Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Am pus harta 2017 Q1 si am mers la mare, la un moment dat navigatia a vrut sa ma scoata de pe Autostrada A2 si sa vin la Bucuresti pe Ostrov, ulterior am vazut ca portiunea intre Cernavoda si Fetesti era rosie, sa fie oare o problema de harta? Cei care ati mers de curĂ¢nd la Constanta, ati intampinat ceva probleme similare. Am pus in oras navigatia, deoarece in oras, indicatoarele lipseau cu desavarsire.

    Salut.
    Vezi ca la tine s-a intamplat ceva , aceleasi harti le-am instalat si eu pe navigatie.
    Vineri am venit de la mare ,setat traseu cu plecare din Mamaia pana la adresa mea si a functionat fara probleme.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • Cel mai probabil ai debifat drumurile cu taxa ( si la Fetesti ai punct de taxare ).

      Harta ori e corupta si nu merge doloc, ori e buna si merge perfect. Nu exista cale de mijloc.
      Naviom.

      Comment


      • Harta nu are nimic, e partea de rutare din harta cu probleme* - drum cu taxă pentru RO = orice drum pentru care ai nevoie de rovinietă

        *pe același traseu versiuni diferite de hartă dau rutări diferite
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Aveti idee de ce nu imi apare in meniu AHA? Am versiunea 7.0.5 la Medianav. Citisem o postare facuta de t0rquemada acum ceva timp ca AHA vine doar prin comanda? Sau se poate activa si ulterior?

          Comment


          • AHA nu este disponibil in RO la comanda. Se poate activa dar nu e chiar asa simpla procedura.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Am inteles, multumesc de lamurire. Per total sunt multumit de Medianav, sunetul in boxe e bun, mi-ar fi placut AHA pentru Deezer (eu il folosesc mai tot timpul la birou). Am pe telefon Deezer si am playlist-uri offline si mi-ar fi placut sa fi aparut ca si lista in Medianav de unde sa pot selecta o melodie specifica, dar ma multumesc si cu Next / Previous. Oricum logodnica e in dreapta si poate selecta ea melodiile in majoritatea timpului.

              Comment


              • @Onixer, poti via Bluetooth. Eu am google music (offline) si merge. Ce e drept trebuie sa platesti pe luna abonament dar nu e asa mult (in plus ai acces legal la muzica).


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Si eu platesc abonament lunar la Deezer, pot asculta melodiile prin bluetooth dar nu pot decat sa dau next / previous si play/pause la melodii, nu sa selectez dintr-o lista

                  Comment


                  • Cum se poate conecta MediaNav-ul la mufa OBD? E nevoie de multiplexor? Eu am un adaptor OBD-bluetooth, il pot folosi?

                    Comment


                    • Cu adaptor elm327-la usb cu chip ch340 și doar via Menavrus/Menaco + licență hobdrive
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Menaco/Menavrus functioneaza bine?

                        M-ar bate gandul sa-l cumpar si sa-l pun pe Medianav Evo pentru ca pe el se poate adapta/scrie un driver pentru CarPlay (echivalentul MirrorLink pentru iOS/iPhone).


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Și cine scrie drivere pentru WinCE pe MIPS ?
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Eu vreau sa incerc :-)

                            Nu conteaza arhitectura ca faci cross-compile si se ocupa compilatorul de optimizarile de arhitectura.

                            Am gasit la Apple Developer o biblioteca pentru CarPlay ce suporta si WinCE 6.0/7.0 si vroiam sa incerc.

                            Partea frumoasa este ca spre deosebire de Android unde pe langa driverul de MirrorLink trebuie scris si un driver de adb, altfel nu merge, la iOS nu ai nevoie de driver separat pentru ca el va fi inclus in driverul de CarPlay.

                            Dar nu stiu Menaco cat e de stabil si daca sa merita sa-l cumpar. Ce nu reiese de pe site-ul lor este daca camera de recul pe fir functioneaza, de exemplu.
                            Last edited by Silviu; 29 June 2017, 22:59.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Problema e că nu ai emulator, deci testele le faci pe Medianav, iar platforma ULC e strip-uită de toate driverele neutilizate tastatură, mouse etc.

                              Pentru KIA Menaco oferă mirrorlink

                              Pe de altă parte ai 800Mhz cu 512 MB ram și 4GB "HDD", crezi că nu s-a stors maximul de performanță
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • pot emula CE6.0 in QEMU. Am mai facut-o in trecut dar probabil multe teste le voi face direct pe Medianav unde nu am nevoie de tastatura si mouse. De asta am zis Menaco/Menavrus ca am access la un File Manager.

                                E doar un driver/modul injectat ce merge sau nu plus niste fisiere de log din care citesc informatiile de debug (initial va fi compilat cu flaguri de debug).

                                Partea nasoala o sa fie in caz de brick ca nu am cablu sa dump-ui tot storage-ul initial si nici sa-l reflashui iar sa-l deschid sa copiez direct de pe SoC nu stiu cat e de bine "asigurat" pentru garantie.


                                Legat de hardware: CarPlay nu consuma mai mult CPU decat consuma acuma MediaNav sa randeze pe cei 7'' interfata. RAM foarte putin si spatiu pe NAND/Flash insesizabil.

                                ~~~~

                                Am in plan si nu ma apuc pana nu stiu sigur ca Menaco inlocuieste cu succes toate functiile Medianav standard si siguranta recuperarii in caz de avarie.

                                Si da, poate nu se poate, dar macar incerc asa din hobby.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google