Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cristiandan View Post
    Salut, ai tratament si pentru mentinerea FAVORITELOR din navigatie?
    si eu am problema asta

    Comment


    • Originally posted by RazvanF View Post
      Inseamna ca nu ai optiunea DAB la radio.
      Parca am vazut functia asta in micom meniul secret.....
      Nu o fi activata....

      Schema mufelor de conectare camera marsalier cea din media nav si cea din spate de la camera are cineva?
      Last edited by danstoica; 11 January 2018, 13:40. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Gasesti un tutorial pe youtube facut de un roman cum sa instalezi camera pe spate. Iti arata acolo exact firele unde trebuie sa te conectezi. E facut pe un Sandero.
        Dar la sfarsit vei avea nevoie de clip sa activezi functia in medianav, nu este ceva plug&play.
        Daca ai functia dab in meniul ascuns trebuie sa te asiguri ca ai si antena dab. Degeaba acivezi functia daca nu are antena.

        Comment


        • Și dacă activezi DAB ai antenă DAB dar nu ai tuner DAB ce faci ... terminați cu prostiile
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by RazvanF View Post
            Gasesti un tutorial pe youtube facut de un roman cum sa instalezi camera pe spate. Iti arata acolo exact firele unde trebuie sa te conectezi. E facut pe un Sandero.
            Dar la sfarsit vei avea nevoie de clip sa activezi functia in medianav, nu este ceva plug&play.
            Daca ai functia dab in meniul ascuns trebuie sa te asiguri ca ai si antena dab. Degeaba acivezi functia daca nu are antena.
            O am activata
            Si unde ma uit de antena?

            Comment


            • Citeste si postul de mai sus #3724.
              Daca nu ai avut din fabrica functia dab mai mult ca sigur nici antena nu o ai. Antena este integrata in antena de pe cupola. Are rol de antena fm, am si dab.

              Comment


              • Originally posted by RazvanF View Post
                Citeste si postul de mai sus #3724.
                Daca nu ai avut din fabrica functia dab mai mult ca sigur nici antena nu o ai. Antena este integrata in antena de pe cupola. Are rol de antena fm, am si dab.
                am inteles medianavul l-am primit de afara....fara antena doar cu cea de gps.

                Comment


                • Are cineva idee cam cand o sa apara harti noi pentru Medianav Evolution ? Momentan am 2015Q4 si as face upgrade macar la 2017Q4 sau 2018Q1. Momentan pe site vad ca 2017 Q2 sunt ultimele disponibile.
                  sigpic

                  Comment


                  • Exista si 2017Q3,am eu puse pe evo.

                    Comment


                    • 2017Q3 ai instalat de pe site-ul oficial?


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by danut.benghiu View Post
                        2017Q3 ai instalat de pe site-ul oficial?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Nu,Le-am gasit pe net....

                        Comment


                        • Eu estimez că 2017Q4 vor apărea pe site-ul oficial prin aprilie.

                          Comment


                          • Update-urile oficiale sunt 2 pe an, hărțile sunt actualizate de 4 ori pe an.

                            Următorul update e 2017q4, iar pe oficial va fi 2017q2 + 2pași adică 2018q1
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Salut,
                              Din cate am citit aici, se poate monta MediaNav dupa ce ai cumparat masina. Sunt curiis daca aceasta operatiune se poate face si oficial, la ei. Vreau sa montez pe un Sandero Laureate din 2016. Nu mi-am permis optiunea la achizitia masinii dar acum as putea sa o cumpar.
                              Daca nu se poate la ei oficial, pot face cumva sa montez fara sa pierd garantia?

                              Comment


                              • Originally posted by Selep View Post
                                Salut,
                                Din cate am citit aici, se poate monta MediaNav dupa ce ai cumparat masina. Sunt curiis daca aceasta operatiune se poate face si oficial, la ei. Vreau sa montez pe un Sandero Laureate din 2016. Nu mi-am permis optiunea la achizitia masinii dar acum as putea sa o cumpar.
                                Daca nu se poate la ei oficial, pot face cumva sa montez fara sa pierd garantia?
                                Si eu am facut la fel am montat-o singur dupa ce am luat masina,cei de acolo au zis ca nu pierd garantia(care oricum este doar pt motor si cutia de viteze) daca nu modific instalatia electrica a masinii in asa fel incat sa se produca scurt circuite si altele...

                                A mai montat cineva pe medianav hard extern de laptop in loc de stick?
                                Last edited by danstoica; 17 January 2018, 17:28. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google