Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SL Plus-ul din semnătură a venit și cu boxe spate spre dezamăgirea multora de pe forum care au achiționat în trecut varianta similară dar care nu au avut așa ceva.

    Și apoi vezi ce scrie pe factură...
    Dacă în dreptul sistemului audio apare "2x" înseamnă ca ai doar două boxe.
    Dacă apare "4x" vei avea patru boxe.

    *la mine a fost varianta cu 4, repet

    Totusi, nu știu de ce spui că ai vrea să pui difuzoare și pe spate deoarece conform siteului Dacia pe care tocmai m-am uitat, în ofertă la SL Plus apare "Radio 2DIN 4x15W". Verifică te rog și în hârtiile tale.

    ******************

    Cât despre pierderea garanției sau nu, este și aici o poveste lungă, întortocheată, părerile fiind împărțite. Dacă întrebi la Vocea Clientului sau pe oricine altcineva menit să dea un răspuns în calitate de "oficial Dacia", îți va spune să stai în banca ta, să nu te bagi, iar dacă vrei modificări sau opționale adăugate ulterior, să mergi la service autorizat, eventual să cumperi de la Dacia, dar la prețuri astonomice (vezi că există catalog online).

    Important este ca cele adăugate după, să fie montate frumos, cu cap, "fix pe fix", ca la carte, dacă se poate de către cineva care doar asta face și este un obișnuit al acestui brand, eventual uns cu toate alifiile, montaj ce se face exclusiv pe mufele existente sau pe cablaje de la Dacia. Nu de alta, dar să nu apară improvizații gen lipit cu "izolir band", mufe similare dar de la alte deviceuri, alte culori și tot așa (bine, aici exagerez un pic).

    Pentru că nu stă nimeni în service la revizie / garanție să verifice cu ce dotări a venit mașina. Ei au alte treburi acolo.
    Acum sper să nu ai tu ghinionul să pățești ceva urăt care să ducă la verificări sau anchete gen "verificarea actelor în vederea aflării opțiunilor".

    Chiar și-așa, garanția nu se pierde la toată mașina, ci "local", în zona care a fost efectată de componenta adăugată de client sau cum ar spune ei "din cauza intervenției clientului".
    Last edited by Catalin S.; 4 October 2018, 12:37.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Referitor la Logan SL plus 1.0 SCe.

      Eu am primit-o anul acesta. nu am adagat alte optiuni fata de cele standard. In configurator era Radio 2DIN 2x15W. Am vrut sa pun separat cel cu 4 x 15W, dar mi-a spus dealerul ca masinile vin cu 4 boxe. Dupa ce am luat masina am verificat si au avut dreptate.

      Poate e greseala de fabricatie sau pur si simplu difera Radio USB-ul . Ma gandesc (nu ma prea pricep la audio) ca unitatea de pe masina stie doar 2x15 stereo si se aude in 4 boxe din fire. Poate gresesc.

      Cert este ca desi in configurator era scris 2x15W eu am 4 boxe (proaste ce-i drept ) pe masina.

      O zi buna.,

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Oferta era, inca este, cu 2 din 2x15w..
        Si la mine a venit cu 4 boxe.
        La dealer nu au stiut sa mi spuna daca va veni cu 2 sau 4 boxe.
        Deci pentru norocosi...4 boxe.
        Logan 0.9 TCe 2018

        Comment


        • Si eu am crezut ca am 4 boxe dar nu sunt decat locasurile cu "sitele" aferente. Difuzoare invizibile si "inaudibile".

          Comment


          • Astazi m-au sunat cei de la Dacia sa imi spuna ca mi-a ajuns masina. Deci, cei de la Vocea Clientului nu au nici cea ma vaga idee despre stadiul unei comenzi. Miercuri seara cand am vorbit cu un consultant, mi-a spus ca azi sau cel tarziu saptamana viitoare va intra in productie. Masina a venit cu 4 boxe si cu presuri tip tavita. Am intrebat reprezentantul Dacia despre rodaj si mi-a zis ca nu trebuie dar sa nu o fortez primii 1000 km. Oricum, primii 1000 km o sa incerc sa nu depasesc 3000 rpm.

            Comment


            • Sa o stapanesti sanatos. Sper sa am si eu surpriza placuta ca a ta

              Comment


              • Originally posted by albumarian View Post
                Astazi m-au sunat cei de la Dacia sa imi spuna ca mi-a ajuns masina. Deci, cei de la Vocea Clientului nu au nici cea ma vaga idee despre stadiul unei comenzi
                Si eu am sunat la VC si am comunicat ca autoturismul meu a fost produs , ca detin foto cu acesta si ca solicit livrarea acestuia.
                Acestia au spus ca la ei nu figureaza ca auto este fabricat si ca livrarea este cum a fost programata initial si ca, cu siguranta in 30 octombrie voi avea autoturismul in utilziare.

                Surpriza a venit acum, am fost contactat de catre reprezentanta sa imi comunica ca saptamana viitoare primesc auto si ca ma vor contacta sa imi zica exact data ca sa ma pot prezenta sa-l ridic.
                Attached Files
                Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                Comment


                • Am “ridicat” bolidu’. Altceva!
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 9 October 2018, 21:04.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Sa il conduci sanatos! Ce motor? Ce dotari?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Danke. E SL Plus cu “propulsor” de 1.0
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Salut la toata lumea , dat comanda cu avans 5% pe 07.08.2018 de 1 Logan SL Plus Sce 73 , brun vision + media nav , termen de livrare estimat pe bon de comanda 17.10.2018 , pe 20.09.2018 am dat masina veche la casat,radiata , pe 21.09.18 am platit restul sumei pt masina , arica am achitat toata masina, termenul de livrare s-a pastrat , astazi 09.10.2018 a sosit masina la reprezentanta , cu 1 saptamana mai rapid fata de termenul dat , din pacate nu am putut sa o ridic deoarece nu aveau apa si nu au putut sa imi spele masina, maine dimineata sper sa aibe apa si sa o pot lua. [emoji16][emoji16]

                        Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by jonnie007 View Post
                          Danke. E SL Plus cu “propulsor” de 1.0
                          Ai dat 1,2 SL Plus pe 1,0 SL Plus. La nivel calitativ, este vreo diferenta intre cele doua versiuni?

                          Cum ti se pare motorul fata de cel anterior?

                          Comment


                          • Probabil si mai lesinat, dar in oras sigur iti faci traba cu el. Eu downgrade nu as face, nici la putere nici la marimea motorului. La mine de la 1.6 16v de 113 cp trecand la 1.2 tsi de 85 cai a fost downgrade doar peste 4000 rpm, ca ma ajutat turbina pana in 4000 rpm, dar dupa remap nu mai e downgrade deloc, dar nu as trece la 1.0 tsi nici mort, eventual la 1.4 tsi, care are si turbina si compresor si vreo 150 cp, si deja e altceva...
                            Last edited by mumus; 9 October 2018, 20:54.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

                              E devreme sa ma pronunt, Aris...abia azi am luat cotiga.
                              Cert e ca tigaia asta are in plus 4 “boxe”, start-stop, hill asist, mocheta la capota pentru un plus de insonorizare, ceva loc de depozitare intre scaunele fata, comenzi geamuri pe usi...si cam atat ce am observat la prima vedere.

                              Motorul, clar mai silentios comparativ cu 1.2, mi se pare ca da oarecum in nas la plecarea de pe loc. Ma gandesc ca dupa ceva km s-o comporta altfel, sau ma voi prinde eu cum sa-i dau bice.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Da consumu, cat e consumu? Si de ce nu ai trecut la alta marca?
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google