Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aris, puteai sa dai doar linku'...nu sa "bagi" ditai' carnatu' pe forum...


    Sent from mobile
    Keep walking...

    Comment


    • Laureat 0.9 TCe, cu vopsea metalizata si toate optionalele in afara de harta europei si piele, 11300E pret de lista, mi s-a oferit 300E discount daca il comand luna asta + inca 100 de la dealer, din care o sa se scada si 6500 lei tichetul rabla, garantie 4 ani sau 100k km. E ok ? Inca ma gandesc asupra culorii si as cam da comanda.
      Last edited by LifeDrainerRO; 21 April 2016, 19:07.
      sigpic

      Comment


      • este bun acel dicount, mai scazi si rabla la pret si rezulta un pret foarte bun pt ce ofera masina mai ales cu toate optiunile pe ea

        Comment


        • Gata...platit si eu avansul. Laureate 0.9 TCi, Navi, Security Pack. Sa speram ca o sa fiu multumit in timp de masina.
          Ce nu mi-a placut pana acum: plasticul ieftin de pe usi...parca-i mai ieftin decat pe vechiul logan.

          Comment


          • Gresit e mai calitativ

            Comment


            • Ce e TCi ?!
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • TCE scuze...greseala de tastare. Prea multe butoane pe tastatura asta.

                Comment


                • Probabil a vrut sa spuna TCe.


                  Din punct de vedere al performanțelor dinamice, motorul TCe 90 cu cilindreea de numai 899 centimetri cubi, este simular cu un motor pe benzină, aspirat, cu 4 cilindri, de 1.4 litri, cu performanțe dinamice similare... Motorul Energy TCe 90, precum și celelalte motoare din familia Energy, beneficiază de tehnologii împrumutate din Formula 1:
                  Pana aici am inteles insa asta nu inteleg:
                  Automobilele echipate cu motorul TCe 90 Energy (Renault Clio, Dacia Logan, Dacia Sandero) vor putea fi echipate cu o serie de sisteme adiționale pentru reducerea consumului de combustibil și creșterea performanțelor:
                  Last edited by Fanez; 26 April 2016, 11:44. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ce o fi așa greu de înțeles, ai pompă ulei cu debit pilota electric, ai VVT, ai S&S, lipsesc termostatul pilot electric și pompa de apă electrică (controlată via EMM care lipsește, încă, de pe Dacia)
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Ar fi ok o fisa ca cea de mai sus si pt 1,2

                      Comment


                      • In asteptarea masinii...are cineva un manual de utilizare in format electronic? Am cautat si pe forum si pe net...si sincer n-am gasit (poate n-am cautat eu bine?)

                        Comment


                        • Manual Dacia ver. dupa 2013

                          Asteptare placuta!
                          http://www75.zippyshare.com/v/t7EQWYbp/file.html
                          Been there, done that!

                          Comment


                          • Am comandat un Logan MCV 0.9 Tce, benzina, culoare alb + pack securite.

                            - comanda 24.03.2016, plata avans 5% in aceeasi zi.
                            - termen de livrare 14.05.2016
                            - iesire de pe linia de productie 26.04.2016
                            - sosire la dealer 28.04.2016 (Bucuresti-sector 2, Simpotrans Colentina)

                            Am mai achizitionat: covorase cauciuc, tavita portbagaj, aparatori noroi+montaj. Reducere generala 800 euro cu un program de fidelizare: o ruda gradul I sa detina o dacie. (dovada cu talonul)

                            + 2 ani garantie extenso
                            Last edited by cristiane; 4 May 2016, 11:00. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Sa o stapanesti sanatos!

                              Kilometri multi fara incidente!

                              Comment


                              • Sa o stapanesti sanatos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google