Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    acum au sarcina de a incasa și taxa de talon.
    Pana la urma acuma platesti taa de talon unde depui dosarul ? Eu ma duc JOI, sper sa nu am surprize de gen...

    Comment


    • Eu cand am fost la finante sa platesc taxa de inmatriculare am platit acolo si taxa de talon. Din ce mi-a zis tanti nu se mai incaseaza la CEC.

      Comment


      • La ghiseul de inmatriculari din cate stiu incaseaza doar taxa pt numere nu si cea de talon, aceea se plateste la finante, cel putin la mine asa a fost acum 2 saptamani

        Comment


        • Originally posted by jonnie007 View Post
          ...
          Fane m-a convins sa-mi iau echiparea Plus! ...
          N-am facut decat sa-mi spun parerea. Acum daca vrei sa dai vina pe mine..[emoji3]

          Comment


          • N-are de ce sa dea vina pe tine, pentru ca el avea o coaja in care se cocea ca porumbul, in vremuri de canicula. Eu sunt de parere ca se impune o naveta de bere.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Din cei care v-ati inmatriculat recent masina: e nevoie la dosarul pentru politie de certificat fiscal daca masina e noua? Intreb pentru ca nu vreau sa mai platesc la nu stiu ce firma sa imi aranjeze actele in dosar pe bani

              Comment


              • Haideti sa organizam putin intrebarile vis-a-vis de inmatriculare in Bucuresti.
                1. Taxa de inmatriculare = la Posta, la Anaf de sector, la Trezorerie sau la Pipera-DRPCIV
                (varianta interbanking nu o luam in considerare, implica un drum si la banca pentru extras de cont stampilat!)
                2. Contravaloare certificat inmatriculare(talon) - la Posta, la Anaf sector, la Trezorerie sau la Pipera -DRPCIV
                3. Contravaloare placute nr. inmatriculare (la rand sau preferentiale), + varianta pastrarii combinatiei si a placutelor pt. noua masina = NUMAI la Pipera - DRPCIV.

                Rugaminte pentru cei care deja ati inmatriculat auto: treceti primele 2 operatiuni cu locatia unde ati facut plata!
                Exemplu:
                1. Posta Romana etc
                2. Trezorerie etc

                Multumesc frumos si multa bafta!


                Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by ady_dragan View Post
                  Din cei care v-ati inmatriculat recent masina: e nevoie la dosarul pentru politie de certificat fiscal daca masina e noua? Intreb pentru ca nu vreau sa mai platesc la nu stiu ce firma sa imi aranjeze actele in dosar pe bani
                  La inmatriculare mie nu mi-a trebuit daca prin certificat fiscal te referi la acela din care reiese ca nu ai datorii(in schimb trebuie sa ai stampila + semnatura pr fisa de inmatriculare), dar vezi sa ai copii dupa toate chestiile din dosar ca altfel nu e ok

                  Comment


                  • Adevaru` e ca o naveta ar fi chiar eleganta

                    "Sau" prabusit preturile la tichete: http://www.rabla.ro/bursa-voucherelor/
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Naveta spatiala sau naveta intre localitati? Ar fi frumos sa tii cont de recomandarile unui modulator... scuze, moderator. [emoji2]
                      Am auzit ca s-au epuizat 3/4 dintre tichete. Deja nu mai e cerere mare. Am un prieten care vrea sa apuce si el dar trebuie intai sa-i vina buletinul. Cat timp ar mai avea? Cand se incheie definitiv programul asta?

                      Comment


                      • Modelator, te rog frumos.

                        Pai teoretic n-ar trebui sa se termine cand se termina si banii?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Nu are și el o copie după vechiul buletin. Se duce la dealer și rezolva cu agentul.

                          Comment


                          • anu trecut era rabla si-n noiembrie, anul asta romanii scot cash'ul din buzunar fara numar fara numar ...

                            Comment


                            • Originally posted by vitriol View Post
                              Modelator, te rog frumos.

                              Pai teoretic n-ar trebui sa se termine cand se termina si banii?
                              Scuze domn' modelator, cred ca de la soare mi se trage... [emoji3]
                              Teoretic da, dar ar fi posibil sa nu se termine tichetele si sa zica astia stop joc. Cine n-a luat a ramas fara, ca nu s-a grabit pana la data de...?

                              Originally posted by aris86 View Post
                              Nu are i el o copie dup vechiul buletin. Se duce la dealer i rezolva cu agentul.
                              Nu cred ca ar merge cu o copie dupa ala vechi, mai ales ca este expirat.

                              via Tapatalk

                              Comment


                              • Naveta cu apa "minerara" Fane
                                Daca vii prin delta...n-am scapare!


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google