Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-ar fi pretat mai bine 1,6 SCe decât 1,2 TCe.

    Comment


    • @aris86 de ce? 1.2 are si putere mai mare si cuplu mai mare...si fiind mai mic...este si mai eficient.

      Comment


      • E mai ieftin de intretinut 1.6 si consumul de benzina e cam la fel.

        Last edited by aris86; 22 February 2017, 18:52. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Programul Rabla continuă și anul acesta, anunță ministrul Mediului, Daniel Constantin, la Interviurile Europa FM.

          Valoarea tichetelor va fi mai mare față de 2016: de la 6.500 de lei la 8.000 de lei.

          Bugetul alocat va fi la fel ca anul trecut – 220 de milioane de lei.

          Deocamdată nu e clar când va începe acest program. Cel mai probabil vom putea duce mașinile la casat de la sfârșitul lunii aprilie.

          O parte însemnată din această sumă va fi destinată programului Rabla Plus, prin care românii sunt încurajați să-și cumpere mașini electrice și hibrid.

          În paralel, Ministerul Mediului vrea să finanțeze crearea de stații de încărcare a mașinilor eco.
          Programul Rabla continuă și anul acesta, anunță ministrul Mediului, Daniel Constantin, la Interviurile Europa FM. Valoarea tichetelor va fi mai mar...

          Comment


          • Asa da!Maine ma duc sa ma uit la modele noi.

            Comment


            • 2 luni până începe programul și încă 2 luni până vine masina. Șanse mari să dai coltu' și să nu apuci sa te bucuri de mașină

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                E mai ieftin de intretinut 1.6 si consumul de benzina e cam la fel.

                http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=743
                dar impozitul si RCA-ul sunt mai mici la 1.2. Iar cum trendul este sa mareasca impozitele si taxele, raportat si la motor, in scurt timp o sa conteze destul de mult 400cmc in plus

                Comment


                • Salutari, am dat comanda si am platit avansul pe 22.02.2017.
                  Ulterior mi-a fost comunicat termenul de iesire din fabricatie 28.03, despre livrare nu a stiut nimeni sa zica nimic. Nici dealerul, nici vocea clientului.

                  Comment


                  • Eu am platit pe 31.01 și ieri când am vorbit la meridian tot nu știa o data concretă , undeva după 20.03 poate ai mai mult noroc acum că le-au mărit salariile și vine mai repede

                    Comment


                    • Suntem la mana lor, bine ca nu am dat comanda in perioada rabla, ca sa asteptam 2-3 luni.

                      Comment


                      • Iar o sa fie aglomeratie ca s-a marit valoarea tichetului.

                        Comment


                        • Nu cred ca mai baga rabla din moment ce s-a scos taxa .

                          Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Se baga rabla pt ca o sa fie alta taxa..Un fel de vigneta care inlocuieste taxa de mediu..si chiar se mareste tichetul de la 6500 la 8000 de lei

                            Comment


                            • Tocmai d-aia au marit valoarea tichetului. Au scos taxa si ar fi scazut vanzarile de masini noi.(au zis ei ca ar fi calculat )

                              Comment


                              • A facut cineva drive test cu 1.0 12v 75cp? https://www.dacia.ro/promotii-si-fin...U-lBoCeGLw_wcB vad ca are garantie 3 ani si HSA in echiparea standard.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google