Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stoicanu View Post
    Nu mai fi asa suparat.
    Al meu Boss asteapta noul S class din ianuarie.
    Au zis ca in ianuarie se poate comanda,dupa aceea sa amanat in martie acuma sa amanat in septembrie si o sa il aiba in 2014.
    Deci se intampla si la case mai mari.
    La Octaviile 2 in 2010-2011 era o vreme cand pentru TDI-uri se dadeau termene de asteptare de 5-6 luni. La masina mea(Octavia 2 FL 1.4TSI) in 2010 am asteptat 2 luni si o saptamana si inca mi se spunea ca sunt norocos ...si asteptarea de fapt a fost pana ce masina a intrat in productia propriu zisa. Dupa productia masinii in 10 zile masina era la dealer, din Cehia...
    Este mult 90 zile pentru logan dci, dar probabil cererea este mare...ori au ceva probleme cu ceva furnizori pentru o anumita piesa...si asa se pot amana usor cu lunile intrarea in productie al unei masini din simplul fapt ca ai biflat o optiune mai aparte, sau o motorizare aparte. Asa este in industria auto...
    O zi buna va doresc si asteptare usoara...dupa acea un rodaj ca la carte si km cat puteti voi sa bagati
    Logan 1.6mpi-2004 septembrie si Skoda Octavia 1.4TSI-122CP-Business-2010 iulie

    Comment


    • Nu stiu cat e de mare cererea la dci. Cand am fost la Dacoserv Salaj sa ii intreb ceva, mi-au zis ca nu au vandut nici un dci, doar 0.9 tce. Probabil pur si simplu atat dureaza productia. Ma intrebau ei pe mine cum merge masina.

      Comment


      • o intrebare va rog!
        am dat avansul de 5% la dealer.am asteptatsa vina rabla dar au fost putine vauchere si nu am prins.acum am facut rost de bani sa iau masina si fara vauchere.intrebarea mea este:diferenta o dau cand vine efectiv masina?sau in momentul cand fac contractul cu dealerul?

        Comment


        • Cand vine masina. Eu am dat diferenta de bani cand a iesit masina din fabrica, si in 2 zile era la reprezentanta.

          Comment


          • Nu poti ridica masina pana aceast nu este platita integral. De obicei cei din reprezentanta te anunta cand urmeaza sa soseasca masina la ei.
            Bafta.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • stie cineva cam cate zile dureaza de cand dai rabla la remat si pana cand ti se da vaucerul?

              Comment


              • Daca nu ma insel, dupa ce dai rabla ai 10 zile sa radiezi masina si sa duci hartia la colector sa primesti voucher-ul.

                Comment


                • Uraaa!!! Mia venit azi loganul, miine platesc diferenta si ma ocup de inmatriculare. A durat un pic mai putin de 2 luni pana la adus dealeru. In week-end voi face primul ryde

                  Comment


                  • Felicitari de achizitie ... te asteptam la my ride.
                    Sa te plimbe sanatos!

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Felicitari si plimbari frumoase iti uram.
                      sigpic

                      Comment


                      • Logan Laureat + medianav si cotiera : livrare in saptamana 15.06-21.06
                        Am dat comanda pe 13.05

                        Comment


                        • Dci de 90 cp albastru metalizat am pe stoc de cand lumea ... ))))) ai nevoie ? )) astept comanda de la tine ))))))
                          Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                          Comment


                          • @nichita2009: asa ca o paranteza (inteleg ca lucrezi intr-un show-room Dacia)....se stie cand o sa apara motorizarea 1,2 TCE?
                            Eventual in varianta Prestige?

                            Comment


                            • Nu are de unde sa stie. Daca lucra la uzinele Dacia mai intelegeam, desi si acolo unele lucruri nu se spun decat in ultimele momente.
                              Daca ar baga motorul de 1,2 Tce ar fi pacat sa lase garda care o are acum. E mare. Macar la 15 cm ca vechiul Logan sa o aiba, pt o mai mica rezistenta in "lovirea aerului". Undeva la 14,5 cm ar fi mai ok, cu motorul de 1,2 TCe, s-ar aseza mai bine masina.
                              O intrebare am: de ce nu se mai pun pe stalpii din mijloc acel colant negru, pe nicio versiune? Chiar da bine, cel putin la Logan 1 dadea bine.
                              Last edited by Archangel80; 24 June 2013, 17:29.

                              Comment


                              • nu se stie .. mare secret ce va mai fi )) cum zice si colegu .. doar cei din uzina . dar nu vad prea devreme acest motor pus .. ajunge ce avem in acest moment ))) ..... poate la duster apare acest motor ))) (totul ar fi posibil )

                                Colantii aia negri arata f urat pe masina daca nu ai si bandouri pe usi .. atunci arata mai bine ...
                                Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google