Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    Ai mai prins programul rabla?


    Sent from mobile
    Salut,
    Nu. Din cate stiu s-a incheiat prin octombrie 2015, si pe 2016 nu se stie nimic.
    Am avut reducere 800 E din partea Dacia.

    Originally posted by stoicanu View Post
    Probabil este un 0.9 gpl euro 6 ?

    Sau ceva mai special?
    Este 0.9 E6 fara gpl
    Last edited by Crutzi; 3 February 2016, 22:27. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by Crutzi View Post
      Salut,
      Nu. Din cate stiu s-a incheiat prin octombrie 2015, si pe 2016 nu se stie nimic.
      Am avut reducere 800 E din partea Dacia.



      Este 0.9 E6 fara gpl
      Forte interesant reducere de 800 E , eu am primit 200 euro reducere , masina platita cash ..
      sigpic

      Comment


      • Eu am primit 0 si tot cash am platit

        Comment


        • reducerea cred ca e o chestiune care e la latitudinea fiecarei reprezentante; daca ea e dispusa sa renunte la o parte din profitul propriu

          si mie mi-au facut in 2009 reducere 800 de euro; acu au zis ca sunt dispusi sa mi faca 1mie de euro daca iau tot de la ei

          la renault,cel putin din vorbe , as avea o reducere mai mare, de vreo 15% din pretul de lista (14000 si ceva, clio 4 dynamic 0.9tce)

          preturile ar trebui sa scada cam cu 4%, daca tot a scazu tva-u, n-am avut curiozitatea sa ma uit daca s-a operat schimbarea asta in preturile finale
          Last edited by cristi....; 3 February 2016, 23:35.

          Comment


          • Originally posted by mihaimmn View Post
            Forte interesant reducere de 800 E , eu am primit 200 euro reducere , masina platita cash ..
            200 e din partea Dacia iar 600 primesti daca mai ai in familie o dacie.
            Sau 200 euro si rabla..cand apare..
            Last edited by micutzu666; 3 February 2016, 23:49.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • @cristi - Au scazut preturile o data cu scaderea TVA, au scazut inclusiv pretul la optionale.

              Comment


              • atunci e de bine. la masini diferentele se simt, fiind vorba de sume mai mari

                ma mir ca au scazut totusi, la alimente de ex si la alte servicii e mai scump decat inainte cu 24% tva

                ca la noi la nimeni. la fel cu pretul benzinei. barilu e jos de tot si la noi s-a ieftinit numai cu cativa bani, ce sa zic, statu isi trage 50% din pret

                Comment


                • Eu am primit din partea dealer-ului doar numere roșii gratuite și senzori de parcare, condiționați de cumpărare alarma de la ei. În rest nimic, alții au mai primit casco gratuit 6 luni sau reduceri în bani.

                  Comment


                  • Originally posted by cristi.... View Post
                    la alimente de ex si la alte servicii e mai scump decat inainte cu 24% tva
                    La alimente TVA-ul este 9% de anul trecut (iunie 2015 parca). Din ce am observat, cum ai zis si tu, scaderea TVA se observa la valori mari (electrocasnice, masini etc), in schimb sunt servicii si produse care si-au mentinut pretul. Cresteri nu am vazut.

                    Originally posted by cristi.... View Post

                    preturile ar trebui sa scada cam cu 4%, daca tot a scazu tva-u, n-am avut curiozitatea sa ma uit daca s-a operat schimbarea asta in preturile finale
                    Dacia a facut aceasta scadere, inainte de 1 ianuarie 2016, Sandero era mai scump cu 240 euro.
                    Last edited by Crs. Sandel; 4 February 2016, 00:45. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • corect, la partea cu alimente m-am exprimat eu gresit

                      de ex la spalatorie, doar exterior, cu tva 24% era 13 lei, cu tva 20% e 15 lei...si sunt mai multe servicii cu cresteri asemanatoare, insa doar pe partea de entry level. spalatul full a ramas la acelasi pret

                      Comment


                      • Am intrat acum pe site-ul dacia si la prestige 1.2 este reducere 1000 de euro daca mai detii o dacie si vad ca au mai scos din culori!
                        Last edited by Cosmin-Poe; 4 February 2016, 00:59.

                        Comment


                        • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

                          Crutzi...800 euro reducere din totalul de?!
                          Presupun ca e peste 10000 sareta...
                          Cristi& Crutzi...Despre ce reprezentante e vorba?
                          In lunile in care programul rabla e in derulare, nu cred sa o mai friga cu reduceri de genu celor amintite mai sus. Au doar reducerea aia comerciala de 2-300 euro...


                          Sent from mobile
                          Last edited by jonnie007; 4 February 2016, 01:10.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • ~235 sau ~245 am avut eu + 1 an extragarantie+rabla am avut eu

                            Comment


                            • Aruncați un ochi pe Dacia.ro și comentați apoi.

                              Unii au primit Dacia Extenso pe 12/24 luni dar nu au primit/ridicat și contractul Dacia Extenso în lipsa căruia cele 12/24luni peste cei 3ani nu există !
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • au oferte acum menite sa stimuleze cat de cat vanzarile, ca e dezastru fara rabla ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google