Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sfet View Post
    La Vocea Clientului am aflat despre termenul de livrare de peste 5 luni, ay spus ca vor cauta solutii alternative...
    Solutia alternativa este sa renunte cineva la o comanda ca a ta. Sau n-au descoperit problema si inca "studiaza situatia".

    Comment


    • Vorbit acum 5 min. la Vocea clientului termen livrare estimat 30 iunie plus alta serie de sasiu dar nu era sigura 100% ca se schimba seria de sasiu.
      Miros ceva suspect. Am sa ajung la dealer sa imi confirme.

      Comment


      • Logan MCV Plus

        Am primit pe 8.06 nota de acceptare in programul rabla - in cat timp trebuie sa predau masina unui colector autorizat si sa fac efectiv radierea (inca circul cu masina si termenul de livrare comunicat de vocea clientului e undeva la jumatatea lunii august :-( deci 2luni fara masina :-(( )?!

        Comment


        • Din cate stiu eu, dupa ce primesti nota de inscriere, ai termen 30 de zile sa depui masina la REMAT

          Comment


          • update: Vorbit la dealer primit in scris termen de livrare 19.06

            Comment


            • Originally posted by Sfet View Post
              La Vocea Clientului am aflat despre termenul de livrare de peste 5 luni, ay spus ca vor cauta solutii alternative si, de o luna si ceva tot cauta...si nu le gasesc. Eu unul m-am consolat cu situatia si cu termenul de 15 septembrie pentru ca nu am alternativa. Probabil, in nesimtirea lor, renault pe asta mizeaza.

              Si eu am la fel termenul de livrare, comanda data pe 03.05 achitat avansul 04.05 si termen de livrare 15 septembrie. De la vocea clientului mi s-a spus ca pe 1 sept ar iesi din fabricatie si va fi livrata la dealer pe 15 septembrie.

              Tot de la vocea clientului mi s-a spus sa revin dupa 1 august pentru a afla daca au mai aparut modificari.

              Comment


              • Hmmm... Mie m8-au dat termen de fabricație pe 20 iunie si livrare in 11 iulie...

                Comment


                • @plasStik3 : astia-s roboti!
                  luna august e de concediu si intretinere interna. deci masina ar trebui sa fie gata la final de iulie.
                  ...ca doar nu-i regleaza farurile pe 1 septembrie si-i baga aia 5 litri de benzina, in prima zi de lucru a noului sezon.

                  Comment


                  • Cei de la voce au zis ca si in luna august se fabrica masini, doar ca fabrica lucreaza doar la jumatate din capacitate. Ca nu exista sa se intrerupa procesul de fabricatie.

                    Cel mai probabil acest termen de 15 sept se va reduce si masinile vor fi livrate mai repede.

                    Comment



                    • ...cred ca abia astepti sa le dai dreptate. da` esti convins ca "jumatatea" aia lucreaza de doua ori mai mult ca sa iti faca si tie masina?
                      nu-i vorba ca te iau la misto, chiar ma gindesc c-ar fi frumos din partea lor sa nu iti insele asteptarile. si nici pe-ale altora.
                      oricum, eu nu-mi modific parerea enuntata anterior.

                      Comment


                      • Întrebare pentru cei care au ridicat mașinile deja. Voi la ce perioadă de timp ați primit Carte mașinii( aia albastră)?!
                        Mie mi-a zis că-n 7-10 zile va veni. Au trecut 11 și nu a sosit sau mai bine zis nu am fost sunat ca să mă duc să o ridic.

                        Comment


                        • Cam în 20 de zile, nu vin asa repede

                          Comment


                          • Achitat avans pe 21.03, asteptat 1 miliard de ani pana la inceperea rablei, achitat vineri banii. Ieri am fost sa ridic masina, la predare am descoperot ca mi-au oferit cadou alarma (am uitat ce model e insa e ok).

                            Comment


                            • Eu in Iasi n-am primit nimica de la dealer pentru masina ca si cadou. Am primit in schimb o sticla de vin si cam atat.....

                              Comment


                              • La mine a venit pe 08.06 cartea (masina ridicata pe 30.05).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google