Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu multiplexor ai temperatura exterioară și date pentru eco2drive - celebra frunză ce crește/scade
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • O să mă lămuresc când o să mă întâlnesc cu t0rquemada

      Comment


      • Am un lodgy si vreau sa-mi cumpar un medianav, vreau sa stiu care ar fi locul cel mai bun pentru montarea antenei GPS pentru un semnal mai bun?

        Comment


        • unde pune uzina pe original pune si tu

          Comment


          • Depinde ce antena cumpara: daca o cumpara pe cea originala, aceea se monteaza in spatele ceasurilor. Daca ia una after market, care isi face treaba la fel de bine ca cea originala, pe aceasta (are magnet) o poate monta deasupra navigatiei. Exista o bara metalica sub plasticul bordului. Cel putin, asa e la Logan si Sandero.
            Ma gandesc ca acelasi sistem de prindere este si la Lodgy.

            Comment


            • Originally posted by dl_dr25 View Post
              A pus cineva tempered glass ?
              Medianav are ecran rezistiv adica cu actionare prin apasare/presiune. Daca pui folie din sticla securizata pe el nu mai functioneaza, fiindca nu se mai apasa. Trebuie folie clasica din plastic.

              Tempered glass merge doar pe ecrane capacitive care funtioneaza prin impulsuri electrice.
              Last edited by epuru; 24 April 2017, 12:50.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                Update: am dat comanda. 2 folii nu sunt date. Dati PM. Ms!
                Daca le mai ai le vreau eu! Multumesc!
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Originally posted by cosmins2000 View Post
                  MediaNav Evo cu 7.0.5 are sau nu DAB ?....ca eu am doar FM si AM, desi in manual zice ca are.
                  Deci, care aveti, ati verificat acest aspect ?

                  Comment


                  • Originally posted by tipicarul View Post
                    Daca le mai ai le vreau eu! Multumesc!
                    Cum ti-am scris si in mesaj, s-au epuizat o sa revin cu impresii si daca va convine ceea ce postez, va puteti strange 2-3 si sa va luati.

                    Comment


                    • Luati bre o folie de tableta de 5-10 lei, o taiati la dimensiune cu un cutter si gata. Nu trebuie comanda de la mii de km pt o amarata de folie.

                      Asa am facut eu acum aproape 3 ani si inca am acea folie pe medianav:
                      Last edited by epuru; 24 April 2017, 21:18.
                      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Comment


                      • As fi interesat daca e cineva din Bucuresti care sa imi faca si mie o actualizare la harti cu ce mai e nou in 2017. Am Logan II din noiembrie 2014 si nu am actualizat hartile de atunci.
                        Multumiri anticipate

                        As fi interesat daca e cineva din Bucuresti care sa imi faca si mie o actualizare la harti cu ce mai e nou in 2017. Am Logan II din noiembrie 2014 si nu am actualizat hartile de atunci.
                        Multumiri anticipate

                        As fi interesat daca e cineva din Bucuresti care sa imi faca si mie o actualizare la harti cu ce mai e nou in 2017. Am Logan II din noiembrie 2014 si nu am actualizat hartile de atunci.
                        Multumiri anticipate
                        Last edited by BogdanBxl; 24 April 2017, 21:28. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by epuru View Post
                          Luati bre o folie de tableta de 5-10 lei, o taiati la dimensiune cu un cutter si gata. Nu trebuie comanda de la mii de km pt o amarata de folie.
                          Taiata la cutter nu iese ca una realizata si taiata la matrita, exact pe modelul pe care vrei sa montezi folia. Am incercat cum ai zis tu pentru ecranul radioului simplu si evident ca nu mi-a placut cum a iesit (marginile erau vai de ele, oricat de incet as fi taiat folia). Pt media-nav, am preferat sa iau exact ca pentru telefon. Mi-a convenit pretul, am gasit colegi care au dorit acea folie, merita incercat

                          Comment


                          • Originally posted by cosmins2000 View Post
                            Deci, care aveti, ati verificat acest aspect ?
                            Nu am DAB ca optiune (am MediaNav Evolution, versiune software 7.0.5).
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • ...scuze am gresit ..

                              Comment


                              • @ t0rquemada, ai cumva o descriere tehnica a MediaNAV-ului Evolution? Ma intereseaza exact ce tip de SoC este folosit.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google