Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [QUOTE=MihaiiahiM;1720713
    Ce dotri are main i ce obtionale ai pus pe ea? Dac vrei cu abtionale dureaz niel.[/QUOTE]
    Sunt OPTIONALE.E greu..b..p..
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Salutare.

      Oameni buni lămuriți-ma și pe mine va rog. Am o rabla (a soacra-mii), dar în certificatul de atestare fiscala e trecut și socrul meu. Consultantul de la dealer îmi spune ca nu e valabil asa și ca ar trebui sa fie trecuta numai soacră-mea pe certificatul de atestare fiscala. Bate câmpii sau nu?
      Am totul pregătit, copii legalizate după CIV/cert. inmatr. dar certificatul de atestare fiscala nu e valid din punctul lor de vedere. Oameni buni, e abureala sau chiar asa e?

      Menționez ca încă nu mi-a fost returnat avansul... ;(

      Mulțumesc!

      Comment


      • Nu cred ca bate campii. doar eu am fost pe certificat (in ciuda faptului ca masina a fost cumparata dupa tragicul eveniment - aka casatorie).
        Adevarat...cica nu-mi dadea certificatul daca si sotia avea datorii materiale (ca morale...asta doar eu le contabilizez )

        Comment


        • Ideea e ca nu are nici unul din ei datorii, se vede clar pe certificatul de atestare fiscala. La data la care ..... nu figurează în evidente cu datorii.
          Daca nu figurează cu datorii ce pana mea le mai trebuie.
          Socrii mei nu sunt divorțați deci nu au ce sa împartă. E bun pe care l-au dobândit în perioada căsătoriei.

          Mama Doamne ce legi... PFFF!!!!

          Comment


          • Trebuie certificat fiscal numai pe numele celui care este trecut in talon. Altfel mai trebuie in plus o declaratie notariala prin care sotul care nu este pe talon cedeaza drepturile asupra rablei.


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • Da...dar de exemplu, mie in prima faza nu a dorit sa-mi dea certificatul fiscal, pentru ca culmea...sotia avea un rest de plata (eliadib nu suntem divortati...chiar din contra...am cea mai misto casnicie din lume...). SI culmea...restul de plata nu era pt masina...era pt un apartament.

              Comment


              • @bolovan - scuze ca am înțeles greșit... ma bucur ca ai o căsnicie frumoasa... sa dea Dumnezeu sa fie la fel și peste n'spe ani. Legat de certificat... pai ori ne vor individual pe certificat și sa ne treacă tot individual datoriile ori.... invers... mama lor de hoți
                @O.Vasile - și mie mi-a zis la fel d-ra de la dealer. merg maine sa o fac... mama ei de declarație. Pffff!!!!

                Comment


                • Așa se treceau pe vremuri. Caută alt dealer. Pentru alte lămuriri poți suna la relații cu publicul de la WWW.AFM.RO
                  sigpic

                  Comment


                  • Am încercat sa sun la AFM dar era cam târziu astăzi... 4:30... O sa incerc din nou maine dimineata.
                    Nu mai pot schimba dealer-ul... am dat deja avansul... aștept stornarea și apoi sa plătesc din nou... asa ca sunt legat acum ;(

                    Comment


                    • Maine ridic in sfarsit masina...astazi m.au sunat de la reprezentanta, de fapt am dat eu un telefon sa ii intreb de ce dureaza atat de mult(diferenta fiind platita lunea trecuta) si mi.au spus ca maine o pot ridica...daca nu sunam cine stie cand o luam.oricum din cate am inteles sunt foarte multe comenzi si oamenii nu mai fac fata...

                      Comment


                      • Originally posted by eliadib View Post
                        ...Nu mai pot schimba dealer-ul... am dat deja avansul... aștept stornarea și apoi sa plătesc din nou... asa ca sunt legat acum ;(
                        Daca astepti stornarea, poti sa nu mai platesti din nou tot acolo. Te duci la alta reprezentanta si refaci comanda acolo. Daca voucherul n-a fost bagat in sistem la ei.

                        Comment


                        • Sunt legat de mai multe ori de ei:
                          - comanda făcută și data de livrare - ma gândesc ca dacă merg la alt dealer trebuie sa inițiez o noua comanda... care, implicit, înseamnă un al timp de așteptare... și am așteptat deja destul de mult - am făcut comanda de la sfârșitul lunii mai - Logan SL plus. Termenul de livrare e pe 20 iul, dar ma aștept sa îl depășească.... sper sa o iau pe 25-30
                          - alta la mana - ieri mi-a zis ca introduce tichetul așteptând declarația notariala ulterior
                          Legat de primul punct e posibil sa ma înșel?

                          Comment


                          • Faci o noua comanda dar termenul de livrare poate fi mai scurt daca masina e deja pe stoc. Daca a bagat tichetul in sistem, nu mai poti sa-l recuperezi, mai bine mergi in continuare cu ei.

                            Comment


                            • Mie mi-a zis din start tanti de la vanzari ca daca imi caut eu tichet sa am grija ca masina sa aiba un singur proprietar ca altfel e complicat si nu merita sa pierd timpul asteptand sa isi rezolve actele

                              Comment


                              • @Fanez - l-a băgat deja, cred, ca se grăbea și ea și eu deoarece aseară mai erau 1700 de tichete disponibile pe tura asta și ca vor suplimenta de pe 25 iulie fondurile sau cel putin asa mi-a zis tanti de la dealer.

                                @ady_dragan - asa mi-a zis și mie, m-am dus la ea cu toate documentele pentru rabla și mi-a zis ca nu e ok cu cert de atestare fiscala... apoi am zis OK, cât ma costa un tichet... i-am dat banii pe tichet și ieri ma suna ca nu are de unde sa facă rost de tichet și ca sa încercam cu rabla mea dar sa facă socrul meu declarație notariala ca cedează drepturile cota parte din rabla înscrisa în certificatul de atestare fiscala către soacra mea care este trecuta pe talonul și CIV a rablei
                                .... acum nu pot decât sa sper ca e ok. Doamne ajuta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google