Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare, am comandat si eu un mcv stepway acum 2 saptamani si pe contract si bonul de avans apare termenul de livrare 19 septembrie.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • Originally posted by vyp75 View Post
      Salutare, am comandat si eu un mcv stepway acum 2 saptamani si pe contract si bonul de avans apare termenul de livrare 19 septembrie.
      Motorizare, culoare, versiune?

      Comment


      • Originally posted by C.Mike View Post
        ....De obicei termenele se dau in numarul saptamanii.La ambele masini asa am primit termenul.Nu se comunica o data exacta.
        Ciudat! La mine, pe Bonul de comandă din 31-05-2017 am avut termenul de livrare:03-08-2017. Mașina a ieșit din fabrică în 12-07-2017, luată în posesie în 17-07-2017, motor 0,9TCe.
        Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

        Comment


        • Vechio, culoare si model?

          Comment


          • Bon comanda (avans/rezervare) 16 iunie, termen maxim de livrare 1 iulie, livrare pe 8 iulie cu scandal. Masina fiind "pe stock" in curtea dealerului.

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Bon comanda (avans/rezervare) 16 iunie, termen maxim de livrare 1 iulie, livrare pe 8 iulie cu scandal. Masina fiind "pe stock" in curtea dealerului.
              si care a fost explicatia lor?

              Comment


              • Ar fi fost niste "neclaritati" cu tichetul rabla, s-a intarziat documentatia din cauza aglomeratiei. Impresia mea a fost ca 100 de lei "taxa de urgenta" ar fi grabit lucrurile.

                Comment


                • Apropo de comenzi si termene de livrare, am sunat si eu vineri la Vocea Clientului, să lămuresc niște aspecte, și doamna de la telefon a fost foarte amabila, a zis cacă mă sună ei și nimic. De obicei cam in cât timp dau un răspuns?

                  sigpic

                  Comment


                  • Sonykel, in general nu vei mai fi sunat. Trebuie sa revii cu telefon. Cam ca la interviu: va vom suna noi...

                    Comment


                    • La mine a sunat a doua zi, am întrebat VINul maşinii, pentru înmatriculare trebuia ( de fapt nu a contat )

                      Comment


                      • Revin: am sunat astazi sa intreb ce mai face masina mea si lucru curios, am fost sunat dupa nici o ora: masina se pare ca va fi livrata in 15 septembrie, deci dupa 5 (CINCI) LUNI si o saptamana de la plata avansului. Raspunsul de la OPC va veni cu certitudine mai devreme. Mai sunt doua saptamani.
                        Last edited by Sfet; 25 July 2017, 13:41.

                        Comment


                        • Am sunat din nou astăzi, doream să aflu seria motor și de ce durează comandă 5luni.
                          Avansul a fost dat pe 18.05 si cei de la dealer au zis ca ca va fi livrată pe 19.09, cei de la Vocea Clientului mi-au comunicat astăzi ca data de livrare va fi 17.08
                          Deci eu pe cine mai cred? Există vreo șansă să-i fac pe cei de la dacia să îmi comunice in scris(eventual un e-mail) ca termenul de livrare este 17.08 ? Au vreo adresă de email la care răspund?

                          sigpic

                          Comment


                          • Mie când mi-au zis ca ma suna nu au facut-o, când le-an scris nu mi-au raspuns....

                            Comment


                            • @SoNyKeL
                              Poti sa suni la vocea clientului si sa soliciti termenul de livrare pe e-mail. Eu asa am procedat, e-mailul l-am primit in timp ce vorbeam cu "vocea".
                              Last edited by C.Mike; 25 July 2017, 20:43.

                              Comment


                              • Originally posted by t1b1m View Post
                                Motorizare, culoare, versiune?
                                Culoare albastru, prestige, 0.9tce, cutie easy-r, cu camera, navi europa.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google