Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa te uiti daca ai plafoniera cu 3 becuri ca au "bunul" obicei sa mai monteze cu unul singur.

    Comment


    • Mulțumesc am să mă uit și de plafonieră

      Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

      Comment


      • Si daca are doar unul ce ar trebui sa faca? Sau altfel spus, scrie undeva ca trebuie sa aiba plafoniera cu trei becuri?

        Comment


        • Dacă are numai un bec am să ii rog să îmi mai pună două becuri (glumesc desigur). Sunt conștient ca există această posibilitate, doar este o mașină low-cost și Dacia își face calculele să nu iasă în pierdere.

          Am să încerc să fiu atent la toate detaliile în măsură în care se poate face acest lucru.

          Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by omulsimplu View Post
            ... să nu iasă în pierdere.
            ... să iasă cât mai mult în câştig!
            Te-am corectat un pic.

            Comment


            • Plafoniera se pune și după consumatori, astfel cu baterie de 40Ah, 50Ah sau chiar 60Ah dar cu S&S(și fiind 1,2 16v E6 sigur are, doar că nu pentru Romania) e posibil să aibă doar un bec nu 2 sau 3.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Probabil are doar un singur bec, nu mă deranjează așa de mult acest lucru. Torpedoul este iluminat la acest model sau variantă de Logan? Pentru mine este mai important acest element. Este adevărat ca orice element instalat aduce un confort în plus. Multe din aceste se pot instala și după aceea numai că mie nu îmi place să aduc modificări instalație electrice deoarece soi ce implică acest lucru.

                Aștept în continuare alte sfaturi și îndrumări de la cei care au intrat în posesia mașinilor și au constata unele proleme care nu se trebui să apăra

                Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by omulsimplu View Post
                  Probabil are doar un singur bec, nu mă deranjează așa de mult acest lucru. Torpedoul este iluminat la acest model sau variantă de Logan? Pentru mine este mai important acest element. Este adevărat ca orice element instalat aduce un confort în plus. Multe din aceste se pot instala și după aceea numai că mie nu îmi place să aduc modificări instalație electrice deoarece soi ce implică acest lucru.

                  Aștept în continuare alte sfaturi și îndrumări de la cei care au intrat în posesia mașinilor și au constata unele proleme care nu se trebui să apăra

                  Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk
                  Eu am un Sandero Stepway 0.9 tce din 2013 si nu are torpedoul iluminat.

                  Comment


                  • Pentru România, X52-ul nu are torpedoul iluminat, lipsind și decupajul pentru lampă.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Au mai economisit niste euro!

                      Comment


                      • Nu a comandat nimeni 0.9 tce GPL euro 6?
                        Eram curios ce termen de livrare are


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Zilele astea vreau sa comand un MCV 1,5 dci 90CP Laureat, cu medianav si pack securite (RVLV + senzori parcare), alb standard.

                          Stie cineva cu aproximatie cam care ar fi un termen de livrare?

                          Comment


                          • Cel mai bine intreaba concesionarul din orasul tau. Din cate stiu, el poate sa reconfigureze un MCV (in cazul tau) programat la uzina cu vreo 2 saptamani inainte de fabricare.

                            Comment


                            • Originally posted by omulsimplu View Post
                              Probabil are doar un singur bec, nu mă deranjează așa de mult acest lucru. Torpedoul este iluminat la acest model sau variantă de Logan? Pentru mine este mai important acest element.

                              Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk
                              Si eu am cautat o solutie la lipsa luminii din torpedou, si intr un final am gasit si montat o lampa mica cu leduri si cu senzor de miscare, care se aprinde doar seara sau noaptea, deci nu se aprinde aiurea ziua cand deschid torpedoul, este mica, compacta, lumineaza super bine si a venit cu banda dublu adeziva pe masura ei, am gasit o in ikea, poate mai au,dar se gasesc peste tot
                              Partea buna este ca nu am umblat la electrica masinii pt lumina din torpedou

                              Comment


                              • Mulțumesc pentru sugestie, este o idee bună. Nici ei nu sunt adeptul modificări instalației electrice

                                Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google