Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare!
    Am dat vineri avans pt Sandero si mi-a dat termen de livrare aprox 2 luni. Tinand cont ca sunt in asteptarea programului "rabla", nu-i graba.

    Comment


    • logan'ul este best buy atata timp cat nu cazi in latura masinilor ca cele puse de mine anterior = aproape noi ( 1-2 ani ) cu cativa km la bord, in garantie ...

      Comment


      • @indrecan_c: si la mine a fost la fel, doar ca am luat Logan. Vine la finalul lui Aprilie

        Sent from my SM-G901F using Tapatalk

        Comment


        • Are cineva idee cand dau drumu' astia la rabla?


          Sent from mobile
          Keep walking...

          Comment


          • Anul trecut au dat drumul in mai.....probabil la fel si anul acesta....

            Comment


            • Salutare , azi am fost la reprezentanta Meridian Vest si am dat precomanda (5% din valoarea masinii) la un logan 2, laureat, 0.9 tce. Acum astept programul rabla pt a putea sa o iau.
              Din ce am intrebat, programul rabla ar incepe la sfarsitul lui Aprilie inceputul lui Mai. Asa ca avem ceva de asteptat.

              Comment


              • Originally posted by m3dic911 View Post
                @indrecan_c: si la mine a fost la fel, doar ca am luat Logan. Vine la finalul lui Aprilie

                Sent from my SM-G901F using Tapatalk
                Poate ai noroc si vine mai devreme

                Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by constantin92 View Post
                  Poate ai noroc si vine mai devreme

                  Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk
                  Sa stii ca s-ar putea
                  Azi am vorbit cu reprezentantul Dacia care m-a asistat la achizitie, si se pare ca vine mai devreme
                  Dar, totusi, nu vreau sa ma entuziasmez prea tare. Pana nu ma suna sa ma duc sa-mi ridic masina, nu cred

                  Comment


                  • Originally posted by indrecan_c View Post
                    Salutare!
                    Am dat vineri avans pt Sandero si mi-a dat termen de livrare aprox 2 luni. Tinand cont ca sunt in asteptarea programului "rabla", nu-i graba.
                    Ce culoare, motor, nivel de echipare si eventual optionale ai ales?

                    Originally posted by andu_4all View Post
                    Salutare , azi am fost la reprezentanta Meridian Vest si am dat precomanda (5% din valoarea masinii) la un logan 2, laureat, 0.9 tce. Acum astept programul rabla pt a putea sa o iau.
                    Din ce am intrebat, programul rabla ar incepe la sfarsitul lui Aprilie inceputul lui Mai. Asa ca avem ceva de asteptat.
                    Ce culoare si eventual optionale ai ales?
                    Last edited by abc; 15 March 2016, 00:41. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Salut! Eu am ales varianta Acces, culoare Blue Navy. Pt ca am Solenza cica-mi pot oferi o extra reducere in jurul sumei de 400 euro pe langa cei aprox 1500 euro. Din cate am inteles se tine sedinta magica in care se hotaraste data inceperii programului, joi.

                      Comment


                      • Originally posted by indrecan_c View Post
                        Salut! Eu am ales varianta Acces, culoare Blue Navy. Pt ca am Solenza cica-mi pot oferi o extra reducere in jurul sumei de 400 euro pe langa cei aprox 1500 euro. Din cate am inteles se tine sedinta magica in care se hotaraste data inceperii programului, joi.
                        Frumoasa reducere! Ma poti lamuri cu ceva? Pe site la dacia azi apare la sandero o reducere de 800 euro, mai ai inca vreo 1400 euro cu rabla si ai mai primit suplimentar 400 euro? In plus ce avantaj ai faptul ca ai platit avans inainte de a incepe programul rabla?

                        Comment


                        • abc : Ca si culoare am ales Gri Platin , in rest e "cheala" (fara alte optiuni) din lipsa de fonduri ))

                          Comment


                          • Acea reducere de 800 de euro este valabila pana pe 31 martie.
                            Deci: 7050 cat costa masina -1450 tichet rabla -400 (daca se vor tine de cuvant) reducere ca predau o Dacia si cumpar tot Dacia. Adica as plati 5200 euro plus trusa, triunghiuri si stingator la 39 euro. Mi-au spus ca este obligatoriu sa le cumpar de la ei.
                            Avantajul unei pre-comenzi data acum este ca nu mai astepti sa-ti faca masina dupa ce incepe programul si sa ramai pieton pana-ti livreaza masina.
                            In cazul meu m-am grabit pt ca imi expira RCA-ul in data de 27 aprilie si nu are rost sa-l prelungesc.
                            Asa ca, de exemplu, daca programul rabla incepe pe 3 mai eu as putea conduce noua masina pe 5 mai....sau pe 4 mai )))

                            Comment


                            • [/QUOTE]Asa ca, de exemplu, daca programul rabla incepe pe 3 mai eu as putea conduce noua masina pe 5 mai....sau pe 4 mai )))[/QUOTE]

                              nu chiar...........

                              Comment


                              • Originally posted by indrecan_c View Post
                                Asa ca, de exemplu, daca programul rabla incepe pe 3 mai eu as putea conduce noua masina pe 5 mai....sau pe 4 mai )))
                                Dupa ce incepe programul rabla, mai dureaza cateva zile pana primesti voucherul acela (trebuie trimis dosarul la mediu, validat etc). La mine a durat 2 saptamani din momentul in care am dus masina la remat (asta in 2013), acum cred ca ar trebui sa dureze mai putin.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google