Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bolovan View Post
    Citeste in anii trecuti..o sa vezi ca a durat de regula aprox 3 saptamani din momentul in care se termina perioada de inscrieri.
    Unde sa citesc? Da-mi o sursa oficiala.

    Originally posted by bolovan View Post
    Citeste in anii trecuti..o sa vezi ca a durat de regula aprox 3 saptamani din momentul in care se termina perioada de inscrieri.
    Unde sa citesc? Da-mi o sursa oficiala. Masina mi-a venit la dealer si...+ ca se apropie perioada concediilor
    Last edited by MihaiiahiM; 7 June 2016, 09:29. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by M.FLORIN View Post
      Nu inteleg de ce va uitati prin ziare ... Daca vreti sa vedeti realitatea urmariti cu incredere site-ul oficial al Administratiei fondului de mediu.
      Cum sa inceapa programul rabla saptamana asta in conditiile in care termenul de inscriere al producatorilor s-a prelungit pana in 17 iunie ...????
      Uite aici a postat colegul... în perioada 7 iunie 13 iunie sunt contestatiile

      Comment


      • Si eu ce am scris mai sus?
        sigpic

        Comment


        • Pai nu te.am contrazis eu...

          Comment


          • Originally posted by MihaiiahiM View Post
            Ce contestatii?



            Citeste pe afm.ro Contestatiile se depun si se rezolva pana pe 13 iunie, inclusiv 13. Gasesti acolo si un nr de telefon pt relatii cu publicul.
            Ce am scris aici?
            sigpic

            Comment


            • Pai i eu am afirmat ce ai zis tu...

              Comment


              • danutz89 din incompetenta o lungesc astia.

                MihaiiahiM

                Daca te uiti la

                o sa vezi ca au inceput pe data de 24 aprilie sa faca contractele cu delaerii. Adica prin 26-27 au inceput sa livreze masini.
                Daca te uiti la

                O sa vezi ca perioada de contestatii a fost intre 01-10 aprilie. Practic prima tura de contestatii.
                Daca faci o socoteala: 24-01 = 23 zile intre startul perioadei de contestatii si semnatul contractelor cu dealeri...si mai pui 2 zile pntru dosarele noastre.

                Comment


                • Eu zi ca incepand cu 15 iunie va incepe ridicarea masinilor. Ramane de vazut.
                  sigpic

                  Comment


                  • MihaiiahiM sincer...imi doresc...dar experienta spune ca nici o sansa (sa nu uitam. vb de romania). Eu sunt deja disperat...am avut nevoie disperata de masina zilele astea...si tot cu rugaminti pe la prieteni...etc...incat imi venea sa-mi bag piciorul in rabla lor. Puteau sa faca ochestie si mai inteligenta. Cu astia aprobabit sa semneze deja...iar astia cu contestatii...dupa ce se rezolva.

                    Comment


                    • In stilul asta o sa luam masinile dupa 1 iulie . Unde mai pui ca trebuie sa scoti si certificat fiscal si ala se da in 3 zile. Deci trebuie sa ne inarmam cu rabdare prea multa rabdare

                      Comment


                      • Certificatul fiscal se da pe loc de la primarie si in 3 zile de la finante.

                        Acum e valabil 30 zile, nu mai e treaba... cu luna in curs.
                        Last edited by MihaiiahiM; 7 June 2016, 09:48. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Depinde ce primarie. In TM in 4 zile se da...si pierzi 4-8 ore sa depui cererea si 1-2 ore sa ridici actele.
                          Nu-i valabil 30 zile. Este valabil doar luna in care a fost emis. Adica, daca a fost emis pe 31 mai...a doua zi nu mai este valabil (1 iunie). Dar daca a fost emis pe 1 mai...este valabil pana in 31 mai.

                          Comment


                          • Eu ieri l-am luat si l-am dus. Sper sa nu mai fie nevoie de altul.
                            sigpic

                            Comment


                            • Am inteles ca acum este valabil 30 de zile de la data emiterii.

                              Trimis de pe al meu HUAWEI SCL-L21 folosind Tapatalk

                              Comment


                              • imi cer scuze pt dezinformare.
                                Acum m-am uitat pe Certificatul meu...si da...intradevar, este valabil 30 zile (al meu o fo eliberat pe 06.06.2016...si este valabil pana in 07.06.2016.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google