Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BogdanBxl View Post
    As fi interesat daca e cineva din Bucuresti care sa imi faca si mie o actualizare la harti cu ce mai e nou in 2017. Am Logan II din noiembrie 2014 si nu am actualizat hartile de atunci.
    Multumiri anticipate

    As fi interesat daca e cineva din Bucuresti care sa imi faca si mie o actualizare la harti cu ce mai e nou in 2017. Am Logan II din noiembrie 2014 si nu am actualizat hartile de atunci.
    Multumiri anticipate

    As fi interesat daca e cineva din Bucuresti care sa imi faca si mie o actualizare la harti cu ce mai e nou in 2017. Am Logan II din noiembrie 2014 si nu am actualizat hartile de atunci.
    Multumiri anticipate

    Vorbeste cu Bogdan (t0rquemada)!
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Poate să îmi spună și mie ce este cu mufa care se vede in poza liberă? Am dat jos cd și am montat media nav și m-am trezit cu mufa asta in plus . Mulțumesc
      Attached Files

      Comment


      • Colegii in ce format si rezolutie trebuie descarcat un videoclip pentru vizualizare pe Evo?!Am descarcat in format Mp4 si videoclipuri are intreruperi.Ma puteti ajuta?!Multumesc

        Comment


        • S-ar putea sa fie de la semnalizare/avarii.

          Comment


          • la mine fisiere video convertite -800x480 XVID AVI sunt "vizibile" pe player-ul MediaSkin (Format Factory, freemake Video converter)

            Comment


            • Nu are cum fiindcă funcționează și avarii/blocare uși. Dacă observ eu bine are și cablurile pt cameră ( specific că mașina a venit cu cd și este un prestige ) in mufa. Cablul este scurt și nu ar ajunge decât la navi sau climă. Mulțumesc

              Am aflat că mufa aceea este pt modele care au AC, iar după studierea documentelor de pe forum eu spun că are fire pt cameră trase. Treaba este că nu găsesc in bară mufa pt cameră
              Last edited by dl_dr25; 26 April 2017, 20:35. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Prizele de la Evo!Asa arata la mine!

                Comment


                • E de la butonul PTT(push to talk) prezent pe modelele Renault X52 ce au implementată funcția pe medianav
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Azi am avut o mica "deceptie" legata de unitatea de control al radioului de langa volan. Desi are cateva butoane niciunul nu face exact ce mi-as fi dorit. Stiu ca am cautat si in carte insa nu am gasit nimic despre asta.
                    Mai exact pe FM1 seful meu isi tine posturile preferate, pe FM2 eu, pe AM nimeni. Si desi ai buton de selectie al modului FM1, FM2 si AM nu ai si al posturilor memorate.
                    Adica de ce ai buton de selectie banda din moment ce esti nevoit sa alegi automat din unitatea radioului postul memorat? Am incercat ai combinatii de butoane, degeaba. Daca dau de rotita doar imi cauta posturile la rand, e chiar aiurea.

                    Exista cumva ceea ce caut si am fost chior sau din pacate nu s-au gandit nici la asta? As mai citi cartea dar e aruncata bine pe undeva...

                    Comment


                    • Nu râdeți și nu dați cu pietre
                      Acum am observat in poze că apare o mufă la care nu am prins nimic, să fie pt DAB? Cea maro.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Originally posted by Gaby20045 View Post
                        Daca dau de rotita doar imi cauta posturile la rand, e chiar aiurea.

                        Exista cumva ceea ce caut si am fost chior sau din pacate nu s-au gandit nici la asta? As mai citi cartea dar e aruncata bine pe undeva...
                        Rotita aia se poate folosi fie pentru căutare de la un post la altul, fie pentru selectarea programelor memorate... la radiourile mai vechi de la Renault erau cele două moduri Manual și Auto prin care îți permitea cautare la rand sau selectarea celor memorate...N-aș prea crede că radiourile astea noi sunt mai spartane!... eu am Medianav si îmi dau cu parererea...
                        Nu mai rețin exact care buton (cel de sus sau cel de jos) de pe satelit făcea comutarea auto/manual... joaca-te un pic cu acele butoane după care dai la rotita și vezi ce se întâmplă!
                        Cred că butonul de jos este! Ceea ce este sus este pentru selectarea sursei.

                        Modul auto se cheamă de fapt tuner prezent.

                        Tuner preset...

                        Când te afli in Tuner Preset setat cu butonul Mode de jos al satelitului, poți selecta dintre programele memorate, după ce în prealabil ai ales banda.

                        Scuze pentru exprimările aiurea, tableta e de vina!

                        Selecția programelor se face cu rotita satelitului.
                        Last edited by tipicarul; 27 April 2017, 03:13. Reason: Automerged Doublepost
                        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                        Comment


                        • Originally posted by dl_dr25 View Post
                          Nu râdeți și nu dați cu pietre
                          Acum am observat in poze că apare o mufă la care nu am prins nimic, să fie pt DAB? Cea maro.
                          Da e pentru DAB, fakra tip f
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Rotita este doar pentru căutare de posturi noi/umblat prin meniul radioului/cautat prin foldere de pe stick/muzica. Postul se memorează prin apăsarea cifrei respective lung, apoi poți sa navighezi prin ele cu comanda (rotita) satelitului de la volan, rulează strict cele salvate la inceput.

                            Comment


                            • oare nu se poate modifika dab asta sa mearga in banda CB 27mhz pe mine asta ma/r interesa ?

                              Comment


                              • Dar are nevoie de antena separata sau de poate pune un adaptor pt a merge pe antena mașini ?

                                A venit și camera . 710 lei navi + 85 lei camera toate noi, și cd l-am dat cu 150lei.
                                Last edited by dl_dr25; 27 April 2017, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google