Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum s-au gandit si ei, dupa ce mi-am luat eu masina. Cand am iesit din banca, dupa ce am achitat factura finala m-a sunat o tanti sa-mi ofere nu stiu ce forma de leasing d-asta sau o alta forma de finantare. Parca vazuse ca am intrat in banca. I-am zis ca nu ma avantajeaza nici una dintre ofertele lor si probabil ca n-am fost singurul care a zis ca n-au oferte convenabile cumparatorului, acum au adus "imbunatatiri" ca n-au prea avut clienti cum se asteptau, la nivelul de vanzari care a fost.

    Comment


    • Le-am cerut și eu o oferta de credit în 2013, ca sa iau o alta versiune, dar sa fie cu costuri cat mai mici. Asta-s vremurile, se mai schimba strategia și la ei, în funcție de vanzari.

      Comment


      • Am sunat la VC si mi-au zis ca intr-adevar pe data de 26 sept. iese de pe linia de producte si ca va sta 2 zile la ei pentru teste. O informative CALDA: Dacia ofera discount acum pe sfarsit de luna 1100 euro peste cei 500 de la gama Prestige ca sa compenseze cu lipsa programului Rabla din aceasta toamna. Tocmai acum 1 ora mi-a spus treaba asta dealerul M. Nord.

        Comment


        • 1100E + 500E reducere la orice variata de echipare? Sau doar la Prestige?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Nu cunosc. Cred ca doar la Prestige. Cel putin cei 500 de euro sunt sigur reducere la Prestige. Dealerul mi-a zis ca va trebui sa astept 2 zile pana opereaza Dacia in system ca sa prin reducerea de 1100 euro. Cica nu se mai suplimenteaza Rabla in toamna asta si Dacia vine cu propunerea de 1100 euro reducere pentru a compensa cu lipsa programului Rabla din aceasta toamna. Deci by by RABLA 2016. Atat stiu de la dealer.

            Comment


            • Reducerea este:

              500E pt Prestige
              400E pt Laureate
              300E pt Acces/Ambiance

              De cei 1100E nu stia nimic dealerul din Buzau saptamana trecuta.

              Comment


              • Azi s-a stiut. De fapt acum ~1 ora maxim. Interesati-va....

                Comment


                • Cred ca nu e valabil si pentru Plus. Deci programul rabla si-a dat duhu'?


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Neoficial asa se pare. Eu totusi am cateva suspiciuni, dar daca asa m-a informat dealerul sa zicem ca il cred. Asteapta ca Dacia sa imi modifice in sistemul lor bonul de comanda care sa prinda si cei 1100+500 de la varianta prestige. Cu alte cuvinte pe bonul de comanda in acest moment scrie ca pt Logan Prestige 1.5 dci 90cp cu pack securite si culoate gri platin mai am de achitat 12468.32 euro cu tot cu reducerea de 500 pt prestige. Asa ca, ma astept ca in doua zile sa scrie 11348.32 euro minus 558 euro avansul platit. Dealerul vrea sa-mi dea factura cu restul de plata ca sa imi achit masina. Va tin la curent cu ceea ce se intampla.

                    Se poate sa fie vreo oferta specila pt mine dar chiar nu cred asta. Dealerul zicea ca daca vreau reducerea de 1100 euro va trebui sa imi faca factura cu restul de plata care sa fie neaparat din aceasta luna( septembrie).
                    Last edited by mihaipiratu; 20 September 2016, 14:25. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by mihaipiratu View Post
                      Am sunat la VC si mi-au zis ca intr-adevar pe data de 26 sept. iese de pe linia de producte si ca va sta 2 zile la ei pentru teste. O informative CALDA: Dacia ofera discount acum pe sfarsit de luna 1100 euro peste cei 500 de la gama Prestige ca sa compenseze cu lipsa programului Rabla din aceasta toamna. Tocmai acum 1 ora mi-a spus treaba asta dealerul M. Nord.
                      La mine sta in felul urmator Bon comanda datat pe 28.06.2016 achitat avans in 29.06.0216 via internet banking din cont BCR in cont BCR confirmat in aceeasi zi! Masina Logan Prestige 1.2 cu security pack Blue Navy. Confirmat de consilierul de vanzari dar si de VC ca iese din productie pe 30.11.2016! apoi in functie de disponibilitatea operatorului de livrare va ajunge in Alba Iulia in 2-3 zile ! cu specificatia ca CIV peste inca 10 zile maxim!

                      Deci draga colegule vom fi pe acolo in fabrica aproape vecini de linie de productie )))))) Tinem legatura!

                      Comment


                      • Vezi sa nu te atingi de gri ca pateaza albastrul tau...). Oricum din iunie pana in noiembrie mi se pare foarte mare perioada de asteptare. La mine din 20 august pana in 10 oct.

                        Comment


                        • OFF TOPIC:
                          Va dati seama ca, daca intredevar isi permit sa dea discount la un prestige 1600 euro, ce bine castiga ei cu programul rabla. Practic in momentul asta platesti aceiasi bani ca in primavara cu rabla, dar cu banii de tichet ramai in buzunar. Practic o metoda eleganta nu de a ajuta omul care vrea masina nepoluanta, ci de a baga banii de la mediu in buzunarul Renault. Afaceri legale cu statul chiar prin noi, pe fata si nimeni nu zice nimic...ne bucuram de o masina noua la suprapret.

                          Comment


                          • E prea tarzie livrarea la tine :iunie-noiembrie. La mine este august-octombrie. Vezi sa nu te dai pe langa gri platinul meu ca se mutdareste de albastrul tau si vice versa... )

                            Firar el de lag de pe telefon...am scria de 2 ori acelasi lucru... sorry.
                            Last edited by mihaipiratu; 20 September 2016, 16:07. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Am auzit astăzi la radio ca Ford acordă eco bonus de 1500 euro indiferent de alte reduceri dacă casezi o rabla.Nu dați cu pietre nu stiu ce alte condiții mai sunt acolo.

                              Comment


                              • Am vorbit cu M.Sud in legatura cu discount suplimentar la Prestige. Se aplica celor cu avans deja dat, ce au masina in productie/livrata si tot asteapta Rabla, dar care nu mai vine in 2016. Ca sa nu piarda comenzile au compensat lipsa programului cu 1000 euro reducere.
                                Daca dai comanda abia acum, nu te incadrezi pentru oferta aceasta si primesti doar cei 500 standard.

                                PS ontopic: lansat comanda sfarsit de iunie, iesit din fabrica pe 10 septembrie, ridicat masina astazi (1.2 Prestige cu Securite, culoare brun).

                                Originally posted by aris86 View Post
                                Dacia oferă la vânzare mașini cu dobânda 0% prin leasing, DAE 4,07%, avans 25%, perioada leasing-ului 36 de luni.
                                http://www.dacia.ro/finantare/promot...-zero-la-suta/
                                Bullshit. 0 dobanda, dar comision de administrare ascuns. Nu e oferta prea buna daca stai sa faci un calcul efectiv.
                                Last edited by denisz; 20 September 2016, 22:43. Reason: Automerged Doublepost
                                Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google