Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai nou asa e,fara roata,doar kit.
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Nu cred....adica vreti sa ziceti ca la un MCV prestige nu primesc roata de rezerva???????

      LE: ba da, scrie clar pe configurator: Roata de rezerva, chiar is la Access
      Last edited by sebibv; 30 May 2017, 22:30.

      Comment


      • Salutare,

        Astazi mi-am ridicat si eu masina, un Logan SL Plus 1.0 SCe, de la Simpo Trans Colentina.
        Avansul a fost platit pe 22.04, iar termenul de livrare a fost specificat inca de la inceput pe bonul de comanda, 04.06. Masina a fost gata inca de pe 11.05, si la scurt timp a ajuns la dealer, dar a trebuit sa astept demararea programului Rabla + alergatura cu radierea masinii vechi.
        Au mai trebuit achizitionate de la reprezentanta presurile de cauciuc si pachetul legislativ. Mi-a fost oferita gratuit alarma (nu din proprie initiativa, am intrebat eu daca ei ofera ceva).
        Am cerut la ei oferta pt. RCA si Casco, si mi-au dat ~620 lei RCA si 16xx lei Casco, parca la Groupama, care mi s-au parut cam multicel (casco mai ales). Pana la urma am rezolvat singur, prin call centerul Allianz, 420 lei RCA pe 1 an (cu preluarea clasei de B/M, aveam B14 la vechea masina), si 1270 lei Casco (cu limita maxima pentru accidente persoane si asistenta rutiera premium, fara acestea ar fi fost 955 lei).
        Am mai platit si nr. rosii, 150 lei, valabile 3 luni.

        PS: Masina a venit cu roata de rezerva, cric si cheie de roti. Pe fisa tehnica a Loganului Plus zice ca singura varianta care vine cu kit de pana este 0.9 TCe GPL.
        Last edited by MRomeo; 30 May 2017, 22:50.

        Comment


        • Doar anul trecut a fost fara roata. Eu am avut ghinionul sa prind asa ceva, apoi si-au revenit.

          Comment


          • Originally posted by Matyred View Post
            Azi am văzut și eu mașina, de la distanță! Este o regulă nescrisă că nu au voie să-ți arate mașina înainte de a fi pregătită( o spală, pt că are praf pe ea ;) ) deoarece iți face o impresie greșită! Din cauza celor de la Dacia care încă nu au emis factura, dar și datorită minivacanței, trebuie să mai aștept câteva zile până intru in posesia ei. Termenul de livrare a trecut de câteva zile.
            Factura finala se emite in sistem la data când mașina este gata de livrare la Mioveni și dealerul o poate printa și ștampila cu stampila de la Renault Commercial Roumanie.
            Asadar, fie nu a mers sistemul, fie dealerul nu a avut chef să se ocupe și de tine!
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • http://www.zf.ro/auto/uzina-dacia-se...nului-16392963
              Probabil de aici si intarzierile la livrari, totusi o productie cu 1/5 mai mica ca anul trecut.

              Comment


              • Din articolul de la ZF ai inteles ce ai vrut sau?

                sigpic

                Comment


                • @Mromeo, te așteptăm la topicul păreri despre 1.0 SCe.
                  Sa o stăpânești sanatos.

                  Comment


                  • Cred ca am inteles exact ce trebuie, la Dacia, daca nu se lucreaza 2 schimburi intr-o sambata, nu se asambleaza 950 de masini. Altfel cum iti explici termene de livrare care din 6-8 saptamani s-au facut 14-16 saptamani?
                    Nu stiu daca iti dai seama ce inseamna sa modifici o linie de productie de masini, in oricare particica a ei (caroserie, vopsire, asamblare). Eu vin de la Koln unde am pus 20 de posturi noi pe linia de Fiesta, nu zic cate nopti si week-enduri nedormite am avut ca te sperii.

                    Comment


                    • Sunt total de acord cu tine dar nu inteleg de unde ai ajuns la concluzia : "totusi o productie cu 1/5 mai mica ca anul trecut"

                      sigpic

                      Comment


                      • Termenele de livrare de "14-16 saptamani" pot fi explicate si in alte moduri, de exemplu a crescut foarte mult numarul de comenzi din datorita cresterilor astea de salarii fara acoperire.(Oamenii au prins curaj si cumpara mai mult)

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          @Mromeo, te așteptăm la topicul păreri despre 1.0 SCe.
                          Sa o stăpânești sanatos.
                          Sal!
                          Un link, va rog, cu topicul pareri despre 1.0 sce? (Astept si eu un MCV Plus cu acest motor, platit avans - astept raspuns cu termen de livrare si procedura casare rabla - Caremil Iasi)
                          Multam fain!
                          Last edited by dimi_229; 31 May 2017, 08:53.

                          Comment


                          • Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by tipicarul View Post
                              Factura finala se emite in sistem la data când mașina este gata de livrare la Mioveni și dealerul o poate printa și ștampila cu stampila de la Renault Commercial Roumanie.
                              Asadar, fie nu a mers sistemul, fie dealerul nu a avut chef să se ocupe și de tine!
                              Mașina este in curtea dealerului de ceva timp. Dealerul avea tot interesul să o scoată pt că vroia să mă duc cu acea factură la o colegă ca să-mi facă socotelile pt Casco...dar nu exclud și varianta ta...in ziua de azi tot ce este posibil!

                              Comment


                              • Si la mine masina tot in curtea dealerului sta. Cica au avut multe masini de dat zilele astea si a ramas ca ma suna azi ca sa ma programeze pe luni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google