Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bossake
    replied
    A luat cineva un prestige si a primit 300eur dar este o reducere de la Dacia nu de la dealer.

    Acum e posibil pentru SL Plus sa nu existe si sa fie doar pt Prestige.

    panselin4 daca esti din Bucuresti si ai nevoie de o masina pentru rabla te pot ajuta eu, am o masina care sta degeaba.

    Leave a comment:


  • rimaru
    replied
    panselin4 in legatura cu discount, in bucuresti am fost in aceasta vara la aproape toti dealerii , nici unul nu au vrut sa ofere nici un discount. Ce am reusit , nr rosii gratis si cateva accesorii tot gratis. Din discutii cu colegii in alte judete se mai practica dar pentru masini care sunt pe stoc.
    Pentru RABLA , intai gasesti clientul care vrei sa ii vinzi "voucherul" si cu el de manuta te duci la dealer sa faci actele .

    Leave a comment:


  • panselin4
    replied
    Aveți idee cât mai este discountul la un logan serie limitată?
    acela cu ac si proiectoare ceata
    si vroiam sa mai intreb, pentru cine s a confruntat de curând ,daca cineva vrea să vîndă un voucher rabla, trebuie mai întâi să găsească client si apoi sa faca actele ?- adică sa duca masina la remat, sa scoată masina de la poliție, de la taxe etc.
    Sau mai întâi trebuiesc făcute aceste operațiuni, si apoi cautat client?

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Exista masini cu livrare imediata, in general cu motor de 0.9.

    Leave a comment:


  • puimik
    replied
    A comandat o cunostinta un logan mcv SL Prestige Plus pe 20 iulie, vinerea trecuta pe 26 a iesit pe poarta fabricii si asteapta saptamana asta livrarea. S-au miscat asa bine ca era masina data in lucru deja, daca vroia sa astepte rabla sau nu facea rezervare pe asta, astepta mult si bine pana prin octombrie-noiembrie,

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Da, Logan 0.9 GPL a fost retras de la vanzare. Posibil sa aiba legatura cu schimbarea normei de poluare de la 1 septembrie cand se trece de la Euro 6c la 6d-temp.

    Leave a comment:


  • bossake
    replied
    mi se pare mie sau 0.9 gpl a disparut de tot din oferta? nu il mai gasesc pe configurator..

    Leave a comment:


  • ssilviu
    replied
    Am facut si un mic filmulet cu masina luata, despre de ce am montat GPL pe ea: https://youtu.be/OiwXfuV3GYU

    Leave a comment:


  • ssilviu
    replied
    Eu cand am luat Dokkerul, am mers cu el inca 10 km pana sa alimentez. Dar probabil in Maroc e mai ieftina benzina si si-au permis sa puna mai multa.

    Leave a comment:


  • oBED
    replied
    Un prieten si-a cumparat un Opel astra de 17k euro, si cand a fost sa o ridice nu mai pornea, motivu?: pompa de benzina arsa din cauza ca s-au fatait cu rezervorul gol prin showroom/service cat au pregatit-o de livrare...

    Leave a comment:


  • ssilviu
    replied
    Economie de 1 litru de benzina la 400.000 de masini, juma de milion de euro economisiti.

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    Nu numai la Dacia se da benzina putina, eu cand am luat seatul, a zis dealerul ca a fost sa bage benzina in ea, (chiar atunci se intorcea de la peco) eu eram super bucuros, si cand plec, ce sa vezi, o linie... Intreb cat au alimentat, cica vreo 2 litri Oare cat avea atunci inainte masina in rezervor...

    Leave a comment:


  • ssilviu
    replied
    Am mai facut azi 100 km, consum 4,3 mediu. Cred ca e ok motorul. Dar atentie mare cu benzina, mie imi arata 1 litru de benzina consumat pe CB la dealer si masina a ramas fara benzina in mai putin de un km de cand am plecat de la el. Verificati si completati la dealer. Sau daca ramaneti in drum, scandal si solicitati sa vina sa va faca plinul. Ca gest comercial Daca aveti chef de scandal.

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    S-ar putea ca intr-o situatie similara si tot la acel dealer sa nu mai beneficiezi de garantie - odata cu trecerea timpului multe se pot schimba.
    Pe de alta parte conteaza regula, nu exceptia.
    Spre exemplu: sunt multi care traverseaza calea ferata printre semibarierele coborate fara sa pateasca ceva, in timp ce fraierii stau la coada; dar asta nu inseamna ca este legal, corect, bine ce fac; unii dintre descurcareti raman fara permis iar cativa au parte de o intalnire cu trenul si din pacate nu doar cu el

    Leave a comment:


  • ssilviu
    replied
    Am avut Dokker pe GPL la care am reparat supape arse pe garantie la 90.000 km. Stiu despre ce vorbesc. Daca stii dealerul potrivit, nu pierzi. Daca te duci cu talente de elitist, crezand ca le stii tu pe toate, da, poate o pierzi

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google