Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca inca mai poti renunta

    Comment


    • Sadicu, procesul nu este neplacut. Sistemul este jegos si necizelat. Daca mi se spunea de la bun inceput ca am de asteptat 5 luni era ok. Cand ti se duce dracului concediul pentru ca cineva ti a dat termen de livrare la 2 luni, apoi se duce in 5, apoi in 4 pentru ca in final sa primeati din nou 5, cred ca tine doar de oameni si de romanismul din Dacia. Imi este scrba efectiv. Mi au distrus vara, mi au distrus concediul, am pierdut bani pe biletul de concediu...

      Bogdan, nu mai pot renunta. Am predat rabla la ei si depind acum de voucer...asta i viata.

      Comment


      • Cred ca e din cauza gpl-ului (inteleg ca e cu gpl). Am vrut si eu cu gpl si mi-au spus ca va dura mult de tot. Am ales diesel, aveau pe stoc, fabricata si gata de livrare, a trebuit doar adusa de la fabrica. Aveau multe, era o lista cu zeci de masini din care puteam sa aleg.
        Last edited by horatiuc; 17 July 2017, 17:10.

        Comment


        • Horatiuc, cu siguranta ai luat alb sau bleumarin. Astea au garla pe stoc pentru ca fabrica pentru institutii, flote intregi. Prostii lasa i la urma. Gpl ul se monteaZa in 3 ore. Conform celor spuse de VC problema eate motorul de 0.9 si culoarea.
          Si chiar daca ar fi asa, de ce m au mintit ca vine in doua luni?

          Comment


          • Sfet, este frustrant, stiu, nici nu as vrea sa fiu in locul tau. Cand ai predat rabla? Ai 120 de zile sa valorifici voucherul....daca nu, Dacia nu isi mai recupereaza banii (parca eu asa stiu).

            Comment


            • Nu este din cauza gpl si nici din cauza culorii.
              Problema este motorul 0.9tce.
              Trec prin aceasi situatie ca sfet, eu am comandat alb si tot septembrie am ca termen de livrare.

              Comment


              • haoleo!
                io am impresia ca voi va cumparati pagani zonda!

                Comment


                • C.Mike cand ai plasat comanda la dealer ?

                  Comment


                  • Avans platit pe 12–06

                    Comment


                    • Si eu cand mi-am comandat-o pe a mea, am intrebat initial de 0.9 tce si mi-a spus din start ca motorul asta vine doar din Septembrie. Culoare nu e problema desi ti-ai imagina ca au pe stoc insa nu au decat albe si fara nimic pe ele. Pentru orice altceva se face la comanda. Deci Sfet sigur tu stai din cauza motorului, imi e greu sa cred ca dealearul meu stia ca motoarele 0.9 vin din Septembrie si restul nu stiau...nasol intr-adevar ca te-au dus cu presu, probabil sa te prinda de client. Poate la mine tipa a avut un moment de ratacire si mi-a spus adevarul sau stia deja ca o sa iau si era vorba doar de motor si pentru mine nu era un criteriu esential motorul si mi-a spus adevarul.

                      Comment


                      • La fel s-a exprimat si dealerul cu tata, fiind 0.9 vine mai greu initial ia zis in octombrie, azi a fost la reprezentanta cu treaba si ia spus de septembrie. Asteptam, pana la urma am ales culaorea gris comete mi s-a parut cea mai eleganta, sunt constient ca este mai greu de intretinut.

                        Comment


                        • Dragilor, diferenta intre mine si voi este ca eu am platit avansul pe 11 APRILIE. Astazi am depus actele la ANPC. Sunt curios ce se va intampla. Cu scuzele de rigoare dar ini este efectiv scarba de tot ce reprezinta dealeri si comercial Dacia. Sa ajungi sa minti clientii doar pentru a i prinde si pentru profit mi se pare injosire umana.

                          Un element pe care l am sesizat acum: saptamana trecuta aveam termen, asa cum va povesteam, maxim 17 august. Vineri am predat certificatul de distrugere si cel de radiere si subit termenul a revenit la 15 septembrie. Odata predate la dealer, nu mai ai de ales, ramai legat. Sa fie pura coincidenta?

                          Comment


                          • @Stef, eu am luat Brun Tourmaline Prestige plus medianav, cotiera si camera video. Aveau pe stoc vreo 10 identice, am ales o serie VIN dintr-o lista. Da e MCV, am auzit ca productia de sedan e foarte mica datorita cererii extrem de reduse pe piata, la sedan s-ar putea sa dureze mai mult. Nu stiu ce ai luat tu.
                            Eu am platit avansul pe la sfarsitul lui noiembrie si masina a fost in fata casei inainte de Craciun. Am luat-o chiar la lansarea Ph2.

                            Comment


                            • Originally posted by horatiuc View Post
                              @Stef, eu am luat Brun Tourmaline Prestige plus medianav, cotiera si camera video. Aveau pe stoc vreo 10 identice, am ales o serie VIN dintr-o lista. Da e MCV, am auzit ca productia de sedan e foarte mica datorita cererii extrem de reduse pe piata, la sedan s-ar putea sa dureze mai mult. Nu stiu ce ai luat tu.
                              Eu am platit avansul pe la sfarsitul lui noiembrie si masina a fost in fata casei inainte de Craciun. Am luat-o chiar la lansarea Ph2.
                              Nu ai luat prin Rabla, e alta situatie

                              Comment


                              • Si in cazul meu, dealerul a fost corect, in cea ce priveste termenul de livrare(octombrie initial, dupa care s-a modificat in septembrie).
                                Ce or fi avand motoarele alea de 0.9 tce, de vin asa greu, le fac in spatiu cu tehnologie extraterestra?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google