Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Când vine Remat-ul și-ți ridică mașina, atunci este aproape 99% că ai prins "oferta"!

    Comment


    • Hi hi...de unde sa o ridice?
      Trebuie sa o duci tu (sau cel care o preda). Eu cel putin asa stiu...
      Last edited by sebibv; 7 May 2017, 18:46.

      Comment


      • Nu stiu de unde va documentati voi ... eu, aici - http://afm.ro/rabla_autovehicule.php - nu am gasit nicio informatie despre asa ceva : "Când vine Remat-ul i-i ridic maina, atunci este aproape 99% c ai prins "oferta"! ".
        Gasim definitii despre NOTA DE INSCRIERE (cu termene si specificatii clare), despre PROPRIETAR ACCEPTAT etc.
        Asa ca ... sa asteptam rematul sa ne bata la usa .

        Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

        Originally posted by sebibv View Post
        Guvernul asta de 2 lei chiar nu stie sa faca ceea ce spune...Nu stiu de ce naiba se lungesc atat.
        In mod normal maine se termina inscrierea producatorilor, apoi nu ar trebui sa dureze mai mult de o saptamana pana cand va incepe.

        ...
        Sa nu uitam ca trebuie acordata si o perioada pentru depunerea contestatiilor.
        Deci ... 20 mai e un termen realist. Desi eu zic ca ( si am sursele mele de informatii ) dupa 1 iunie se vor putea depune cereri de casare.

        Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
        Last edited by M.FLORIN; 7 May 2017, 18:48. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • (9) Epuizarea fondurilor destinate programului determină imposibilitatea introducerii în
          aplicaţia PS
          IPAN a informaţiilor prevăzute la alin. (2) - (4). În acest caz, producătorul
          validat nu eliberează notă de înscriere.

          Deci, nu elibereaza nota de inscriere daca nu mai sunt fonduri....

          Comment


          • Pai, tu intrebai ...
            Originally posted by sebibv View Post
            ... Legat de Rabla: cand ai totusi voucherul asigurat? Atunci cand primesti nota de inscriere sau atunci cand de indorci cu documentul de casare?
            Altfel spus...ei pot elibera mai multe note de acceptare decat vouchere????
            , iar eu iti spuneam ca raspunsul il gasesti in "regulament".

            Asa cum bine spui chiar tu ...
            Originally posted by sebibv View Post
            (9) Epuizarea fondurilor destinate programului determină imposibilitatea introducerii în
            aplicaţia PS IPAN a informaţiilor prevăzute la alin. (2) - (4). În acest caz, producătorul validat nu eliberează notă de înscriere.
            Deci, nu elibereaza nota de inscriere daca nu mai sunt fonduri....
            , daca nu mai sunt bani nu se mai elibereaza nota de inscriere, insa garantia ca ai intrat in program o primesti atunci cand primesti nota de inscriere.
            Cu alte cuvine (am cumparat 3 masini prin rabla pana acum, deci ... stiu ce vorbesc ) daca primesti nota de inscriere inseamna ca esti validat. O data primita nota de inscriere aceasta nu mai poate fi invalidata - nu exista sa se elibereze mai multe note de inscriere decat fonduri disponibile. Nota de inscriere este eliberata electronic de aplicatia PSIPAN, iar cei care opereaza cererea ta de inscriere in program sunt cei care iti elibereaza si nota de validare.
            Bafta.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • @Florin
              Da, asta nu intelesesem. cand mi-ai zis sa verific regulamentul, asta am si facut.
              Asta inseamna ca teoretic, vor ramane ceva bani pentru ca nu toti vor si valorifica voucherul (mai stiu eu ce probleme apar).

              Apropo, oare cum va merge treaba cu radiatul? Am inteles ca sunt cozi interminabile pe la politie din cauza celor care aduc gunoaie de afara....cica se dau bonuri de ordine si poti sa prinzi peste mai mult de o luna. Daca e adevarat...va fi foarte riscant...

              Comment


              • @sebibv
                Nu tu duci mașina la Remat! Ei vin la tine! Clar asta mi-a spus dealerul. Am tot discutat cu el această problemă, pentru că eu vroiam ca ei să vină la locație să ridice mașina, iar plăteam transportul, dar nu pot venii acolo.La mine mașina care o voi preda la Remat este la 60 km de Buc. ( Este funcțională, dar nu mai are Itp din 2014). Dealerul mi-a spus că Remat mi-o ridică ei doar din Buc sau comunele adiacente, în nici un caz nu trebuie să-o duc eu la ei, pentru că nu rezolv nimic. Așa că dacă voi fi selectat, o voi aduce pe platformă, la mine în fața blocului și vor venii ei, o vor ridica, îmi vor da actele de distrugere și apoi, îmi va spune dealerul următorii pași.
                Nu știu cum a fost înainte, eu doar spun ce mi-a zis dealerul. Mie îmi convenea să-o eu duc direct la Remat.
                PS: Nașul meu, a predat tot la Remat, în urmă cu vreo 3-4 ani o mașină și ei au venit de au ridicat-o.El nu a prins programul, ci pur și simplu a vrut să scape de ea . A primit și vreo 200-250 de lei, pe ea.
                Last edited by Matyred; 7 May 2017, 22:37.

                Comment


                • Eu am luat anul trecut prin remat...si am dus eu masina la centru. Nu au venit ei dupa ea.

                  Comment


                  • Anul trecut cand am luat masina a venit de la Remat si au ridicat masina de acasa, la 40 km Constanta.

                    Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Probabil depinde ori de zonă, ori de dealer!

                      Comment


                      • 1300 lei a fost cel mai ridicat pret platit pt un tichet rabla din 2010 incoace. La 2500...e japca.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Anul trecut a fost 1500 inainte de a doua tura. Apoi a fost si 2500.

                          Comment


                          • Originally posted by sebibv View Post
                            @Florin
                            Da, asta nu intelesesem. cand mi-ai zis sa verific regulamentul, asta am si facut.
                            Asta inseamna ca teoretic, vor ramane ceva bani pentru ca nu toti vor si valorifica voucherul (mai stiu eu ce probleme apar).

                            Apropo, oare cum va merge treaba cu radiatul? Am inteles ca sunt cozi interminabile pe la politie din cauza celor care aduc gunoaie de afara....cica se dau bonuri de ordine si poti sa prinzi peste mai mult de o luna. Daca e adevarat...va fi foarte riscant...
                            Din cate stiu eu, la noi - DRPCIV BRASOV -exista ghisee separate pentru inmatriculare si radiere.
                            Da un telefon in Tractoru sau du-te pana acolo si intreaba-i pe cei de acolo.

                            Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • O sa merg azi la dealer sa mai stabilim niste detalii. Începe sa ma enerveze acest proces....

                              Mersi frumos pentru info.

                              Comment


                              • Anul trecut cand am luat eu masina, cei de la Remat au venit sa o ia de la dealer pentru ca pana acolo am mers cu ea si nu mi-am pus intrebarea daca veneau si acasa dupa ea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google