Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DannyMC View Post
    Stiu! Anul trecut s-au miscat bine si fara sughituri.
    Anul trecut nu au demarat tarziu programul si nu au fost asa multe cereri. S-au adunat foarte multe masini de inscris in acelasi timp.

    Originally posted by eliadib View Post
    tie cineva care e certificatul de conformitate, mi-l da odat cu cartea?
    Ala se da o data cu cartea si iti trebuie copie dupa el la rar si la politie.



    via Tapatalk

    Comment


    • Mulțumesc mult Fane. Maine ma duc sa iau cartea și apoi sa sun la RAR - pe Grivița sa vad dacă trebuie programare... parca ai zis într-un post ceva pagini în urma ca ai fost la RAR pentru folie... ai făcut programare sau ai mers acolo și gata

      Comment


      • Te duci acolo si spui ce vrei. In 5 minute ai plecat rezolvat.

        via Tapatalk

        Originally posted by Fanez View Post
        ...
        Am fost la RAR Grivita pus folie pe CIV - 5 minute de cand am parcat pana m-am intors la masina...
        Chestia e ca nu te lasa cu masina in curte, trebuie sa parchezi pe acolo.
        Last edited by Fanez; 27 July 2016, 22:14. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Mulțam, maine îs acolo... o sa încerc sa parchez în fata Colegiului Mecanic... sau vad eu...
          Merci mult de info!

          Comment


          • Gata si la anaf. Cu biletul ala m-am dus la registratura, am luat o hartie, m-am dus la un ghiseu, apoi la casierie. Extrem de simplu. Am avut noroc si am stat doar 30 minute. 464 lei.

            via Tapatalk

            Comment


            • Aveti idee mai sunt tichete rabla pe piata? Stiu pe cineva care vrea sa cumpere un logan si ma intreba daca cunosc

              Comment


              • Din ce am inteles s-au epuizat. Greu de spus daca se vor suplimenta fondurile sau nu. Sa mearga la un dealer Dacia si va afla ceva mai concret.



                Sent from mobile
                Keep walking...

                Comment


                • Sunt la pipera. Se discuta la coada ca trebuie sa ai 48 de ore minim de cand ai platit taxa de mediu la anaf. Cine a inmatriculat a avut taxa aia platita mai devreme de 48 de ore?? Eu am platit-o acum 24 de ore.
                  Last edited by Fanez; 29 July 2016, 13:17.

                  Comment


                  • Acel anunt e acolo pentru ca pot exista momente cand celor de la DRPCIV nu le apare in sistem ca a fost platita taxa ... tocmai daia isi iau aceasta marja de eroare ...
                    Cert e ca la mine a intrat in sistem mai devreme de 24H .Poate ai noroc si le apar si lor in sistem ca ai platit taxa pana ajungi in fata

                    Comment


                    • Am plecat. Ma duc alta data. Cineva de la coada zicea ca a stat degeaba, cand a ajuns in fata l-a chemat "maine" ca nu aparea taxa in sistemul lor.
                      Pai daca ai chitanta.... n-are relevanta.
                      Last edited by Fanez; 29 July 2016, 15:09.

                      Comment


                      • Nu mai se uita la chitanta pentru ca au fost multe falsuri si s-au invatat minte. Nu apare la ei in sistem, sanatate.

                        Comment


                        • Salutari

                          Miercuri (27 iulie) am ridicat si eu mașina comandata pe 02-iunie.

                          Mașina este Sandero Plus, culoare gri comete, 0.9TCe.
                          Cei de la Serus Ploiești mi-au oferit suporți de numere, numere rosii si covorașe. Și 3 atm. presiunea în anvelope... De securizarea CI se vor ocupa tot ei - nota 9.99 pentru serviciile lor.
                          Una peste alta sunt mulțumit de achiziție, ceva păreri de rău că nu am optat pentru Laureate. Posibil (în viitor) să activez CB.

                          Toate cele bune!
                          Attached Files
                          Last edited by jeti_sh; 29 July 2016, 17:06.

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Am plecat. Ma duc alta data. Cineva de la coada zicea ca a stat degeaba, cand a ajuns in fata l-a chemat "maine" ca nu aparea taxa in sistemul lor.
                            Pai daca ai chitanta.... n-are relevanta.
                            48 de ore, altfel stai degeaba. Asa am procedat si in 2013.

                            Comment


                            • @aris, d-aia am si plecat, exista posibilitatea sa stau degeaba desi exista sansa sa rezolv.
                              @jeti_sh s-o stapanesti sanatos fara incidente. Frumoasa masina, buna oferta, per total treaba buna.

                              Comment


                              • Cat este sareta Plus cu 0.9 pe ea?


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google