Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by liviunvl View Post
    Si eu cred ca te complici inutil. Daca nu vrei sa renunti la radio-cd, ia-ti un GPS auto, il prinzi cu ventuza in geam si ai rezolvat.
    Hmmm conduc destul de mult prin Bucuresti ca sa tin gps in geam,intelegi aluzia ) si ar fi destul de incomod sa il ascund tot timpul.

    Comment


    • vezi ca un medianav SH e cateva sute de lei si merge plug'n'play, doar mai trebe sa fixezi antena gps. Asa ai rezolvat problema definitiv.

      Comment


      • Raspuns fix la intrebare: ideea cu adaptarea in acea "tavita" a fost deja pusa in aplicare. Cauta daca nu ma insel posturile lui t0rquemada, a dat un link mai demult cu aceasta solutie. Daca nu gasesti vezi pe youtube un video pus de un rus care a facut aceasta adaptare. Nu am timp sa "sap" mai mult acum, dar sigur gasesti daca ai timp sa cauti.

        Comment


        • Claudius, incerc pe cat posibil sa nu pun sh-uri pe masina dar mersi pt idee.
          Dangun o sa caut ce mi-ai spus,pana acum m-am tot uitat dar nu am gasit si nici n-am stiut exact unde sa caut.Sincer nici acum( pe youtube) n-as stii exact ce sa caut ca sa ajung la clipul respectiv dar voi persevera).
          Ms mult.

          Comment


          • Tocmai pentru că ai Prestige, un Medianav și un BIC ar schimba complet mașina.

            Ce vrei tu e aproape imposibil dacă nu ai scule și mai ai și 2 mâini stângi.

            Pe lângă rus mai e un coleg de pe forum duster ce are o abordare similară
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Ma mai gandesc la treaba cu inlocuit casetofon cu navi dar intai sa gasesc pe youtube un sistem similar cu ce as vrea eu .Nu stiu daca e chiar atat de complicat.Sistemul de glisare ar fi asemanator cu cel de la casetofoanele cu DVD,genul ala de ecran care se extrage!
              Totusi n-as vrea sa scot casetofonul )....ma mai gandesc,pe net se gaseste media nav la 900 lei cu antena gps inclusa,nu-i exagerat.


              Torquemada....intrebare: Ce este un.... BIC? sigur nu te gandeai la aparatele de ras, BIC
              Last edited by Olly09; 5 October 2016, 16:22.

              Comment




              • Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • "Licenta" Menavrus poate fi obtinuta si din alta parte decat mena.co ? In ultima perioada, pe forumul mena.co apar multe plangeri - fara raspuns - de la oameni care ar fi platit cei 50 de euro, dar nu au primit nimic in schimb.

                  Comment


                  • Momentan, nu
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Salut,

                      Am facut si eu update la Menavrus 4.0.6.5.
                      I-am trimis mail rusului cu menavrud.did desi ma gandeam ca nu ar fi nevoie de o noua licenta de menavrus din moment ce am avut versiunea anterioara. Totusi menavru.did de acum e diferit (binary compare) de cel de pe versiunea anterioara si ma gandesc ca si menavrus.lic ar trebui sa fie diferit daca e generat pe baza acestui .did

                      In orice caz inca nu am primit raspuns de la el.

                      Dar cu surprindere am observat ca la vreo 2 zile dupa ce instalat noua versiune nu mai vad harta pe Navigatia Nativa. Desi inainte aveam o versiune cred 2015.Q2.

                      M-am dus cu Total Commander in /NNG/Content/Map si surpriza e gol!!!
                      In HartaActualizari nu vad decat BaseMap.

                      Sa fie o problema de licenta?

                      Cum se poate rezolva? Daca copii 2016.Q2 doar harta romaniei s-ar putea sa mearga ?

                      O alta intrebare legata de Internet prin modem 3G. Am un modem mai vechi de la Cosmote - ZTE MF637 - deblocat folosibil in orice retea. Din documentatia tradusa in engleza parca am inteles ca folosind acel tool Thesycon USB Description Dumper s-ar putea configura in principiu orice Modem USB 3G - updatand fisierul de configurare cu informatiile oferite de tool.

                      A mai incercat cineva cu alte modem-uri decat cele care sunt deja in arhiva de Menavrus 4.0.6.5?

                      Merci de ajutor anticipat.

                      Comment


                      • Salut,

                        am vazut un filmulet in care au reusit sa proiecteze ecranul telefonului pe media nav !.!.
                        stiti ceva despre acest lucru ??

                        Comment


                        • Unde ai vazut filmuletul ? Link ?

                          Comment


                          • Se folosește intrarea video de marșarier, pentru Mirrorlink, mare filozofie. Oricum compania e din BRAZILIA și nu livrează decât acolo
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Daca da, ar fi super. Dar intrarea camerei video nu este doar semnal video analog, si nu av? Cum s-ar putea face interfata intre tel mobil si intrarea video? Ce ar mai trebui? As fi interesat... daca s-ar putea.

                              Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by adi2b View Post
                                Salut,

                                am vazut un filmulet in care au reusit sa proiecteze ecranul telefonului pe media nav !.!.
                                stiti ceva despre acest lucru ??
                                Probabil au folosit asa ceva:
                                http://www.carsound.ro/tv---dvd-auto...i-multimedia/#

                                plus cablu.

                                Teoretic se poate pune orice semnal video analog (tuner TV , etc).
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google