Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, sunt incepator in ale MediaNav-ului, si as avea cateva intrebari. Initial mi-am facut curaj si am incercat sa citesc cele 92 de pagini, dar pe la ~20 am inceput sa le mai sar, totusi nu prea am inteles ce ma intereseaza:

    Eu am Dacia II, 0.9 TCE din August 2013. Soft de baza: 2.0.9 -> Upgradat azi la 4.0.5 folosind Dacia Media Nav Toolbox.

    Am vazut versiunea de la Renaul ca e colorata, apoi am vazut versiunea Menavrus, care si ea e colorata si mai complexa.
    Intrebari:

    1. Se poate pune Menavrus si pe modelul meu de Dacie?
    2. Implica pierderea garantiei?
    3. Se poate reface inapoi la versiunea de acum (4.0.5) in caz de nevoie?
    4. Cum actualizez hartile? Am vazut ca la dacia trebuie platite, so? 99 Euro cam mult

    Sunt incepator, nu va luati de mine daca am pus intrebari gresite. Multumesc !

    Comment


    • Soft de baza: 2.0.9 -> Upgradat azi la 4.0.5 folosind Dacia Media Nav Toolbox. = 4.0.5 cea mai mare prostie.

      Tu ai cumpărat mașină iar în cele 90 de zile nu ai făcut update la hărți, corect?
      De unde știu:
      -2.0.9 a apărut în 02/2013
      -mașina ta e din august 2013( iar în 07/2013 se servea 3.0.5)
      -în 10/2013 a apărut 4.0.2 pe care ar fi trebuit să îl ai dacă făceai update-ul de 90 de zile


      1. da
      2. nu
      3. da
      4. vezi punctul 1, altă variantă nu există pe navi nativ.

      Hărțile oficiale de aici https://dacia.naviextras.com/shop/portal

      RO 49euro
      EU 119Euro
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • De ce 4.0.5 cea mai mare prostie?
        Nu am stiut de cele 90 de zile

        Comment


        • Salutare. Când pun contactul la mașină nu mai pot închide media-navul. Doar se opreste sunetul și nu mai apare ceasul. Care ar fi cauza ? Mulțumesc

          Comment


          • Dacă nu te-ai jucat prin teme, reset și dacă persistă garanție - update sistem
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • A aparut update 2015Q1 pentru Romania ?

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Dacă nu te-ai jucat prin teme, reset și dacă persistă garanție - update sistem
                Am reinstalat tema color si acum merge.

                Comment


                • Ma uitam pe mobile.de dupa un Lodgy Stepway si am vazut poze cu medianav-ul.

                  Stie cineva ce fel de skin e asta?
                  Scuze daca s-a mai discutat, dar eu nu am gasit.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Acela ii un MediaNav Evolution.
                    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                    Comment


                    • Si pe ce modele se pune ? Adica e numai softul sau intreg aparatul media nav difera ?

                      OK, am gasit ceva informatii pe la postul 1570.
                      Last edited by cosmins2000; 2 August 2015, 22:45.

                      Comment


                      • E medianav evo, 98% același hardware + 512ram, alt modul BT pentru AHA și DAB+TMC
                        Momentan nu ai Menavrus pentru Evo( se lucrează), firmware-ul original e criptat, iar toate tentativele de root-are au eșuat.

                        Ce ai văzut e tema M0, mai există M1 și M1 inversat
                        Attached Files
                        Last edited by t0rquemada; 2 August 2015, 23:31.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Un mic teaser
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Mai cauta si POI-urile toata Europa, asa ca teaser....

                            Comment


                            • @anton.dan: Sunt toate, dar numai pentru RO sunt necesare momentan.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • De pe ce site pot cumpara Q1.2015 pentru Romania ?
                                Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google