Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă nu mai exista timbrul de mediu, de unde bani sa suplimenteze. Majoritatea cumpăra mașini cu 2-3000 euro ca nu își permit. Sa nu fim cârcotași, atâția bani au și e normal sa aibă și ei acces. Apoi statul dacă e deștept, pune zone de taxare, funcție de norma de poluare, dar trebuie sa faci infrastructura, ca să oferi alternativa la transport.

    Comment


    • Pai si spaga cine o mai ia...nu am vazut asa ceva...ce oameni rai sunteti. Nu trebuie sa "mance si gura lor ceva".

      Dar ce a mai facut sfet cu masina? Nu mai zice nimic..

      Comment


      • @aris86 daca nu-si permit mai mult...oare cum isi permit sa le intretina? Masina nu este o obligatie...este o facilitate...si iti permiti sau nu

        P.S. Asta cu infrastructura este o cu totul alta poveste

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Sa nu fim cârcotași, atâția bani au și e normal sa aibă și ei acces.
          As fi de acord dar sa li se permita 'acces' cu respectarea normelor de poluare si siguranta.

          Se vor introduce in UE zonelele de trafic in curand. Vrem nu vrem intr-acolo ajungem.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Update. Am fost sunat sa platesc diferenta. Masina posibil sa ajunga vineri in reprezentanta. Personal amabil la Euromotor. Doar cursul valutar nu prea coincide cu al meu, adica e o dif. de vreo 150 euro la suma totala. In favoarea lor bineinteles

            Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

            Comment


            • Cei de la euromotor sunt f ok. Ai ales bine.
              Cursul eur e cel al Dacia, cu 0.5 % in plus, fata de cursul bnr din ultima zi de marți.

              Comment


              • Parerea mea este sa nu cedati in cazul in care aveti facuta comanda prin programul Rabla. Am inteles ca si Toyota, si Dacia suna clientii deja inscrisi cu texte ca nu se vor suplimenta fondurile si le fac oferte de 700-1000 euro extra-reducere pentru a renunta la program.
                Eu sunt sigur ca se vor suplimenta fondurile, iar ei se grabesc pentru a ne pacali sa renuntam si, dupa suplimentare, vor putea inregistra noi comenzi si astfel vor vinde si mai multe masini.
                La persoanele juridice s-au epuizat abia 3.5 milioane din 50 asa ca cel putin diferenta va fi transferata la persoanele fizice.

                Comment


                • Ministerul Mediului susține că bugetul alocat pentru programele Rabla și Rabla Plus va fi suplimentat peste numai câteva zile, însă evită să avanseze și numărul tichetelor care vor fi disponibile.

                  Comment


                  • Buna, vreau sa va anunt ca s-a intamplat minunea.
                    Masina e de azi in curte la dealer, termen de livrare 19.10.2017.
                    Dar dealerul nu are numere rosii numai pe saptamana viitoare........
                    Bineinteles valoarea finala cu e chiar finala: pret final 11720euro, pret achitat in lei cu 53euro mai mult datorita celor 0,5%.
                    Succes colegilor care mai asteapta livrarea, se pare ca eu am avut noroc.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • Ce cadouri fac de obicei deleri la achiziționarea unei mașini noi ?gen brăduleț,alarma, etc?

                      Comment


                      • Ministrul Mediului: Programul "Rabla Clasic", suplimentat cu 25 de milioane de lei, echivalentul a 4.000 de prime de casare
                        Bucureşti, 28 sep /Agerpres/ - Programul "Rabla Clasic", sesiunea 2017 pentru persoane fizice, va fi suplimentat cu 25 de milioane de lei, ceea ce înseamnă un plus de 4

                        Comment


                        • Originally posted by Ion Galaion View Post
                          Ce cadouri fac de obicei deleri la achiziționarea unei mașini noi ?gen brăduleț,alarma, etc?
                          Numerele rosii mai nou..care sunt undeva la 120 de ron. Altii din orasele mai mici sunt mai generosi...depinde de dealer si oras

                          Comment


                          • Numere rosii,alarma Maat 675,presuri.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Era de asteptat. Nu ca as avea ceva impotriva dar in fiecare an e la fel si oamenii s-au invatat: "lasa ca suplimenteaza". E un pic aiurea,denota amatorism ca asa e la noi. Eu unul as prefera sa nu mai suplimenteze deloc si sa inceapa la anul mai devreme, cu buget mai mare (eventual suma suplimentata acum sa fie reportata) si mai promt. Daca statul nu e in stare sa respecte termenele, ce pretentie sa ai de la Dacia sau de la dealer sa respecte termenul de livrare...

                              Comment


                              • Am vorbit si eu cu dealerul legat de program, am inteles printre randuri ca sunt dosare depuse in sistem din primul val care probabil vor fi aprobate acuma, cele care se depun acuma slabe sanse de aprobare, 4000 tichete probabil se epuizeaza in primele 10 minute la cate reprezentante si cereri sunt si eu zic ca e posibil sa nu ajunga nici pentru dosarele din prima transa, ramase nerezolvate. Vorba colegului, mai bine tichete mai multe in primavara, acuma cu indulgenta depui dosarul si poate se aproba pana la sfarsitul anului cu toate ca nu cred si uite asa suplimentarea care nu exista decat prin noroc pentru cei care au depus dosarele in primul val si au avut rabdare sa ajunga masina la dealer si sa o tina acolo pana la aprobare pentru a avea norocul sa beneficieze de acest program in valul 2.
                                In situatia mea fiind facuta comanda in iulie la inceput de luna, dosarul pregatit la dealer pe masa pentru rabla, nefiind in sistem nu vad sanse mari de izbanda, motiv pentru care reducerea de 1300e zic ca e cea mai reusita rezolvare in conditile actuale. Stau ca pe ace stiind ca masina e la dealer in curte si nu o pot ridica din cauza lipsei de numere rosii, i-mi vine sa o iau pe platforma......
                                Scuze de oftopic.
                                Last edited by vyp75; 29 September 2017, 17:07.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google