Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca are cineva idee sa ma ajute...
    La difuzoarele spate ajung un fir verde si unul alb, care-i plusul? Ca nu stiu cum sa le leg

    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

    Comment


    • Vreau sa montez aparatul pe Mercedes C Klass. Averi idee daca merge plug&play?

      Trimis de pe al meu CUBOT DINOSAUR folosind Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by Marius Ile View Post
        Daca are cineva idee sa ma ajute...
        La difuzoarele spate ajung un fir verde si unul alb, care-i plusul? Ca nu stiu cum sa le leg

        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

        Daca te uiti in interiorul mufei vei vedea ca e scris care e plus-ul.

        Comment


        • Dacă nu scrie, scoate un fir si alimenteaza difuzorul cu o baterie de 1.5 v.
          Dacă membrana iese spre exterior, inseamna ca bateria e pusa pe firul pozitiv. Daca "se trage" inseamna ca e invers.

          Comment


          • Problema e la firele de pe masina, ca la difuzor stiu


            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

            Comment


            • Pai...reiau explicatia, daca nu scrie nimic pe mufa:
              de pe difuzorul existent desfaci in fir (sau pe ambele, dar notezi cum au fost)
              Alimentezi difuzorul original asa cum ti-am zis si identifici polaritatea difuzorului. Dupa ce ai facut asta, vei stii si firele cum sunt (asta presupunand ca au fost legate correct).

              Comment


              • Prea tarziu, difuzoarele vechi nu mai sunt

                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by georgstelsib View Post
                  Da mai , da . Problema poate fi din SYS- ul NNG-ului , ai o anumita linie activata (cu 1) . Daca aveai o exprimare mai eleganta poate-ti puneam la dispozitie un SYS corespunzator .
                  Salut, ai tratament si pentru mentinerea FAVORITELOR din navigatie?

                  Comment


                  • @danstoica selectezi radio si cauti frecventa dab, vei avea FM, AM si DAB.

                    Comment


                    • Salut are cineva un mini amplificator de 4x20 sau 4x15w sa leg medianav evo ca se aude incet fata de altele care le-am vazut mai vechi?

                      Comment


                      • Schimba difuzoarele, izoleaza fonic usile si vibreaza o sa chiar fie diferenta. Am descoperit firul alb e plusul

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Nu sunt difuzoarele am scos medianav dupa masina prietenului meu si am bagat medianavul meu evo si se aude mai incet fata de a lui si setarile erau la fel. Cred ca este ceva din setarile meniului secret

                          Comment


                          • Un link de unde pot descarca ultimul update disponibil la pachetul de harti pentru MediaNav cu menavrus??
                            imi cer iertare,dar am tot cautat si gasesc tot felul de discutii,nici de cum un link.
                            Multumesc anticipat !

                            Comment


                            • Originally posted by RazvanF View Post
                              @danstoica selectezi radio si cauti frecventa dab, vei avea FM, AM si DAB.
                              Salut am doar FM si AM.

                              Comment


                              • Inseamna ca nu ai optiunea DAB la radio.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google