Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @sfet in luna august este concediu, eu zic ca o sa vina in septembrie.

    Comment


    • Stiu catalin, in septembrie vine, desi termenul initial a fost iunie. E...3 luni nu e mare diferenta. CMike, tu poti fi fericit, termenul a fost redus. Se pare c sunt unicat...cu 5 luni termen de livrare. Sa mi fie rusine.

      Comment


      • @sfet
        Crede-ma nu sunt fericit deloc, am mai luat un logan in 2014 si a venit într-o luna.
        Imi pare sincer rau de situatia prin care treci, jenant, sa la fie lor rusine, nu tie.

        Comment


        • Am platit avansul in 23 iunie, achitat integral in 30 iunie, masina a fost livrata in 17 iulie (ajunsa din 14 iulie).
          PS: masina din stoc, era fabricata. Sandero Laureate2, pack look, medianav+camera.

          Comment


          • Mircea, ai uitat elementele esentiale: motorizarea si culoarea.

            Comment


            • Si eu cand m-am dus sa dau comanda de masina,la fel mi s-a spus ca o sa dureze peste 3 luni.... 0.9 TCE am vrut initial,anul trecut in septembrie.Au fost probleme cu stocurile,din cauza ca s-a mutat productia de Sandero in Maroc,asa mi s-a spus la reprezentanta,asa ca am luat ce aveau pe stoc,chiar daca a fost 1.2 !!
              Problemele astea vor fi intodeauna,pentru ca o data agatat clientul,nu mai conteaza ce fel de servici presteaza vanzatorul in continuare...ti-au luat banii si in rest te descurci!!
              Sunt patit cu ei,cu reprezentanta si cu VC si este pacat ca trebuie sa te duci sa te milogesti pe banii tai,ca sa-ti rezolve problemele !!

              Comment


              • Tocmai ce a confirmat dealerul ca masina e programata sa ajunga pe 10 septembrie +/- 5 zile. Comanda a fost data pe 11 iulie, destul de ok zic eu 2 luni pentru un prestige 0.9, culoare gris comete.

                Comment


                • Catalin, sa ti ajute Dumnezeu sa fie asa desi...ai termen de livrare oficial? Si mie mi a spus dealerul 11.06 si iaca unde suntem. Pana in septembrie mai e.

                  Comment


                  • Nu stiu de oficial, initial prima oara ia zis de octombrie, e a treia oara cand iau masina de la aceeasi persoana (dealer) si comunicarea a fost foarte buna.

                    Bafta.

                    Comment


                    • Stef, cand vad ce scrii tu, parca eram eu pe cateva pagini mai in spate. Pur si simplu nu le pasa de cativa clienti. Probabil ca livreaza pentru diverse flote...si aia sunt prioritari...asa cum poate e normal. Chiar te inteleg...si stiu si eu cat e de nasol. Nu are rost sa te enervezi. Cei de la VC sunt niste idioti. Pur si simplu sunt degeaba, la fel ca toate callcenter-urile..."va sunam noi"..Pe banii nostrii, unii isi bat joc...

                      Comment


                      • tot nu inteleg de ce nu alegeti sa va bateti, voi, joc de ei; tot pe banii vostri
                        ...tre' sa fie vreun "vibe" de masochism pe undeva.

                        Comment


                        • Pentru ca e masina cea mai ieftina....de-aia.
                          Crezi ca moare Dacia daca renunta 10 oameni la o comanda? Crezi ca raman cu ele? Nu, vine un "nefericit" care se va bucura ca o gaseste pe stoc....

                          Comment


                          • Azi am primit pe e-mail termenul de livrare, dupa o discutie cu cei de la voce.
                            Iesire din fabrica, saptamana 36, termen de livrare saptamana 38.
                            Adica din 18 septembrie ar trebui sa primesc produsul.
                            Dealerul a estimat corect.

                            Comment


                            • Eu cred ca nu trebuie subestimat dealerul (daca e unul ok). Stiu, suntem atrasi de fetele sexy din reprezentanta...dar asta nu e totul )
                              Al meu a fost foarte ok, asa ca....daca e cineva din Brasov care vrea o recomandare....PM

                              Comment


                              • Nu am subestimat dealerul, dar este bine ca acum am o data mai exacta si este comunicata in scris.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google