Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ms, sa fie. E foarte grea asteptarea, de abia astept sa o conduc. Si eu sper sa vina cat mai curand!

    Comment


    • comanda 13 august! livrare 1-15 oct! ar fi culmea sa o livreze tot pe 13
      Keep walking...

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Duminica seara am dat un mail la Vocea Clientului pt a afla cand voi primi masina.Astazi am primit acel mail si mi s-a spus ca data estimativa este de 30 septembrie. Cand am dat comanda la dealer, cei de acolo mi-au spus ca in jur de 15 septembrie voi primi masina.Pe cine sa cred in acest caz?? Masina a fost comandata prin rabla 2013.
        Intotdeauna Dacia isi ia o marja de 2 saptamani pentru incidente neprevazute gen greve, intarzieri pe transport, probleme in aprovizionare, etc. Daca nu se va intampla nici una dintre acestea termenul dat de dealer e corect.

        Originally posted by jonnie007 View Post
        E asa cerere mare de masini la dacia? eu am facut comanda miercurea trecuta si livrarea e in prima parte a lunii octombrie (logan acces bleu navy)! Deduc ca "merge treaba" la dacia! Aveau una alba, dar nu prea sunt incantat de impactul vizual la cea alba cu barele negre! Pe bleu parca "da" mai bine!
        Nu e "asa mare" doar ca in aceasta perioada a fost varful de Remat si cam tot ce erau modele accesibile (a se citi ieftine, cum e acces) pe stoc s-a livrat. Plus ce zicea si colegul ca in August uzina e inchisa.

        Originally posted by balanel View Post
        Stie cineva daca exista pe stoc la Dacia, Stepway TCe?
        Si daca promotia cu 5 ani garantie, se mai prelungeste pana dupa 31 august?
        la Stepway nu exista stocuri, masinile se comanda pe baza de avans platit si vin in 2-3 luni, depinde de coloare/motorizare. Daca vrei sa beneficiezi de promotie trebuie achitat un avans pana in 31 August.
        Last edited by clase74; 23 August 2013, 15:55. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • N-o sa stau niciodata mai mult de 1-2 saptamani dupa o masina de serie.
          E problema lor ca nu fac un stoc minim.

          Comment


          • Originally posted by balanel View Post
            N-o sa stau niciodata mai mult de 1-2 saptamani dupa o masina de serie.
            E problema lor ca nu fac un stoc minim.

            Cum reusesti sa nu astepti atat? Sau iti iei masina care o au pe stoc?

            Comment


            • Eu am asteptat 2 luni. Si am fost norocos.

              Comment


              • in ce sens ai fost norocos mihai?
                Keep walking...

                Comment


                • Am comandat=o cum a aparut, in decembrie 2013, si am ridicat-o pe 28 februarie. Am fost printre primii, si productia ei abia incepuse. Termenul dat de ei era cu 2 sapt mai mare.

                  Comment


                  • dec 2012... 2 luni...eu sper sa ies sub 2 luni! ceva probleme la masina?
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Eu pot spune ca am fost ceva mai norocos ... am dat comanda prin 12 noiembrie si am primit masina in 14 decembrie. Asta dupa ce cei de la vocea clientului mi-au dat termen de livrare februarie 2013!
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • te-au luat prin surprindere! :P ca de sarbatori!

                        eu unul prefer o masina "proaspata/calda" decat una de pe stoc!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Am avut ceva probleme pe la navi, dar din vina mea. Plus ca eu am vrut dci de 90 full cu toate optionalele, si ei mi-au explicat ca dupa ce se da avansul, abia atunci masina intra pe linia de productie. La tce cica e diferit, pentru ca e cererea mare si nu raman cu ele pe stoc.

                          Comment


                          • noul Stepway eu l-am comandat pe 28 ianuarie 2013 si a venit la dealer pe 11 feb (din motive personale am ridicat-o pe 15feb). mentionez ca am achitat-o integral (curs bnr foarte bun in perioada respectiva). masina nu era din stoc (cei de la dealer nu aveau nici macar un Stepway de prezentare in showroom)
                            initial termenul de livrare era sfarsitul lui martie, dar datorita ca am achitat-o integral, prima masina disbonibila mi-a revenit (o firma a renuntat la ea, nu i se aprobase leasing-ul pentru mai multe masini).

                            Comment


                            • S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !

                              Comment


                              • da...a venit repede masina la tine! ce curs era atunci?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google