Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc!

    Am uitat sa spun ca e versiunea Laureate, pret final 10470 euro inclusiv reducerea de 800 euro. (asta ca am fost intrebat pe pm)
    Last edited by cristiane; 4 May 2016, 14:13. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Comanda data pe 22 aprilie 2016
      Model Logan Prestige (alb) 1.5 dci + cruise control
      termen livrare 15-21 mai 2016
      sigpic

      Comment


      • Pe 11 martie am dat avans si vineri (07.05.16) am facut cunostinta cu masinuta. Din pacate nu am putut-o deschide deoarece omul care are cheile masinilor din parc era plecat. Numai peste doua sapt mai trec pe la reprezentanta asa ca pana atunci va sta cuminte, parcata abia astept sa se demareze programul asta "rabla".
        Anvelopele de pe masina sunt Continental. Ii de bine?

        Comment


        • Cam asa am patit si eu anul tecut. Masina era la dealer si eu asteptam demararea programului.

          Cred ca am vizitat-o de 4-5 ori in perioada aceea si de fiecare data plecam injurand procedurile lor birocratice

          Comment


          • Originally posted by cristiane View Post
            Am comandat un Logan MCV 0.9 Tce, benzina, culoare alb + pack securite.

            - comanda 24.03.2016, plata avans 5% in aceeasi zi.
            - termen de livrare 14.05.2016
            - iesire de pe linia de productie 26.04.2016
            - sosire la dealer 28.04.2016 (Bucuresti-sector 2, Simpotrans Colentina)

            Am mai achizitionat: covorase cauciuc, tavita portbagaj, aparatori noroi+montaj. Reducere generala 800 euro cu un program de fidelizare: o ruda gradul I sa detina o dacie. (dovada cu talonul)

            + 2 ani garantie extenso
            Adica ai 5 ani garantie?

            Originally posted by indrecan_c View Post
            Pe 11 martie am dat avans si vineri (07.05.16) am facut cunostinta cu masinuta. Din pacate nu am putut-o deschide deoarece omul care are cheile masinilor din parc era plecat. Numai peste doua sapt mai trec pe la reprezentanta asa ca pana atunci va sta cuminte, parcata abia astept sa se demareze programul asta "rabla".
            Anvelopele de pe masina sunt Continental. Ii de bine?
            Si eu astept tot inceperea programului.
            Last edited by MihaiiahiM; 8 May 2016, 16:48. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • Am si eu o curiozitate in legatura cu masinile astea care stau saptamani in parcarea reprezentantei pentru a fi ridicate de clienti: daca da o grindina, ce se intampla, sunt lasate in ploaia de pietricele ? In ultima vreme si la mine in oras a inceput sa fie cam des acest fenomen meteo ... Am vazut si parbrize sparte de la asa ceva, gaurele in tabla, aproape insesizabile, dar acolo ...

              Comment


              • Au asigurare CASCO, o repara si apoi ti-o vinde ca ”noua”

                Comment


                • Nu stiu daca au asigurare sau nu (in mod nornal, da), dar stiu, cert (100% sigur) ca le repara si le vand "ca noi". Vorbesc in cunostinta de cauza, am un amic, mecanic la o reprezentanta a unei marci premium (cel putin asa se vor). Am vazut cu ochii mei masini stricate de grindina + una lovita rau de ei la fabrica din strainatate, reparate si predate clientilor. Nu stiu daca au fost informati si daca au acceptat in cunostinta de cauza masinile asa

                  Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by GuGu21 View Post
                    Am si eu o curiozitate in legatura cu masinile astea care stau saptamani in parcarea reprezentantei pentru a fi ridicate de clienti: daca da o grindina, ce se intampla, sunt lasate in ploaia de pietricele ? In ultima vreme si la mine in oras a inceput sa fie cam des acest fenomen meteo ... Am vazut si parbrize sparte de la asa ceva, gaurele in tabla, aproape insesizabile, dar acolo ...


                    Ei......povestea cu grindina am prins fobie de ea ieri in Bv a dat 2 ture ce e drept mica fata de anul trecut cand mi-a indoit masina bine de tot in cateva locuri.eu cred ca la majoritatea nu le fac nimic,mai ales celor cu culori deschise.sa fim seriosi cine verifica tu te duci sa ridici o masina noua nu sa stai sa verifici in lumina soarelui indoiturile....

                    Comment


                    • ma gandesc ca nu numai cei de la Dacia fac asa ceva, probabil ca si la alte branduri, oricum majoritatea le tin afara ... Mie unul mi se pare de cacao toata treaba

                      Comment


                      • Originally posted by m3dic911 View Post
                        ... ...reparate si predate clientilor. Nu stiu daca au fost informati...
                        Asta e unul din motivele pentru care fac reduceri la un anumit lot, de ne miram de ce au bonusurile respective...

                        Comment


                        • Pai crezi ca parcurile auto ale uzinelor sunt acoperite?
                          sigpic

                          Comment


                          • Astia stiu cum se face. Se fac reduceri dar niet la Dacia, ti-o da de noua.
                            Attached Files
                            Last edited by Oti; 10 May 2016, 12:10.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              Asta e unul din motivele pentru care fac reduceri la un anumit lot, de ne miram de ce au bonusurile respective...

                              Se acorda discounturi pentru autoturismele aflate pe stoc?

                              Comment


                              • Da, daca stau mai mult de vreo 3 luni . Si stocajul costa.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google