Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am primit termen de livrare. Spun ca inca nu au in productie.

    Comment


    • Originally posted by Ampt View Post
      Şi aici ce ai obţinut în plus la comandă ?
      din respect pt dealer, ce am primit discount ai primit pe pm

      Comment


      • Mulţumesc frumos pentru răspuns, de apreciat atitudinea ta !

        Comment


        • ... hai ca asta-i buna ... adica daca spuneai aici - pentru toata lumea - ce ai primit discout de la dealer inseamna ca il jicneai ... eu zic ca din contra ... poate mergeau si altii la acest dealer sa isi comanda o masina nu?
          Sorry ... no offece ... dar ceea cea ai spus tu ma bine dispus la culme
          Merci
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Şi dacă sunt şi alţii care au dat comanda la acelaşi dealer şi nu au obţinut aceleaşi facilităţi, cum crezi că s-ar simţii ?

            P.S În teoria de specialitate se numeşte disonanţă cognitivă !

            Comment


            • Fraieriti ... normal. Desi la noi in Romania asta e ceva la ordinea zilei.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Astea-s cazuri care se intampla frecvent. Pe alte forumuri sunt topice specifice subiectului asta - "ce discount-uri ati obtinut?" . Si care-i problema daca la acelasi dealer un client obtine si altul nu obtine discount?( nu are cum sa demonstreze nimeni ca lui nu i s-a dat si altuia i s-a dat discount), aici depinde de talentul clientului in arta negocierii, doar n-oi vrea sa te traga dealerul de maneca spre a-ti oferi discount, totul e sa stii ca se poate si negocia si sa ai curajul sa incerci. Ce-i asa secret ca se obtin niste covorase sau/si un maxim 5% discount din pretul de lista? - ce castiga clientul pierde dealerul dar se scoate prin nr. de unitati vandute.

                Comment


                • Am prieten care si-a luat noul logan cu doscount de 20 % de la acelasi dealer ca si mine. ... deci daca tipul a fost mai "negociator" o sa ma duc sa ma cert cu dealerul acum? ... asta e.
                  E drept ca era masina de show room dar omu a negociat si a obtinut ce a vrut. Deci ... ce-i asa secret in toate astea?

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Vad ca am starnit ceva valuri Intentia mea a fost ca, daca spun ce am obtinut, sa nu expun dealerul aiurea sau sa nu ma fac eu de rusine. Ce am obtinut, mie mi se pare ca a fost suficient. Altii cu mai mult talent la negociere pot scoate mai mult, dar asta e...

                    Comment


                    • Ai primit pe dracu. Mananci si tu produsul traditional turcesc.

                      Exista Logan (Noul Logan) in stoc - sau exista acum cateva zile- in stoc cu reducere 300 Euro (fiind in stoc sunt anumite configuratii).

                      Comment


                      • Te rog sa conversezi decent.
                        Nu stii ce am primit. Dupa cum (poate) ti-ai dat seama, masina mea nu e una din cele de pe stoc. iar cat despre reduceri, o sa scanez intr-una din zilele urmatoare (cand am mai mult timp) si bonul de comanda, ca sa elimin orice dubiu. cat despre alte polemici pe aceasta tema, refuz sa mai iau parte la asa ceva.

                        Comment


                        • Colegu lucius ... o stii pe aia cu "cine seamana vant, culege furtuna?"... Categoric ca trebuie pastrat un limbaj decent insa atat timp cat tu ai lansat o idee pe care nu ai dus-o pana la capat trebuie sa iti si asumi consecintele ... nu?
                          Nu zice nimeni ca ai primit sau nu ai primit, insa daca tot ai fost atat de partinitor (mesaje private etc) pai de ce te-ai mai apucat sa spui aici ce ai primit? ... sau vrei sa incepem sa facem pariuri acum cu ce ai primit sau ce n-ai primit.
                          Scuze pt. off topic.
                          Multumesc
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Ar trebui sa deschidem si noi un topic ca cel de mai jos.
                            Ca idee intrati acolo sa vedeti ce se discuta.
                            Attached Files

                            Comment


                            • kissfm, daca ai pasiuni bahice care duc la modificari comportamentale si de limbaj, am rugamintea de a te abtine sa postezi pe forum. Tot pentru evitarea consecintelor, zic...
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Copii discount de 5% sau 20% la logan nu o sa vedeti mai ales la persoane fizice .... maxim de discount este de 4 % dar pentru persoane juridice ... nu stiu de unde a scoso cu 20% , daca nu as stii nu as vorbi dar zilnic ma lovesc de acest lucru si nu avem voie sa dam discounturi , si cam pe la toti dealerii discountul este la fel doar ca ce iti mai da el pe klanga ( covoare, alarme , etc ) alea mai poate sa dea . La dacia 20% neverrr ... sau alte discounturi , cel ma mare discount a fost la lodgy de 10% dar aia a fost asha o oferta limitata ...

                                In acest moment ai doar pentru Persoane juridice discount de maxim 4% , si daca ai noroc si vrei sa iti iei din lista restransa unele modele mai au 300 de euro suplimentar discount .
                                Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google