Ce Alarma Folositi/recomandati Pe Logan II ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by panselin4 View Post
    http://www.loganclub.ro/forum/vand_a...ox-t38093.html
    la ceva de genul acesta ma refeream, asa ceva plus alarma cred ca te pot scapa de belele
    si eu cred ca cea mai buna alarma este una cu pager, care te anunta daca se intampla ceva
    horiabg cum ai pus lant in portbagaj? ai legat roata de rezerva cu lantul? te intreb pt ca si eu la loganul actual imi fac griji pt roata de rezerva, sa nu faca picioare
    si din ce am vazut, este cam la fel locasul rotii de rezerva la logan 1 si la logan 2
    pozele , mai greu , scuze de intarziere
    Attached Files

    Comment


    • Alarma auto PNI OV288 cu 2 telecomenzi 139.99 ron pe eMAG este foarte buna !!!

      Comment


      • E o praștie. Sirena e de toată jena(constructiv nu acustic), senzor de șoc cu 1 prag, telecomenzile au butoane de plastic care se cojesc și au 2 baterii cr2032(6v) fiecare, centrala are electronica "fragilă", etc
        Last edited by t0rquemada; 22 January 2015, 16:59.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • am montat pana la urma o alarma pilot r93 cica. nu gasesc modelul pe net. pare destul de basic...s-a montat usor si rapid (au montat-o cei de la care am cumparat-o) initial am optat pt un MAT , tot de la ei , dar au zis ca au av multe pb cu mat si mi-o recomanda pe asta.
          cred ca e putin cam scumpa la ei cel putin, alarma si montaj la domiciliu m-a dus undeva la 350 lei . vad ca alarmele pilot pe piata sunt muuult mai ieftine dar macar sa mearga bine ca sunt multumit...

          la o cautare mai atenta am descoperit ca defapt e un discovery rc93 ... nu cred ca e tot pilot. ma rog.
          nu gasesc multe pareri despre ele pe net... stie cineva ceva de ele cat de fiabile sunt ?
          ..ma simt deja putin pacalit de cei care mi-au vandut-o/montat-o pt ca initial vorbisem de un viper CAN apoi au zis ca imi recomanda MAT, au venit cu ceva, montatorul a balmajit ceva cand l-am intrebat ce e , apoi am sunat inapoi la ei si mi-au zis ca e pilot ca apoi sa caut pe net si bazat pe poza telecomenzii sa imi dau seama ca e discovery
          Last edited by horiabg; 22 January 2015, 17:52. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • daca sa montat rapid, ai avut cablajele pt contacti usi trase, ai contacti pe toate usile?, este sensibil senzorul de soc? ai dat cu pumnul in toate geamurile? de la ce distanta lucreaza telec, ai probat? de ce intreb.....daca nu ai contacti la portbagaj, capota, usile din spate......este o problema
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Alarma aia(de fapt un Pilot AA1018) e mai slaba ca PNI-ul de mai sus.(Viper CAN: Unde ai CAN pe Logan I, în afara de injecție?)
              Last edited by t0rquemada; 22 January 2015, 18:10.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by Oti View Post
                daca sa montat rapid, ai avut cablajele pt contacti usi trase, ai contacti pe toate usile?, este sensibil senzorul de soc? ai dat cu pumnul in toate geamurile? de la ce distanta lucreaza telec, ai probat? de ce intreb.....daca nu ai contacti la portbagaj, capota, usile din spate......este o problema
                da, am contact la toate usile inclusiv portbagaj, am si probat alarma si e ok.
                am dat cu pumnul, n-a fost nevoie sa dau tare... ca o palma peste spate prieteneste

                telecomanda am probat-o in parcare la munca de la vreo 50m si a fost ok.
                in schimb se pare ca interfereaza cu inchiderea de pe cheie , cheia inainte imi batea lejer de la 50m , acum abia actioneaza de la cativa metrii... ma rog

                Originally posted by t0rquemada View Post
                Alarma aia(de fapt un Pilot AA1018) e mai slaba ca PNI-ul de mai sus.(Viper CAN: Unde ai CAN pe Logan I, în afara de injecție?)
                nu stiu , nu ma pricep, vazusem CAN pe site si ma incantase ideea, apoi ei mi-au zis ca de la viper e una analogica la vreo 790 lei care merge pe cheie, probabil nu e can ....

                in consecinta am un discovery d-asta sau pilot AA1018 ... defineste si mie "slaba" ca sa stiu la ce sa ma astept

                mai mult ma oftic ca m-am documentat destul de mult ca in final sa ma abureasca si pareau firma destul de mare/serioasa si nu gasisem nimic de rau despre ei... nu dau numele lor aici ....
                Last edited by horiabg; 22 January 2015, 19:04. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Calitatea cablajului, piesele folosite și lipiturile sunt la limita de jos a calității, asta nu înseamnă că nu își va face treaba dacă a fost instalată corect, oricum acea alarmă nu depășeste 90RON la importator așa că...
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • daca esti multumit este ok!, era bine daca se incerca sa fie o singura telecomanda........eu cred ca se poate (chiar daca este PNI, xxx018, BCS.....ieftineli).
                    Last edited by Oti; 22 January 2015, 21:50.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • vom vedea in viitor cat de multumit o sa fiu. am ajuns acasa acum si m-am mai jucat cu ea : pare cam lesinata goarna , daca e traffic pe langa masina nu cred ca se aude din casa si nu ma prind cu butonul de "panica" ...pare ca nu face nimic.

                      Comment


                      • Originally posted by horiabg View Post
                        pozele , mai greu , scuze de intarziere
                        multumim de pt poze, am inteles cum vine sistemul, este o idee buna
                        este precum antifurtul de la volan , sau de la roata-prezon, dormi mai linistit

                        Comment


                        • Originally posted by horiabg View Post
                          vom vedea in viitor cat de multumit o sa fiu. am ajuns acasa acum si m-am mai jucat cu ea : pare cam lesinata goarna , daca e traffic pe langa masina nu cred ca se aude din casa si nu ma prind cu butonul de "panica" ...pare ca nu face nimic.
                          am luat manualul de la modelul pilot , de pe net si functioneaza intocmai. inclusiv "panica" , am stresat tot cartierul.
                          acum ca e seara si s-a domolit traficul se aude sirena din casa, mai incet , dar e ok.

                          Comment


                          • Cam așa arată primele versiuni de aa1018 sub capotă, la ultimele au mai miniaturizat piesele
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by horiabg View Post
                              vom vedea in viitor cat de multumit o sa fiu. am ajuns acasa acum si m-am mai jucat cu ea : pare cam lesinata goarna , daca e traffic pe langa masina nu cred ca se aude din casa si nu ma prind cu butonul de "panica" ...pare ca nu face nimic.
                              O alarma cu pager era foarte utila. Stii cand piuie masina ta, nu stai toata ziua sa vezi si sa auzi daca sirena de pe masina ta este cea care face zgomot.

                              Comment


                              • @t0rquemada - sunt naspa......dai bani degeaba pe ele, eu am pus pe masina pe cea din poza mai mult pentru inchidere (am experimentat....), are telecomenzile solide , metalice, urmeaza cea cu pager si senzor de perimetru...dar nu am gasit pe net sa fie si cu comanda inchidere/desch pe relee......
                                Attached Files
                                Last edited by Oti; 23 January 2015, 09:21.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google