Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Initial i-mi spuneau: termen de livrare 30 zile. La momentul incheierii contartului: Sunt probleme la uzina, cu dieselu, asa ca scriem in contract 90, dar poate ti-l aducem mai devreme. Pana, eu is obisnuit cu asa service

    Comment


    • Am fost azi la dealer (nu am putut conduce ca n-am 21 de ani). A fost testata masina de 0.9 tce laureate. Foarte... dragut motorul acela dar sub 2000 de ture e lipsit de vlaga. Masina imi place ca e foarte comfortabila.

      Mi-au spus ca pentru un avans de 5% imi pot face comanda cu programul rabla. Acum...astept sa vad cand faf rost ee bonul de la remat.

      Comment


      • Masini gasim de toate modelel si toate motorizarile ... asteptam comenzi pentru programul rabla ...
        Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

        Comment


        • Sunt nou posesor de logan II cu motorizare 1.2 16v si acum mi-a venit cartea, pe care este trecut cod motor D4F-F7, ma gandesc ca e o greseala pt. ca pe brosuri 1.2 16V e cu codul D4F-732.

          Comment


          • Nichita, avem rable dar nu cred ca putem lua tichetele din cauza bisnitarilor. La unele rematuri sunt o gramada de caroserii asezate la rand iar in lege spune ca trebuie sa fie echipate cu motor, electric si cutia de viteze.
            Suntem in RO.

            Comment


            • @ cell .... dupa lgea noastra ar trebui ca cei care au comanda la o masina noua depusaa la un ddealer sa aibe prioritate .. dar sa vedem cat de mult se respecta acest lucru ?
              Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

              Comment


              • Ieri mi-a fost livrata masina dupa 2 saptamani si o zi... Super tare fata de vechea generatie... E antifonata bine...

                Comment


                • Sa o stapanesti sanatos.
                  Asteptam impresii despre dansa.
                  sigpic

                  Comment


                  • Prima impresie, consum mare, pe autostrada cu pilot automat la 120 km/h consum mediu de 7,6 fara A/C si eco, iar in Bucuresti cu eco a scazut la 7,2... trafic bara la bara prin militari...

                    Comment


                    • Lasa consumul pentru mai tarziu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Tatal meu vrea sa cumpere un Logan 1.5 90 laureat , prin programul rabla , 5000euro avans + tichetu . Intrebarea este , daca au masina dorita pe stock (imposibil sa nu fie , am vazut ca mereu au 4-5 loganuri in curte) ..de ce imi da termen de livrare max 90zile ?

                        Nu inteleg ... sa zicem ca au un 1.5 90cp gri,albastru pe constanta . platesti avansu si ar trebuii sa iti ai masina in cel mai scurt timp . Doar nu dureaza 1-2 luni sa faca niste acte ?
                        sigpic

                        Comment


                        • pai poate ca acel model nu are accesoriile / optionalele pe care le vrei tu .... si atunci cum sa procedeze? ... sau poate ca acele masini sunt deja vandute (asta mai mult casigur) - pentru ca niciun dealer nu sta cu masini pe stoc - dealerii aduc doar masinile de prezentare, in rest totul este comanda ferma. ... asta e politica tuturor vanzatorilor de masini; execeptia apare doar atunci cand se scot la vanzare masinile de prezentare ...
                          Bafta.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • masini pe stoc nu au in momentul cand dai comanda ti se da un nr de fabricatie in functie de gradul de echipare motor,culoare etc.

                            Comment


                            • am inteles , deci sa inteleg ca daca vreau un laureat simplu fara nici o dotare in plus , doar o culoare anume , dureaza mai putin decat daca as vrea senzori,geamuri pe spate etc... ?

                              Chiar nu m-am gandit niciodata ca acele masini care le vad eu parcate sunt aduse pentru livrare .. o seara buna
                              sigpic

                              Comment


                              • In principiu cam asa ar trebui sa fie ... dar oricum in termen de 10 zile lucratoare cei din reprezentanta trebuie sa iti confirme in scris termenul de livre estimat (saptamana / anul livrarii).
                                Bafta
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google