Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ady F View Post
    Mâine plătesc diferența. Dintre cei care ați luat mașinile, cat mai durează de când faci restul de plata pana iei mașina?
    Eu am luat-o a doua zi.

    Comment


    • - ora 9 dimineață m-a sunat consilierul de vânzări și mi-a zis ca totul e ok și ca pot ridica mașina.
      - ora 14 mă duc iau hârtia cu restul de plata de la dealer și o plătesc la BRD și mă reîntorc la dealer cu dovada plății.
      - ora 15:30 plec cu mașina de la dealer.
      Last edited by MihaiiahiM; 28 June 2016, 21:56.
      sigpic

      Comment


      • Maine la 9 semnez contractul si dau restul de bani, deci pana vineri ar trebui sa iau masina ...sa vedem...

        Comment


        • Salut dragi colegi!

          Fiind la prima mea masina,as dori cateva informatii,daca se poate.
          Am platit avansul de 5% pe data de 21-06-2016 pentru un Logan laureate 1.5 dci 90 CP full option(in afara de scaune imbracate in piele).
          Pe data de 27-06-2016 am platit restul de bani + accesoriile "lipsa" din dotarea masinii,(alarma,cotiera,covorase interior,aparatori noroi fata-spate,antifurt roti,tava portbagaj).
          Dealerul mi-a spus ca saptamana asta imi voi putea lua masina(ma va suna el) dupa ce vor monta si accesoriile "lipsa".
          Intrebarea mea este:
          - ce acte voi primi de la dealer cand voi ridica masina si ce pasi trebuie facuti pentru a putea circula?

          Multumesc anticipat!
          Last edited by Old Driver; 28 June 2016, 23:17.
          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

          Comment


          • Spor la treaba! Sa meargă lucrurile bine.

            De la dealer primești mașini, fisa de recepție, asigurarea și dovada pentru numere. Cartea de identitate a mașinii și factura le vei primi peste ~ o săptămână. Numerele roșii și asigurarea pe jumătate de an costa ~500lei (îi plătești separat)

            Ăsta e tot, pleci cu mașina pe roti.
            Last edited by MihaiiahiM; 28 June 2016, 23:19.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
              Spor la treaba! Sa meargă lucrurile bine.

              De la dealer primești mașini, fisa de recepție, asigurarea și dovada pentru numere. Cartea de identitate a mașinii și factura le vei primi peste ~ o săptămână. Numerele roșii și asigurarea pe jumătate de an costa ~500lei (îi plătești separat)

              Ăsta e tot, pleci cu mașina pe roti.
              Multumesc mult Mihai,pentru lamurire.
              Numai DRUMURI BUNE!
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • Am plătit diferența acum și vineri livrarea

                Comment


                • Eu am platit ieri diferenta...si inca nu stiu cand o sa fie livrarea. Se plangeau astia ca sunt foarte aglomerati. De fapt...mie mi-a fost trimisa factura de reprezentatul de vanzari nissan Nu dacia.

                  Comment


                  • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                    Spor la treaba! Sa meargă lucrurile bine.

                    Numerele roșii și asigurarea pe jumătate de an costa ~500lei (îi plătești separat)
                    Mi se pare cam mult asigurarea aia care e doar pe 6 luni, eu pe asigurare pe 1 an + numere am dat 460.

                    Comment


                    • Salut,
                      Cand v-au dat avansul de 5% inapoi, v-au dat toti bani sau doar o parte din ei ?


                      LE : Multumesc @bolovan
                      Last edited by PeRuZzI; 29 June 2016, 21:00.

                      Comment


                      • PeRuZzI tot avansul, evident.
                        P.S. A mai ridicat cineva masina? Eu deja am 2 zile de cand am platit diferenta...si inca n-am fost anuntat cand o sa ridic masina.

                        Comment


                        • Azi am replatit si eu avansul.. Sper ca saptamana viitoare sa ridic masina.

                          Comment


                          • Originally posted by PeRuZzI View Post
                            Salut,
                            Cand v-au dat avansul de 5% inapoi, v-au dat toti bani sau doar o parte din ei ?


                            LE : Multumesc @bolovan
                            Daca ai dat mai mult de fix 5% restul de bani ar trebui sa fie la dealer,eu asa am patit dar am recuperat toti banii.

                            Comment


                            • A fost o mica diferenta intre avansul platit prima data, si avansul platit a doua oara...dar asta datorita cursului.

                              Comment


                              • Eu am dat 5% fix dar la renault nu dacia, bine cred ca e acelasi lucru. Si am auzit anumite persoane ca nu le-au returnat avansul intreg cand au adus rabla.

                                Multumesc pentru lamuriri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google