Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Interesant.... Când am dus rabla (mea) in 2010 era o coda la remat de nu va puteti imagina. Oamenii lasau masina peste noapte acolo... Doar sa nu puarda randul.

    Comment


    • Pe site-u afm a apărut lista producătorilor respinși. Au termen până pe 17.05, pentru depunerea contestaților.
      Să înțelegem că nu începe programul pe 15?!

      Comment


      • Ma intreb oare incep luna asta? ca deja vad ca se tot amana, o sa se ajunga prin iunie la cum decurg lucrurile, va fi ca si in alti ani.
        Daca se termina pe 17 contestatiile dureaza o zi-doua sa le verifice, pe 18-19 sa dea drumul la inscrieri, daca nu tocmai pe 22 ca e luni. 5 zile dureaza pana se verifica daca sunt corecte actele celor cu rabla, inca vreo cateva zile cu cozile la Remat, Administratia Fiscala si DRPCIV, apoi refacturari, pana intra banii in cont la dealer....off, clar se intra lejer in iunie pana voi putea ridica masina.
        Last edited by Gaby20045; 10 May 2017, 14:11.

        Comment


        • Parca ma vad pe mine anul trecut.
          eu aveam masina in curtea dealer-ului din luna mai , iar cu tot cu programul rabla am ridicato tocmai pe 4 iulie ... iar primele masini ridicate au fost in iunie ... asa ca e ceva de asteptat pana se vor ridica masini

          Comment


          • Originally posted by andu_4all View Post
            ... anul trecut.
            eu aveam masina in curtea dealer-ului din luna mai , iar cu tot cu programul rabla am ridicato tocmai pe 4 iulie ...
            Atunci era alta guvernare! Dupa cum este binestiut, astia de acum au alte prioritati!
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • Dealerul îmi spunea că programul ar începe pe 15 mai. Cel puțin așa au fost și ei anunțați, dar după acest anunț, puțin probabil. Mie îmi vine mașina săptămâna viitoare, iar termenul de livrare ar fi cam la o săptămână după această dată. Probabil îmi vor amâna termenul de livrare, ca să prind și programul, mai ales că am și achitat o parte din bani.

              Comment


              • Originally posted by andu_4all View Post
                Parca ma vad pe mine anul trecut.
                eu aveam masina in curtea dealer-ului din luna mai.....
                Pai si eu sunt in aceeasi situatie, am masina de pe 21 aprilie la dealer si innebunesc de fiecare data cand ma urc in Solenza stiind ca are nevoie urgenta de reparatii si eu nu mai vreau sa bag un leu in afara de benzina...bine sincer sa fiu masina e ok fata de altele insa am un arc dreapta rupt+amortizoare stil barca si motorasul pas cu pas care tureaza de nebun masina la relanti.
                Normal ca ma oftic stiind ca s-a amanat atat si pentru rabla plus, acum pentru 3 firme care nu au depus toate actele (2 din ele vad).

                Nu mai am rabdare, si eu chiar ma temeam ca dau rabla si astept 2-3 luni dupa cea noua, na belea acum, desi trebuia sa ma astept sa fie depasit termenul initial doar traim in Romania, rar se respecta exact termenele.

                Comment


                • cunosc sentimentul ... cel putin eu am scapat de drumul la remat cumparand un voucher de 1500 lei ... pentru rabla masina mea nu s-a incadrat la cerintele lor avea doar 6 ani de circulatie pe teritoriul romaniei si nu 8 cum se cerea ....

                  Comment


                  • Originally posted by Gaby20045 View Post
                    Pai si eu sunt in aceeasi situatie, am masina de pe 21 aprilie la dealer ..
                    Ai mai semnat vreun act de prelungire a termenului de livrare cumva?! Sau mai bine zis un alt bon de comandă cu altă dată!
                    Intrebare pentru cei care au luat prin remat anii trecuți: După primirea documentului de distrugere și radiere de la poliție scam cât ați avut de așteptat, până s-a încasat voucherul sau emis, și ați putut ridica mașina ?! Presupun că statul nu-le bagă banii imediat la dealeri, că doar este un stat responsabil ;)

                    Comment


                    • Nu am semnat nimic altceva. am avut doar un bon de comanda initial fara data de livrare, oricum am tot sunat la dealer referitor la inceperea programului si pana acum nu a zis nimic cum ca ar trebui sa fac ceva special ci doar sa astept inceperea programului rabla.

                      Comment


                      • Avem de așteptat, după cum ai zis și tu. Dacă ne uităm la ce s-a întâmplat în anii trecuți ( arhiva de pe afm) mai durează vreo 3-4 săptămâni( o lună ) până ar putea începe efectiv programul, asta dacă este totul ok. Să nu uităm că ăia nu lucrează chiar toată săptămâna( Luni, prima zi după weekend, marți-miercuri-joi feșteleală, vineri ne pregătim de weekend, sâmbătă și duminică nu mai vorbim, plus că am înțeles că se dă liber pe 1 iunie( joi), clar și 2 va fi, plus că va fi și 5 liber) .

                        Comment


                        • Hiadeti mai...poate incepe pe 22...sa nu ami fim atat de pesimisti.

                          Comment


                          • ...pe 22 august, ca sa le fii recunoscator si sa ai ce sarbatori pe 23!

                            Comment


                            • Originally posted by sebibv View Post
                              Hiadeti mai...poate incepe pe 22...sa nu ami fim atat de pesimisti.
                              Ar fi bine, dar dacă pe 17 se termină cu acele contestații, ar urma ca-n perioada 19-25 să se semneze contractele cu producătorii, iar între 25 și 1 iunie, probabil aprobarea contractelor. Socoteala asta care este aproximativă, am făcut-o, în raport cu ce s-a întâmplat anul trecut...dar poate mă înșel!

                              Comment


                              • Eu am inteles de la dealer ca saptmana viitoare incepe. Nu vad de ce sa ne facem probleme inutile. Cu siguranta toti cei care ati achitat avans la masina vei avea si tichet.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google