Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci ciuciu sanse sa ma dau cu masibuta luna asta

    Comment


    • Deci de ziua copilului exista 90% sanse sa ma dau cu masinuta

      Comment


      • Sunati si voi. Gasiti numarul pe site-ul afm.ro, contact, relatii cu publicul.

        Poate, daca sunam mai multi, ii facem sa aiba timp si de actele de la "rabla".
        Last edited by MihaiiahiM; 11 May 2016, 19:01. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • Am comandat si eu un Logan Prestige 1.5 dci si culoare gri platin, acum astept programul rabla ca sa o pot ridica. Masina deja se afla la dealer. Abia astept sa inceapa RABLA!

          Comment


          • Bine v-am gasit dragi forumisti. Comandat si eu Dacia Logan Prestige 1.2 culoare Gri Comete (Volan piele+cruise control) pe data de 28.04.2016. Astept sa intre odata programul RABLA!

            Comment


            • Comment


              • Deci...daca o mai lungesc astia mult...o sa-mi bag picioarele in programul lor rabla...si imi vand vechea masina pe bucati...nu ies cu mult in paguba...dar macar am masina anul asta.

                Comment


                • Răbdare, răbdare, răbdare...
                  sigpic

                  Comment


                  • Salutare,
                    Azi am vb cu cei de la Meridian si am aflat cu parere de rau ca programul "vietii" denumit si rabla, incepe dupa data de 1 iunie. Pe la sfasitul lunii a zis ca o sa apara in monitorul oficial informatii despre reprezentantele care vor intra in programul rabla + centrele de remat.

                    Comment


                    • macar au specificat anul?
                      Nu de alta...dar sunt cu promisiuni de undeva din februarie...ca ba la inceputul lu' martie, ba la sfarsit, ba la inceputu lu' aprilie, ba la sfarsit.
                      Iar eu sunt tinut...ca nu merita sa bag 2000 lei in masina sa o fac functionala (ca sa o pot duce la ITP)...dar de masina am nevoie. Asa, mai bine o vand pe bucati...scot un 500-600 euro pe ea...si gata.

                      Comment


                      • Stiu ce zici, ca in aceasi situatie sunt si eu, unde mai pui ca la inceptulul lui Mai mi-a expirat si itp-ul si asigurarea. Tot ce sper e ca de data asta sa se tina de cuvant si sa inceapa in iunie si sa nu se intinda pana la craciun )))

                        Comment


                        • Mie de la inceputul lu' Aprilie...si am zis ca nu merita sa mai fac nici asigurare, nici rovinieta, nici ITP...
                          Deci...anul trecut parca a inceput pe 27 aprilie...iar guvernul a aprobat totul pe la inceput. Deci...daca avem norocul...si n-au alte afaceri si susanele, o sa-l aprobe in sedinta de guvern din 16-17 mai...deci prin 14 incep oficial inscrieriile...mai dureaza un 3-5 zile (daca aplicatiile sunt facute de siveco chiar 10 zile)...probabil o sa le avem pe la mijlocul-sfarsitul lu' Iunie.

                          Comment


                          • Ultimele informatii sunt ca pe 23 va demara programul, mai dureaza o saptamana pana cand vor fi validate reprezentantele si centrele Remat, iar dupa 1 iunie se va incepe trimiterea dosarelor spre Minister.

                            Comment


                            • eu am inteles de la un sef de service dacia ca rabla nu mai tine mai mult de 2 luni si ca daca vreau sa-mi vand loganu (are 7 ani si am intapinat ceva probleme la încheierea casco) ar fi bine sa o fac acu pt ca nu mai tine mult... e adevarat?

                              inteleg ca daca vreau sa o schimb in toamna, nu o sa mai existe programul rabla atunci? luna oct sa zicem

                              mi-au zis ca au o oferta foarte buna, logan plus 0.9tce la 7300 de euro sau un fiat punto young, 1.4 8v la 8500

                              am fost de am vazut si fiatu...interioru si dotarile sunt un + fata de logan, in rest mi se pare mai prost lucrat. trebuie sa fac un test cu amandoua sa vad care e mai bun, cu toate ca am un feeling ca loganu ar fi mai ok pe parte de motor si fiabiliatte tren rulare...

                              oricum, am inteles lectia, nu mai tin masina mult. 4 ani cat e leasingu, dupa care o dau la buy back si cumpar alta. nu merita sa tii masina prea mult ca incepi si ai probleme ba cu valoarea asigurata ca e prea mica (2250 de euro in cazu meu, 7 ani, 80 de mii de km, impecabila dar fu implicata in ceva incidente), ba cu casco ca nu mai vor unii asiguratori sa incheie contract cu tine , etc asa ca cu parere de rau ar cam trebui sa ma despart de ea in favoarea uneia noi unde sa nu mai am probleme cu asigurarile si valorile asigurate
                              Last edited by cristi....; 13 May 2016, 16:36.

                              Comment


                              • La 8300 sau 8400 gasesti Logan Plus diesel. Costa ceva mai mult...dar iti vei recupera banii prin diferenta de consum. Cu dieselul mergi cu 4%, cu benzinarul mergi cu 6,5 (consum mediu). Parerea mea, se merita diferenta.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google