Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sonykel: vocea.clientului@daciagroup.com. Mie mi-au raspuns dupa cel de al doilea email, la 10 zile de la primul, la trei luni si o saptamana de la plata avansului. Am folosit acest email ca baza pentru OPC. Termenul de iesire din fabricatie pe 02.08 si livrare maxim 17.08 l am avut si eu, ulterior a revenit la septembrie. E gargara ieftina intrucat fabrica nu lucreaza in august.

    Comment


    • pe mine nu ma afecteaza foarte mult daca e august sau septembrie, am masina cu care sa umblu, normal ca vreau si eu cat mai repede sa vina.
      Dar ce ma intereseaza e sa stiu o data cat mai exacta, pentru ca iau masina prin programul prima masina, si treburile sunt mai complicate, imi trebuie seria la motor.

      sigpic

      Comment


      • Poate seria de șasiu (VIN), cu seria de motor nu faci multe
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by Sfet View Post
          Sonykel: vocea.clientului@daciagroup.com. Mie mi-au raspuns dupa cel de al doilea email, la 10 zile de la primul, la trei luni si o saptamana de la plata avansului. Am folosit acest email ca baza pentru OPC. Termenul de iesire din fabricatie pe 02.08 si livrare maxim 17.08 l am avut si eu, ulterior a revenit la septembrie. E gargara ieftina intrucat fabrica nu lucreaza in august.
          Ce anume ai reclamat la OPC ?

          Comment


          • Originally posted by t0rquemada View Post
            Poate seria de șasiu (VIN), cu seria de motor nu faci multe
            Seria de sasiu VIN-ul l-am primit de la dealer dupa o saptamana sau doua din momentul in care am achitat avansul, apoi m-am apucat sa-mi fac dosarul pentru programul prima masina, si l-am depus(nu eu, cei de la banca) si momentan sa blocat, pentru ca cei de Fondul de Garantare vor sa fie specificat pe proforma si seria de motor.
            Lucru care este imposibil , pana ce nu iese masina din fabricatie, asa ca momentan vreau un termen exact, cand iese masina, respectiv cand am serie de motor. Pentru a putea continua partea de credit...

            sigpic

            Comment


            • Acesta este motivul pentru care am renuntat la prima masina.

              Comment


              • adica? care motiv? ai incercat tot cu programul prima masina?

                sigpic

                Comment


                • Da, am incercat sa iau creditul. Stiam ca trebuie sa trimit o factura proforma la fond si problemele incepeau astfe:
                  - factura proforma era eliberata doar dupa fabricarea masinii (ca sa aiba seria de motor)
                  - masina trebuia sa fie finalizata la sfarsitul lunii iunie
                  Daca as fi asteptat sa o fabrice, probabil ca at fi stat la dealer in curte vreo 2 luni.

                  Eu nu stiu cum ai depus tu actele la fond fara factura proforma. Poate te-ai folosit de bonul de comanda.
                  In legislatie (am citit si legea si normele de aplicare) nu scrie nicaieri NIMIC despre seria de motor....dar scrie PROFORMA....
                  Cel ami probabil tu nu ai avut o proforma...pentur ca Dacia nu o elibereaza fara seria de motor....

                  Asa ca am renuntat....

                  Comment


                  • Eu am avut proforma eliberata de dealer nu de dacia SA, si corect in legislatie nu scrie nimic de serie motor dar daca ai citit ghidul celor de la Fondul de Garantare, este un formular ce trebuie completat de finantator si acolo sunt cerute toate detalii tehnice, culoare, greutate inclusiv serie motor.
                    Din momentul in care cei de la BT au trimis dosarul la fond in 3zile am primit raspuns, deci nu sunt asa panicat acum, de perspectiva ca vine masina si sta 2luni in curte.

                    Daca vrei sa mai dezbatem acest subiect o putem face in privat sau pe topicul dedicat, aici http://www.loganclub.ro/forum/progra...5.html?t=55135

                    Oricum la final , voi incerca sa fac un mic ghid pe acel topic, pentru ca este un mare pacat ca acest program nu este accesat si nu beneficiem de el.

                    sigpic

                    Comment


                    • GuGu21, un exemplu ar fi termenul de livrare ce nu mi a fost comunicat conform bonului de comanda. Scris, asa cum scrie pe bon. Verbal nu ma intereseaza pentru ca dupa acest verbal trebuia sa ma plimb cu masina din 11 iunie. Daca aveam acel termen conform bonulu,i puteam renunta si cauta o alta marca disponibila sa livreze masina in 3 luni. Pot spune ca am reclamat nesimtirea si neseriozitatea.

                      Comment


                      • Ce se aude de Programul Rabla?!
                        Va mai fi vreo sarja ca anu' trecut?
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Am sunat iarăși, pentru ai ruga să îmi dea in scris termenul de livrare, si surpriză au zis ca întreabă colegii si revin cu un răspuns in scris, și poate e vreo modificare.
                          Sunt curios ce răspuns voi primi în scris.

                          sigpic

                          Comment


                          • Eu am fost sa ridic avizul dw plata pentru achitare integrala si surpriza din nou: 25.09 termen de livrare , deci 5 luni si jumatate. Din 15.09 s-a dus in 24.09. Imi este pur si simplu scarba de tot ce reprezinta Dacia. Am fost un dobitoc. Oare mi o livreaza cu cauciucuri de iarna nesimtitii?

                            Comment


                            • Pai cum ți-am dat avizul de plată? Ăla nu se dă după ce iese mașina din fabricație?

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Sfet View Post
                                Eu am fost sa ridic avizul dw plata pentru achitare integrala si surpriza din nou: 25.09 termen de livrare , deci 5 luni si jumatate. Din 15.09 s-a dus in 24.09. Imi este pur si simplu scarba de tot ce reprezinta Dacia. Am fost un dobitoc. Oare mi o livreaza cu cauciucuri de iarna nesimtitii?
                                Nu.Nici la altii nu.ti dau de iarna.Am luat in ianuarie si nema cauciucuri de iarna.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google