Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sfet View Post
    Orednas, ai comanda pentru 0.9 plus prin Rabla, culoare standard?
    plus == prestige?

    Am asa: 1.5 Dci ( am schimbat de pe 0.9 pt data de livrare mai ok acuma 2 sapt) + easy r + camera spate + culoare brun vision + rabla.

    Comment


    • Nu, plus e versiunea ambuance cu aer și proiectoare. Prestige-ul e... Versiubea de top.

      Comment


      • Prestige (sau vechiul SL10(seria limitată 10 ani 2014)) = climatizare automată + Laureate cu de toate
        SL+ (Seria limitată plus) = Ambiance + aer conditionat și proiectoare la preț redus
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Eh, alea se pare ca sunt diferentele mari, insa in configurator se pare ca Prestige are in plus fata de Laureat:


          Jante de oțel structurale 16” cu capace Genea Dark Metal
          Bandouri laterale de protecție negre la baza ușilor
          Asistență la parcarea cu spatele (senzori acustici)
          Aer condiționat cu reglare automată
          Geamuri electrice spate

          La MCV e un pic diferit...de exemplu MCV are jante din aliaj.

          Comment


          • Am comandat Sandero Stepway varianta prestige, nu Logan.

            Tot uit ca e forum de Logan

            Edit: oricum vorbind de ce are in mare, e funny ca pe site ei considera ca "Aeratoare centrale rectangulare" e cumva un super bonus...da imi plac mai mult decat alea rotunde..dar wtf)

            Comment


            • La logan si Logan MCv nici macar nu apare aceasta "dotare". Totusi, colegii spun ca ea ar exista.
              Sunt curios...daca binevoiesc astia sa imi trimita masina!
              Normal, platita integral...de ce s-ar agita?

              Comment


              • Update: saptamana viitoare joi/vineri cel tarziu o sa o am in posesie.

                Comment


                • Da, asa mi-au zis și mie luni, ca sigur o primesc săptămâna asta.
                  De fapt aproape sigur pleca marti.... Bine, nu au spus care marti...

                  Comment


                  • Originally posted by sebibv View Post
                    ....
                    La MCV e un pic diferit...de exemplu MCV are jante din aliaj.
                    Care sunt pe 15", nu pe 16" cum sunt cele de pe Sedan!
                    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                    Comment


                    • Mie imi convine mai mult faptul ca la MCV (cum am eu) sunt pe 15 ca sunt mai ieftine cauciucurile si pentru Prestige mi se pare chiar aiurea sa dai jante din tabla cu capace...parerea mea. Desi ieri un taximetrist era foarte ofticat ca el a cumparat 3 MCV Prestige si toate au venit cu capace nu cu jante din aliaj deci se pare ca nu se respecta mereu configuratia.

                      Comment


                      • Originally posted by puppet View Post
                        Salutare, loganisti.
                        Sunt nou in acest club si vin si eu cu o mica povestioara, urmata de o dilema.
                        Comanda facuta la inceputul lunii martie de un Logan 0.9 TCe Gpl,prin programul RABLA la un dealer din Targoviste(nu stiu daca am voie sa dau nume), masina a fost platita integral in prima jumatate a lunii aprilie, rabla a fost bagata la casat in jurul datii de 22-24 mai si nici pana in ziua de azi nu a fost fabricata masina. Mentionez ca, dupa spusele directorului de la respectiva reprezentanta, eu am fost printre primii clienti pentru aceasta masina, prin programul Rabla. Saptamana trecuta am vorbit cu cineva de la VC, care mi-a zis ca va incerca sa imi comunice in aceasta saptamana o data estimativa a livrarii masinii. Dupa spusele ei, masina va fi fabricata cam in prima saptamana din iulie.
                        Aveti idee cat dureaza pana va fi livrata masina? Este normal sa astepti atat?
                        Va multumesc, o seara placuta !
                        Update: azi am fost sunat de dealer si m-a informat ca marti va veni masina. Deocamdata sunt sceptic si nu mai cred in spusele nimanui pana nu vad masina cu ochii mei.

                        Comment


                        • Salut , vin in sprijin pt. cei nerabdatori .
                          Comanda data pe 22.04.2007, achitat integral pe data 15.06.2007. Cei de la VC nu au sunat sa ma anunte de livrare ,stiam de la vanzator ca masina se livreaza în saptamana 26. Azi m-am trezit cu ea ,Logan Sce 1L.

                          Comment


                          • Update și la mine. Masina a plecat de ieri de la dacia dar nu a ajuns la dealer. Oare la plimba pe trailer ca să le facă rodajul?

                            Comment


                            • Originally posted by sebibv View Post
                              Update și la mine. Masina a plecat de ieri de la dacia dar nu a ajuns la dealer. Oare la plimba pe trailer ca să le facă rodajul?
                              Traducere libera: dealerul e un nesimtit ce nu vrea sa o pregateasca pt vanzare...doar deh si-a luat comisionul deja.

                              Comment


                              • No... Sa vezi tu ce nu ma duc deseara sa dau o tura prin zona....

                                LE: nu, nu e masina la dealer în curte... Iar paznicul a zis ca nu au venit decat Renault 'uri ieri și azi
                                Last edited by sebibv; 22 June 2017, 19:04. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google