Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutari,

    Pentru a plati timbrul de mediu mai trebuie sa ma duc la anaf ? pt a-mi calcula suma, ca vezi doamne altfel nu imi incaseaza banii ....
    La voi tot asa a fost ?

    Comment


    • In primul rand trebuie sa ajungi la ANAF sa platesti la casieria trezoreriei, si inainte se depun niste acte(copie dupa cartea masinii, se completeaza un formular, copie dupa buletin etc.), dupa ce se calculeaza se elibereaza o decizie cu suma de plata cu care te duci la ghiseul trezoreriei...

      Comment


      • Te duci la anaf si faci cerere de calcul, iti da un bon cand sa vi sa iei decizia si platesti apoi timbrul.

        Comment


        • Asa a fost și la mine, depui actele aștepți 48 de ore, te duci sa plătești și aștepți alte 48 de ore sa vadă politia plata în sistem.

          Comment


          • claudius_log pai nu s-a facut plata prin banca? Nu conteaza ca s-a depus cash.
            Din cate stiu eu...vanzatorul nu paote incasa cash suma asta...doar prin banca.

            Comment


            • Ok . Ms mult de info . Incerc sa ma duc azi .

              Originally posted by andu_4all View Post
              Ok . Ms mult de info . Incerc sa ma duc azi .
              am fost la ANAF de pe strada Popa Tatu , am depus actele , marti dupa ora 15:00 ma duc sa platesc taxa

              Ok . Ms mult de info . Incerc sa ma duc azi .


              Update : Am fost la ANAF de pe strada Popa Tatu , am depus actele , marti dupa ora 15:00 ma duc sa platesc taxa
              Last edited by andu_4all; 22 July 2016, 13:34. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by Old Driver View Post
                Mai intai depui dosarul la unul intre ghisee(de la 21 pana la 31) apoi te anunta ei cand poti ridica actele si numarul.Eu am depus dosarul Marti si Joi am ridicat numerele,CIV si talonul.Am stat la coada la ghiseul 45 vreo 10 minute.
                Mulțumesc frumos colegu' !
                As merge după prânz să depun actele. Eu am deja numerele, îmi trebuie doar talonul si cartea mașinii completată.
                Cred că trebuie să revin a doua zi după talon si CIV. Anul trecut, tot cu Rabla, în iunie, am rezolvat in 15 minute -coada la depunere si după 1,5 ore am ridicat actele. Vad ca anul asta e nebunie...
                Mai am timp până pe 31 când expiră nr roșii, poate se mai potolește aglomerația...
                Bafta!

                Comment


                • E nebunie,au dat drumul la rablagii!
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Finally după 2 telefoane în care am fost supărat pe agent și o scurta vizita la sediu imediat s-a validat plata și mașina era pregătită de livrare

                    @Crs. Sandel - mulțumesc de info
                    @alinn28 - am fost azi si am ridicat-o... agentul mi-a zis ca tre sa merg sa pună folia pe carte oi vedea când mi-o da dacă are sau nu
                    @claudius_log - nu e vb de prioritate, asa cum a menționat cineva plățile se vad mai ușor decât deconturile interbancare... da se mai accepta plata cu cărămida... plafonul e pana la 10 k.... și oricum am cum sa justific pana la ultimul bănuț

                    O sa pun poze în următoarele ore ca am lăsat-o în parcare am luat-o pe cea veche și am fugit repede la birou

                    Comment


                    • Originally posted by Socrate70 View Post
                      Mulțumesc frumos colegu' !
                      As merge după prânz să depun actele. Eu am deja numerele, îmi trebuie doar talonul si cartea mașinii completată.
                      Cred că trebuie să revin a doua zi după talon si CIV. Anul trecut, tot cu Rabla, în iunie, am rezolvat in 15 minute -coada la depunere si după 1,5 ore am ridicat actele. Vad ca anul asta e nebunie...
                      Mai am timp până pe 31 când expiră nr roșii, poate se mai potolește aglomerația...
                      Bafta!

                      Cu placere colegu' !

                      Intr-adevar e nebunie mare la depus actele
                      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                      Comment


                      • Poze cu noua "sareta/caruta" :P
                        Attached Files

                        Comment


                        • Am fost si eu azi pentru inmatriculare la SPRCIV. Eu am fost la IF...dar am vazut ce haos era la B. (cica a fost mare agitatie din cauza programului rabla) Nu stiu la ce ora deschid ei, dar eu am ajuns la ora 8:20 si aveam 18 prs in fata. Am fost sa apas pe buton pentru bilet...cand am vazut sa mi cada fata! nr 120...wtf man! Pe langa mine nu erau mai mult de 40 prs.
                          Am tot asteptat, am tot asteptat, am tot asteptat, am tot asteptat, am tot asteptat, cand observ o baba pe acolo care tot se plimba si vb cu lumea. Ce faceeea babaciunea! Vindea biletele cu numere )))) am ramas masca. Am vb si eu cu ea si am reusit sa castig lozul cu nr 83!...dar tot am plecat pe la 11 de acolo.
                          Am inteles ca nu se mai dau numere intr o zi...se dau a 2 a, a 3 a zi. Baiatul de la numere mi a zis sa vin luni dupa ora 13.
                          Cica la numere roii nu se mai dau 3 randuri...adica 3 luni. Doar un singur rand. Si atentie ptr ce i care au cumparat masina din afara fara intermediar. Cand se plateste taxa de inmatriculare trebuie sa ti dea o foaie pe care scrie sus CERTIFICAT ...dar nu stiu ce reprezinta. Fara aceea foaie dosarul este respins.

                          Comment


                          • Eliadib...ce versiune e?! Plus?


                            Sent from mobile
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Unde anume la ANAF se plateste taxa minune?

                              Comment


                              • Originally posted by jonnie007 View Post
                                Eliadib...ce versiune e?! Plus?


                                Sent from mobile
                                Da SL Plus, am bagat in seara asta 15 km, ce pot sa spun, nota 10, silentioasa, motorasul 1.2 mi se pare super ok, design nu mai vorbesc fata de modelul anterior. Nu pot decat sa-l laud pana acum, mai vedem pe parcurs.
                                Drumuri bune tuturor!
                                Last edited by eliadib; 22 July 2016, 22:32. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google