Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aveti idee daca trebuie casata rabla inainte de a face comanda pentru noua masina sau faci comanda si o casezi doar cand e livrata? nu de alta dar nu vreau sa raman prea mult timp pieton... am in plan un stepway benzinar, dieselul e cam zgomotos pentru mine si binenteles mai scump...insa trage fantastic
    RTFM

    Comment


    • Prima data faci comanda, apoi rezolvi problemele cu rabla.
      Rabla nu trebuie casata, doar cu putin timp inainte de ce iti vine masina, asta daca perioada de livrare e rezonabila.(Asa a fost anul trecut)
      Mai bine mergi la dealer si iti da el toate datele.

      Comment


      • Ca dealerul ca iti ia in considerare tichetul de 6500 lei, trebuie intai sa casezi rabla, sa obtii acel tichet si apoi sa dai comanda, predand tichetul catre dealer.Asa a fost anul trecut.
        Acum, din ce am citit pe net, cel mai bine, te duci la dealer si el te va ajuta sa casezi masina, sa obtii tichetul s.a.m.d.

        Comment


        • Merci de raspunsuri, maine caut un credit mai decent si trag o fuga si pe la dealer... doar ca nu as vrea sa raman de Paste fara masina pana vine comanda...
          RTFM

          Comment


          • S-ar putea sa gasesti pe stoc. Depinde ce configuratie vrei. Eu am dat comanda de Laureate, 0.9TCe + pachet securitate si vopsea gris platine si mi-au dat termen de livrare dupa 6 mai. Dar a gasit dealer-ul aceeasi configuratie, doar culoarea e bej cendre si vineri ma duc sa o ridic. Intreaba si ce variante au pe stoc.

            Comment


            • Originally posted by panselin4 View Post
              au ai mei parinti o dacie veche de 16 ani pe care o voi duce la casat,dar din ce am mai citit pe net probabil vei gasi rabla si pana in 1000 lei,cu toate actele facute,cel putin anul trecut se gasea lejer la banii astia
              cat despre leasing nu stiu sa ti spun,nu m am interesat prea mult,dar,tot din auzite,am inteles ca este mai ok in euro
              tu vrei sa ti cumperi stepway?dupa parerea mea este cea mai reusita masina de la dacia ca si design,plus ca are de toate pe ea
              O sa ma mai interesez despre moneda la leasing cum ar fi mai bine: lei sau euro.
              Da, un Stepway 1.5 Dci vreau sa iau. Mi se pare foarte potrivita pentru mine, iar cum ai zis si tu are de toate.

              Originally posted by emilemy View Post
              Va felicit pt alegerile facute , Stapway e chiar ffff reusit .... cat despre tichetele rabla , la 6500 ron cat valoreaza el , nu cred ca ai sa gasesti sa il iei cu 1000 ron .... era un baiat din Pitesti , pe forum , care il vindea si spunea ceva de 4000 ron , negociabil ..... Va doresc mult succes cu viitoarele achizitii
              Multumesc! Sper sa fac achizitia cat mai repede pentru Stepway. Teoretic am pe cineva cu o Dacia Break veche, practic se cam fofileaza. I-am zis sa imi spuna un pret si el tot ma tine ca trebuie sa vada, sa intrebe, sa nu stiu ce. Ii o persoana mai dificila. Mai astept pana maine, iar daca nu o sa incerc sa imi caut pe altcineva sau sa ma ajute dealerul cu un tichet, chiar daca o fi putin mai scump. Vreau sa o iau cat mai repede, doar tichetul rabla ma tine putin in loc.

              Originally posted by panselin4 View Post
              am fost azi la reprezentanta si mi au zis ca de maine incepe rabla pt pers fizice,ca se schimba oferta,dacia vine cu un an casco gratis,dar casco avntaj care acopera doar anumite daune,mai vine cu 2 ani extra la garantie(5 ani in total) si cu o reducere de 250 de euro in pretul masinii cu tva
              toate aceste info sunt neoficiale,ma cunosteam cu agentul de vanzari,dar de maine vor fi lansate pe piata asa ca nu ar trebui sa fie mare secret
              Vineri am fost la reprezentanta si am intrebat reprezentatul de acolo daca ei in calitate de dealer mai pot face ceva discount. A zis ca posibil un 200-300 euro acolo. Nu stiu daca se referea la acei 250 euro sau la ceva reducere facuta chiar de ei. O sa mai intreb.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • si eu tot asa,vreau sa iau masina cat mai repede,pentru ca am nevoie de ea sa mi fac treaba,sper sa o iau pana la paste(POATE SUNT PREA OPTIMIST)
                ar fi super sa mai faca ceva reducere si dealerul pe langa reducerea de la constructor,din ce mi au zis mie era vorba poate de ceva presuri de pus pe jos in masina,sau poate aparatori noroi,ori montaj gratis la o alarma ceva
                apropo de alarma,eu pe loganul din 2008 nu am avut alarma,insa am avut un antifurt de volan,limba aceea galbena peste volan -clasica,si mai aveam si un antifurt care bloca frana de mana si schimbatorul de viteze
                in 5 ani,in bucuresti,nu mi-a fost sparta niciodata,iar de furat nu cred ca si-ar bate capul vreun hot,cu 2 anifurturi pt un logan

                Comment


                • Mie în prima săptămână mi-au furat capacele de roţi, iar după o lună roata de rezervă!
                  Chiar dacă aş fi avut cele 2 antifurturi pe care spui că le-ai folosit la maşina precedentă, din păcate tot nu aş fi scăpat. Aşa că până la urmă mai este şi chestie de noroc.

