Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitari! Sa o stapanesti sanatos. Si eu am tot beige cendre, e buna ca este rezistenta la praful din Romania.

    Comment


    • Sa vedem cat tine, pana acum am avut un laureate ph2 bleu navy si no fost chiar asa nasoala culoarea
      si multumesc la toti de urari
      Last edited by alex2_ar; 11 February 2015, 10:23.

      Comment


      • Salutari

        As avea nevoie de putin ajutor daca puteti.Sunt pe punctul de a comanda un logan 2 un SL10.Masina vreau sa o cumpar prin programu rabla.
        Ce dealer din Bucuresti imi recomandati ?
        Pot sa comand inaite masina (am inteles ca pot sa dau un avans de 5 %) ?
        Ce cheltuieli sint cind ridic masina (nr.rosi , rca )?
        Sint nou pe fourm....sper sa aveti rabdare cu mine.

        Multumesc

        Comment


        • Mai sunt inca sl 10 ani ?
          Nr rosii vreo 70 ron, asigurare obligatorie pe 6 luni, deci minim vreo 200-30o lei si acolo,
          Ceva taxe, maruntisuri... Sa ai un 1000 lei pusi deoparte sa stai linistit. Cred ca in suma asta o inmatriculezi si definitiv.
          Last edited by mumus; 12 February 2015, 11:46.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by nelu_71 View Post
            Salutari

            As avea nevoie de putin ajutor daca puteti.Sunt pe punctul de a comanda un logan 2 un SL10.Masina vreau sa o cumpar prin programu rabla.
            Ce dealer din Bucuresti imi recomandati ?
            Pot sa comand inaite masina (am inteles ca pot sa dau un avans de 5 %) ?
            Ce cheltuieli sint cind ridic masina (nr.rosi , rca )?
            Sint nou pe fourm....sper sa aveti rabdare cu mine.

            Multumesc
            Salut! Anul acesta nu se stie daca va mai continua ”programul rabla”, ci probabil va fi inlocuit cu ”prima masina”. Asa am auzit acu 2 seri la biziday la Moise Guran.

            Vezi ca numerele rosii costa 160 ron la dealer in Bucuresti,
            Dealer incearca pe la Autocobalcescu sau Simpotrans, rca depinde de varsta soferului si timbrul de mediu este aproximativ 500 ron, la care se mai adauga impozitul la masina aproximativ 40 ron, certificatul de inmatriculare - 65 ron la CEC si numerele 50/80 ron dupa preferinta.
            Last edited by aris86; 12 February 2015, 11:53.

            Comment


            • La dacia pe sait mai apare dacia 10 ani.
              "Acest program este unul foarte popular, cu rezultate foarte bune anul trecut. Cu siguranţă, va continua, însă forma sa exactă în 2015 o vom cunoaşte abia după aprobarea bugetului AFM, lucru care sperăm că se va întâmpla foarte curând", a declarat, pentru MEDIAFAX, ministrul Graţiela Gavrilescu
              Am inteles ca sa majorat bugetu pentru rabla.
              Ma intereseaza daca pot sa dau avans din luna martie.....masiana o sa fie mai mult de concedii (maxim 10.000 de km pe an).
              Rca nu cred ca ma costa mult la cei 43 de ani ai mei.

              Comment


              • nu cred sa nu mai fie rabla si in acest an. anul trecut a dat randament maxim!
                deci nu vad de ce nu s-ar mai face!
                Keep walking...

                Comment


                • Randament maxim, au ramas oamenii cu tichetele, in ultimile zile de program se gaseau cu 500 ron /tichet, nu mai cumpara nimeni, nu mai aveau ce face cu ele.

                  Comment


                  • Comment


                    • Am sunat la vocea clientului...a spus ca nu se mai fabrica SL10.
                      Tot azi ma sunat de la cobalcescu si a zis ca tocmai au primit azi un SL10....crede , ca si in martie se mai poate comanda SL10 , sa merg la inceputul luni (maritie) sa sa dau avans de 5% .
                      Eu am rabla mea si sper sa scap de ea( se uita vecii urit pe mine ca tin locu ocupat)
                      Poate am noroc.
                      Last edited by nelu_71; 12 February 2015, 16:19.

                      Comment


                      • Vezi ca la cobalcescu iti pot face rost de tichet rabla si te costa undeva la 1500RON.(cel putin asa a fost la mine)
                        Eu cred ca actuala masina valoreaza mai mult de atat

                        Comment


                        • Masina este o supernova plina de rugina si zace de un an jumate in parcare ( motoru este bun )......deci remat scrie pe ea.....ce bani sa mai iau pe ea ???

                          Reprezentanţii APIA ar dori ca Programul Rabla 2015 să înceapă cât mai repede şi să aibă prime mai mari pentru vehiculele cu motoare Euro 6 şi pentru hibrizi, titrează colegii de la 0-100.ro.

                          Comment


                          • Azi am fost si eu la Daperom Pitesti sa iau pulsul situatiei de la dealer. Mi-au zis ca, din informatiile lor, rabla 2015 demareaza in maxim o luna.

                            Din cate am aflat de la ei, Logan SL 10 ani mai exista momentan in stoc. Aveau unul in show-room si l-am analizat vreo 10 minute.

                            Ca fapt divers, spuneau ca acum ofera o reducere de 600 de euro la orice logan SL 10 ani comandat.

                            Comment


                            • Pai da ca e fabricatie 2014.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Evident, asta e explicatia pentru reducere!

                                M-a amuzam cum cucoana din reprezentanta parea ca nu prea stie ce vinde. La orice intrebare oferea raspunsuri standardizate, pe care parea ca le memorase mecanic ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google