dati seama cum se va tarai ditamai suv-ul cu motorul de 1.4 ?

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by maximus View Post
                            sa nu uitam ca loganul e totusi masina lowcost si in general masinile din clasa lui (sedanuri lowcost) nu prea au asa ceva. O chestie de genul asta, ar arunca pretul loganului in aer. SI ca de obicei, ar aparea aia:cum dom'le sa dau atata pe o dacie?
                            Tu crezi ca 1,2 TCe este mai scump decat 1,5 dCi?

                            Comment


                            • #89
                              In loc sa faca ceva mai performant astia bag motorasul ala de masini teleghidate pe Sandero si Logan.
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Pai motorasul ala de masini teleghidate are cam aceleasi performante cu 1,4 8v care-i problema? in schimb la 1,2 TCe se schimba radical problema, are reprize mai bune si decat 1,6 16 v.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google