                  P.S Aşteptare uşoară şi multă baftă cu noile achiziţii!

                  Comment


                  • multumesc frumos de urare,
                    aici ai mare dreptate ca tine si de noroc,si eu stateam cu grija sa nu mi fure roate de rezerva,sau sa nu forteze incuietoarile de la portiere(am vazut ffff multe loganuri cu incuietorile fortate,facute varza,)
                    incercam sa nu las nimic la vedere,luam intotdeauna fata radioului,si gps ul in casa ,insa dupa 3 ani de la achizitionarea masinii mi au furat capacele(doar spalasem masina si aratau ca si noi,) ziua in amiaza mare,doar ce lasasem masina in fata blocului,am urcat in casa,si cand am coborat in vreo 30 min,nu stiam ce lipseste pe la masina,tare naspa senzatia mai ales ca era ziua(mi am zis ca la urmatoarea masina acele capace sa le prind macar in soricei dintr aceia din plastic dur,care se poate taia destul de usor insa)
                    ma gandesc ca acele antifurturi de pe masina,cand le vede hotul , se gandeste ca propietarul masinii incearca sa i faca cat mai grea viata unui posibil hot,poate de aici se gandeste mai departe ca acel propietar are roata de rezerva legata cu un lant cu lacat sau ceva de genul (cum am mai citit pe forumuri -inclusiv dacia)
                    in orice caz o alarma ma gandesc descurajeaza destul de ok

                    Comment


                    • Originally posted by epuru View Post
                      Teoretic am pe cineva cu o Dacia Break veche, practic se cam fofileaza. I-am zis sa imi spuna un pret si el tot ma tine ca trebuie sa vada, sa intrebe, sa nu stiu ce. Ii o persoana mai dificila. Mai astept pana maine, iar daca nu o sa incerc sa imi caut pe altcineva sau sa ma ajute dealerul cu un tichet, chiar daca o fi putin mai scump. Vreau sa o iau cat mai repede, doar tichetul rabla ma tine putin in loc.
                      Pana la urma m-am inteles cu persoana respectiva la 250E (~1115 lei) ca sa-mi cedeze tichetul rabla, acum mai ramane doar sa inceapa programul, ca azi se pare ca n-a inceput.
                      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Comment


                      • e f bun pretul tichetului
                        nu a inceput inca programul,ce sa facem,asteptam dupa ei sa se hotareasca

                        Comment


                        • Da, mi se pare si mie destul de ok tinand cont ca o sa-l iau acum la inceput.

                          Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport


                          Au fost admisi 90 de dealeri si respinsi 20. Se pot face contestatii pana in 5 aprilie. Ma gandesc ca va incepe programul dupa solutionarea contestatiilor.
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment


                          • Abia dealerii. Mai sunt si colectorii de rable ... se intinde treaba iar. Anul trecut prin iunie sau iulie abia s-au putut face cumparaturi. Si eu am prins in transa a doua. Mai este de asteptat pana la momentul startului.

                            Comment


                            • Ma gandesc ca nu pot sa merg acum la dealer cu omul care imi va ceda tichetul ca sa semneze ca sa fiu sigur ca prind de la inceput, nu? Trebuie sa astept startul oficial, corect?
                              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                              Comment


                              • Cam asa ceva. Nu exista "interventii". Adica, eu la Focsani, Sima Bayer, mi s-a promis marea cu sarea. Cand m-am dus acolo unde imi spusese ca au vorbit, stupoare. Tipul mi-a spus ca daca aia (Sima Bayer) o tin tot asa, toti care vin din partea Sima Bayer, nu vor primi tichet. Foarte multi dealeri spun lucruri de genul asta, ca sa te prinda. Cu ce te pot ajuta astia cu adevarat, ca sa vanda masina, e sa te tina in permanenta la curent cu ce se intampla si cand se da drumul oficial la program, lista de colectori cu numere de telefon. Asta asa ca sa nu stai tu zi de zi cu internetul deschis si sa urmaresti tu. Altceva nu stiu. Poate se intampla si in functie de cat de serioasa e firma care face colectari (cat de coruptibila) si cata influenta are firma dealerului asupra colectorului. Eu zic sa te inarmezi de pe acum cu rabdare si nervi de fier, caci eu 3 zile am umblat cu taica-meu si frate-meu ca niste nebuni sa putem rezolva treaba asta

                                Batalia mare o sa fie sa prinda nenea cu masina tichetul. Ca in rest nu e mare problema

                                PS: Scuze daca am calcat pe coada limba romana, dar scriu in graba mare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google