Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca eu am rabla mea trebuie depusa la dosar declaratia ca voi folosi eu voucherul ?

    Comment


    • Tocmai mi-a venit mesaj...ca mi-a intrat avansul dat in aprilie pentru masina...probabil astazi/maine merg sa platesc iar avansul. Actele mele sunt de mult la dealer...astept sa primeaca parola sa le bage.

      Peterpan nu. Pentru ca tu predai pentru tine. Deci nu este nevoie de declaratia aia.

      Comment


      • Originally posted by meme10 View Post
        Pe mine m-a sunat agentul (cobalcescu) sa-i dau actele, de maine le baga in sistem.
        Ce acte ti-a cerut?
        sigpic

        Comment


        • Azi a fost alimentat contul cu suma data avans cu 3 luni in urma , sunt semne evidente ca programul incepe in cateva zile, poate avem putin noroc si marti sau miercuri o ridicam

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Asta e bine. Mai bine ca s-a amanat atat programul rabla ca, daca inscriii masina dupa 30 iunie, nu mai platesti taxa. Asa, inainte de 30 iunie o platesti si apoi alergi sa recuperezi banii peste 6 luni.

            via Tapatalk
            Nu are nici o treaba 30 iunie, Decat sa stai cu masina pe margine 6 luni cat dureaza procesul sau abrogarea, mai bine platesti ~60 de euro si gata. Oricum pt o suma asa de mica nu merita efortul sa iesi pe usa, dar sa stai la cozi peste tot cu acte.

            Comment


            • Joi -vineri...dar si ala este optimist

              Comment


              • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                Ce acte ti-a cerut?
                cele din lege:
                copie legalizata carte identitate rabla
                copie legalizata certificate inmatriculare rabla
                certificat fiscal proprietar rabla
                certificat fiscal comparator masina (eu iau rabla de la un prieten, daca dai rabla ta, atunci doar fiscalul tau)

                Comment


                • vineri ar fi de vis... vine weekend-ul prelungit si iesim si noi cu masinutele la iarba verde sau la mare

                  Comment


                  • Andu...nici o sansa

                    Comment


                    • Stiu , oricum mult a fost putin a mai ramas . Asteptam la fel de cuminti ca pana acum

                      Comment


                      • Am inteles ca dureaza in jur de 3 zile validarea cererii tichetului de catre cei de la mediu, deci livrarile saptamana viitoare.

                        Comment


                        • Originally posted by darksun View Post
                          Nu are nici o treaba 30 iunie, Decat sa stai cu masina pe margine 6 luni cat dureaza procesul sau abrogarea, mai bine platesti ~60 de euro si gata. Oricum pt o suma asa de mica nu merita efortul sa iesi pe usa, dar sa stai la cozi peste tot cu acte.
                          Despre 30 iunie:
                          TIMBRUL DE MEDIU, ILEGAL. 'Ordonanța nr. 8, care face referire la plata în tranșe, nu se aplică timbrului de mediu, pentru că face referire doar la cele trei taxe declarate deja incompatibile cu Dreptul Uniunii Europene, respectiv taxa de primă înmatriculare, taxa pe poluare și taxa pe emisii poluante', specifică avocatul Coltuc. Curtea Europeană de Justiție are în lucru și o cauză privind această ordonanță, iar judecătorii se vor pronunța în 30 iunie pe marginea legalității acesteia.

                          TIMBRUL DE MEDIU, ILEGAL. Cea mai simplă și rapidă metodă este aceea de a plăti timbrul de mediu. Imediat după înmatriculare, proprietarii se pot îndrepta, în instanță, împotriva Administrației Finanțelor Publice. Potrivit avocaților, procesele durează aproximativ 6 luni, incluzând și recursul, după care banii vor fi restituți, potrivit Agerpres.
                          ANUNŢ IMPORTANT!
                          Începând cu data de 01.09.2015, la înmatricularea/transcrierea autovehiculelor din categoria M şi din categoria N1 clasa I, cu norma de poluare EURO 6, se vor prezenta decizia de calcul şi dovada de achitare a timbrului de mediu.
                          Acest lucru se datorează intrării în vigoare a prevederilor Regulamentului (CE) nr. 715/2007 privind normele EURO 6 şi este în concordanţă cu prevederile art. 6, alin. (3) din OUG nr. 9/2013 privind timbrul de mediu pentru autovehicule.
                          Înmatricularea pentru autovehiculele la care trebuie să se plătească timbrul de mediu se va face numai după confirmarea A.N.A.F. a achitării acestei taxe.
                          Confirmarea A.N.A.F. se transmite electronic în minim 48 de ore.
                          https://<br /> <div class="bbcode_co...ulareauto.com/
                          Taxa pentru motor 1.2 euro 6 este 105,07 euro.

                          Comment


                          • Tu chiar crezi toate mizeriile care se scriu in presa avand in vedere cum merg legile in tara asta ? Plateste linistit 100 de euro si poti sa-i dai in judecata daca te plictisesti. Varianta a 2-a iei masina noua si o ti in parcare minim 6 luni.

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              Tocmai mi-a venit mesaj...ca mi-a intrat avansul dat in aprilie pentru masina...probabil astazi/maine merg sa platesc iar avansul. Actele mele sunt de mult la dealer...astept sa primeaca parola sa le bage.

                              Peterpan nu. Pentru ca tu predai pentru tine. Deci nu este nevoie de declaratia aia.
                              Am intrebat pt. ca in ghidul de finantare scrie:"f) declaraţie pe propria răspundere a proprietarului înscris prin care îşi exprimă în mod neechivoc opţiunea de a păstra beneficiul asupra primei de casare şi de a achiziţiona în nume propriu un autovehicul nou de la producătorul validat emitent al notei de înscriere sau, după caz, declaraţia pe propria răspundere a proprietarului privind cedarea dreptului de beneficiu asupra primei de casare şi declaraţia pe propria răspundere a beneficiarului prin care se obligă să achiziţioneze autovehiculul nou de la producătorul validat emitent al notei de înscriere. "

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google