Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Insista pentru avans, nu ii lasă.
    Sa o stăpânești sănătos!
    Zilnic i-am sunat. Ieri dimineata am sunat si la VC. Am asa o banuiala ca vor sa tina locul de MCV pentru un alt client, si pana gasesc ei o solutie sa schimbe banii mei cu ai clientului, se mai invart ... altfel nu-mi explic.

    Originally posted by johnnyalexa View Post
    Logan 0.9 TCe EasyR, bluenavy metalizat si navigatie. Pentru ca le-am facuy scandal pentru delay-uri, mi-au pus si un sistem de alarma gratuit. Desi managera de pe vanzari imi promisese ca atunci cand ma duc sa iau masina voi fi primit avansul de la Mcv inapoi...nu s-a intamplat. De luat au luat repede banii...
    Am uitat sa zic ca e Laureat.
    Last edited by johnnyalexa; 23 September 2017, 08:12. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • La mine a aparut alta problema, la comandarea masinii, am facut actele si tot pentru achizitionare prin programul rabla, am fost informat ieri ca programul ragla din surse de la fabrica, nu se mai suplimenteaza. Initial avand o reducere de 600e la care se adauga si rabla, ieseam cu masina in 11300e, acuma dupa vestea "fericita", am primit o reducere de la fabrica de 700e pentru incurcatura, la final ies cu masina in 11700e aproximativ, cu promisiunea celor de la dealer ca am din partea lor numerele rosii gratuit pentru incurcatura. Per total iese o cheltuiala in plus de 300e care nu o aveam in calcul. Oricum nu am de gand sa renut la masina pretul ei de lista fiind de 13020e. Termenul de livrare pare a se respecta dupa ultima discutie, chiar mai repede cu 1-2 saptamani, sa vedem, va tin la curent.
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • Originally posted by vyp75 View Post
        La mine a aparut alta problema, la comandarea masinii, am facut actele si tot pentru achizitionare prin programul rabla, am fost informat ieri ca programul ragla din surse de la fabrica, nu se mai suplimenteaza. Initial avand o reducere de 600e la care se adauga si rabla, ieseam cu masina in 11300e, acuma dupa vestea "fericita", am primit o reducere de la fabrica de 700e pentru incurcatura, la final ies cu masina in 11700e aproximativ, cu promisiunea celor de la dealer ca am din partea lor numerele rosii gratuit pentru incurcatura. Per total iese o cheltuiala in plus de 300e care nu o aveam in calcul. Oricum nu am de gand sa renut la masina pretul ei de lista fiind de 13020e. Termenul de livrare pare a se respecta dupa ultima discutie, chiar mai repede cu 1-2 saptamani, sa vedem, va tin la curent.
        Parca termenul de livrare era 19.09....sau nu am intrles eu bine? Intreb pt ca pe 13.06 am comandat si eu un mcv stepway seria explorer si teoretic aveam termen finele lui septembrie. Inca nici o veste.

        Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

        Comment


        • Am citit eu gresit pe contract, termen e 19.10, comanda facuta in 1.07....
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • Salut,
            vyp75, sa inteleg ca pe langa reducerea initiala de 600E, ti-au mai facut inca o reducere de 700E?
            Multumesc

            Comment


            • Da, din cauza ca nu mai redeschid rabla, cei de la dacia au dat o reducere de 700e pentru a nu ma pierde de client, plus numerele rosi gratuit de la dealer.
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • Cred ca cei 600 erau reducere pentru renunțare la cei 5 ani fata griji, nu?

                Comment


                • Nu, aveau o masina expusa de vanzare la 11300e, un stepway mcv, 09 tce prestige, cand am sunat la ei era vanduta si aveau o promotie de la dacia de reducere pentru luna iunie de 600e, la un calcul am ajuns la concluzia ca ies in aceasi bani cu easy-r inclus si programul rabla, am comandat si asta a fost, acuma au sunat ca rabla nu mai intra si pentru a nu renunta la masina i-mi ofera reducere 700e dacia, numere rosii gratuide din partea reprezentantei si daca vreau au o promotie pe septembrie cu casco acoperit 50% de dacia pe primul an. Acuma nu stiu daca merita si conditile casco, nu am avut niciodata si nu am avut nevoie, sun maine sa vedem detalii, termen livrare pare a se respecta. per total pret lista 13020e cu reducerile de 600e, 700e, 50e numerele si 150e casco daca il aleg, eu zic ca iese un pret ok la masina. Bineinteles cu toata zapaceala si harababura tipic romaneasca. Ramane de vazut daca intradevar respecta termenul si daca merita sau mai bine zis am norocul de o masina fara probleme.
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • Eu zic ca e foarte ok dacă ai și cei 5 ani fara griji.

                    Cred ca e primul an în care nu se suplimenteaza rabla, nu?

                    Comment


                    • Sunat la vocea clientului. Comanda si avans 13.06 mcv stepway 0.9 tce. Data estimativa 09.10... sper sa ma incadrez la cele 120 zile pt voucher.

                      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                      Comment


                      • Salutare!
                        Deci, va mai fi pana la urma suplimentat/prelungit programul rabla?
                        Multumesc.

                        Comment


                        • astia nu au de unde sa plateasca salarii si pensii si voi vreti rabla....? Eu unul sunt norocos ca m-am bagat din aprilie....

                          @t1b1m citeste ordinul ala de ministru...daca n ma insel, daca ei nu sunt in stare sa iti dea masina la timp, trebuie sa iti dea o compensatie cu o valoare egala cu cea a voucherului...
                          Asta daca nu e vina ta (nu ai banii sau masina e gata de livrare dar nu ai creditul aprobat)...eu asa stiu....

                          Comment


                          • Originally posted by sebibv View Post
                            astia nu au de unde sa plateasca salarii si pensii si vi vreti rabla....?

                            @t1b1m citeste ordinul ala de ministru...daca n ma insel, daca ei nu sunt in stare sa iti dea masina la timp, trebuie sa iti dea o compensatie cu o valoare egala cu cea a voucherului...
                            Asta daca nu e vina ta (nu ai banii sau masina e gata de livrare dar nu ai creditul aprobat)...eu asa stiu....
                            Nu mi-ar place sa ajung in situatia aia...teoria e una, practica e alta. As prefera sa nu ma incurc. Am sunat ca eram putin stresat ca deja au cam trecut 100 zile.

                            Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by vali2008 View Post
                              Deci, va mai fi pana la urma suplimentat/prelungit programul rabla?
                              De ce s-ar prelungi? Numarul masinilor poluante a crescut foarte mult anul acesta. Nici vorba sa scada sau macar sa se mentina constant. Programul rabla nu are niciun efect practic in reducerea poluarii. Se caseaza o masina si se aduc din afara mai multe in loc. Daca chiar se doreste protejarea mediului se pot introduce impozite fabuloase pentru masinile poluante.

                              Comment


                              • Sa se faca ITP-ul pe bune...70% din rablele de pe soselee dispar

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google