Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merita fiecare eurocent în plus....aer condiționat automat,comenzile geamurilor electrice pe portiere,semnalizatoare în oglinzile laterale,stopuri fumurii,bord iluminat in culoarea alba,aeratoare centrale pătrate,elemente ale bordului și portierelor din piano black,folie pe usi si cred roti pe 16"......deci da MERITA!

    Comment


    • Roțile sunt de 16 dar de tablă.. Da...... Merită

      Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

      Comment


      • În topicul SL10 acum închis s-a dezbătut subiectul.

        Câteva idei:
        -AC cu 3 actuatuare de 188euro bucata care sigur vor pica la un moment dat.
        -roți omologate doar pe 16 cu anvelope exotice 199/55 R16 91H vezi prețul uneia.
        -piano black e magnet de amprente.
        -unicul plus = tamburi de MCV ventilați.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Am uitat sa menționez :geamuri electrice spate cu acționare pe portiere, deschidere uși din interior cromate,protecții laterale uși, proiectoare dublu optice( nu știu ce înseamnă poate dacă știe cineva sa-mi explice) deci practic tot ce este nevoie și acum intra regretul și mustrările de conștiință "ca dacă mai așteptam 4 luni"........

          Comment


          • Pentru necunoscători:

            10/2012 se lansează în fabricație L52 sub emblemă Dacia și Renault(SL10 de la noi).
            06/2014 se lansează L52 SL10 chel care de fapt e un Renault L52 normal (ornamente piano black) dar la noi,... uau climă
            07/2014 la BRazilieni se lansează L52 SL Exclusive care e un SL10 cu ornamente de Laureate normal ROmânesc(gri fonce)
            10/2015 lansăm Prestije adică tot un SL10 chel dar fără embleme și praguri SL10

            ce înseamă SL10 chel = lipsă multiplexor și Ecodrive de pe Medianav
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Proiectoare dublu optice adica faruri cu corp separat pentru faza scurta si faza lunga. Atunci cand comuti pe faza lunga se va aprinde un bec separat intr-un alt corp al farului, ramanand aprins si cel de faza scurta. Rezulta din asta ca vei avea o vizibilitate destul de buna pe timp de noapte.

              Primul model de Logan II are far cu un singur corp deci un singur bec cu 2 filamente, unul pentru faza scurta si unul pentru faza lunga.
              Attached Files
              Last edited by plasStik3; 2 November 2015, 01:15.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                În topicul SL10 acum închis s-a dezbătut subiectul.

                Câteva idei:
                -AC cu 3 actuatuare de 188euro bucata care sigur vor pica la un moment dat.
                -roți omologate doar pe 16 cu anvelope exotice 199/55 R16 91H vezi prețul uneia.
                -piano black e magnet de amprente.
                -unicul plus = tamburi de MCV ventilați.
                Pe principiul drobului de sare. La orice masina se pot strica componente AC, ce-i drept mai frecvent la dacia-renault.

                Comment


                • Nu e drob de sare, uiți că la un moment(2013-2014) dat am scos toate piesele pentru AC auto aprox. 1000 euro, aveam eu o idee.

                  @plasStik3: Cu singura observație că pe alte piețe ai relee după monomanetă, la noi nu ai, deci pe lungă vei avea 2x55w + 2x60w direct prin monomaneta care oricum e prost executată.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Ai uitat de cablaj, nu duce amperajul.

                    Cand am demontat bara, am descoperit mufa aceasta (v. poza). Cred ca este mufa pt proiectoare. Cablurile ar trebui sa duca 2x55W=110W/14.4V=7,6A (pt cei care pun astfel de proiectoare de Logan ph1), grosimea lor (d=0.5-06mm) ma ingrijoreaza, daca proiectoarele funct mult timp se vor solicita termic cam mult.
                    Attached Files
                    Last edited by crististreulea; 2 November 2015, 13:08.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Da, este mufa pentru proiectoare.

                      Comment


                      • Firele alea țin 2x19W fără probleme.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Prestige asta nu are cumva o generatie noua de medianav?
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • @t0rq Deci era mai ok, in conditiile date, fara releu, sa stinga faza scurta la comutarea fazei lungi si sa ramai doar cu 2x60w.

                            Comment


                            • Singura mașină cu Medianav EVO e Duster ph2 SL Orange, ăla cu wifi.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Nu stiu daca s-a mai pus intrebarea asta(daca da imi cer scuze).De curiozitate cat costa un far din acela dublu optic?Si se poate pune pe loganul cu un singur bec?Intreb din pura curiozitate.Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google