Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu recomand vânzătorul fiindcă nu îl cunosc doar am dat un link la o primă căutare. Acum are imaginea la modelul de cameră, tastatura si google sunt ale lui

    Comment


    • Poti pune o poza cu zona in care ai montat camera?Multumesc ptr. efort.

      Originally posted by tase-tase View Post
      Salut. Am si eu o problema cu media nav,daca ma poate ajuta cineva . Am incercat sa fac o amprenta si se blocheaza cand mai are doua patratele pana la finalizare.La fel si daca incerc sa fac un apgrade.Nu merge deblocat decat daca desfac borna de la baterie si dupa cateva minute dupa ce pun borna la loc functioneaza media nav-ul ,numai ca nu pot sa fac apgrade ca se blocheaza iar.

      Nu inteleg de ce apare in postarea mea cuvine bagate pe care eu nu le-am scris sau modificat unele cuvinte,am setarile facute prost pe aici ?
      Ce varianta de soft ai?

      Originally posted by danut.benghiu View Post
      Cum se pot pune hartile astea? Eu nu am facut niciodata update la media nav, am 2014 q4 parca. Pot sa beneficiez si eu de update-ul asta?


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Poti schimba hartile cu unele noi dar trebuie deblocat medianavul,ce versiune de soft ai/
      Last edited by danLaza; 20 February 2018, 21:18. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • poza,acum nu ca e tarziu...
        dar masina vine din fabrica cu locas special pt camera in bara deasupra numarului de inmatriculare exact in jumatatea lui,are pus un plastic ca sa astupe acel orificiu,iar softul este 8.0.5...

        Comment


        • Cablurile și camerele de origine sunt de milioane. Dacă va duceti în reprezentanta aia va trag cabluri pana în fata... Asa va cuplati voi in mufa existenta.

          Comment


          • Originally posted by danstoica View Post
            Recomand, am montat si eu pe berlina tot la el....
            Poze ne pui si noua ?! Cu camera in bara, cum se vede pe media nav...
            sigpic

            Comment


            • Pentru cei care încă nu au aflat:
              - X52 ph1 nu are loc dedicat pentru cameră în bara - deci folosești lampă de număr cu cameră (aliexpress&Co)
              - X52 ph2(cel cu DRL pe LED) are loc dedicat pentru cameră(alea puse de dl_dr25) în bara

              Nu poți monta camere de X52ph2 pe X52ph1, nu ai fizic unde, trebuie traforat
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Azi pun si poze....

                Comment


                • Originally posted by RazvanF View Post
                  La asta ma gandesc si eu, o problema electronica. Vroiam sa aflu si de la altii daca au mai patit asta. Daca medianavul era "manarit" intelegeam, asa nu i-am facut nimic rau, doar l-am updatat de 2 ori, inca sunt in alea 90 de zile.
                  S-ar putea ca ultimul update sa fie cu buguri.Mai asteapta putin pana la un nou update sau revino la versiunea anterioara.

                  Originally posted by bandrei22 View Post
                  Buna seara! Cine imi poate explica si mie mai exact care este treaba cu menavrus si care este procedura de instalare pe navigatia masinii.
                  Multumesc frumos!
                  Menavrus e un program ce ruleaza sub windows Ce.Operatia se face astfel:
                  Downloadezi softul potrivit ptr versiunea de soft pe care o ai,il instalezi si apoi medianavul iti genereaza o cheie.Cheie pe care o chopii si o trimiti mail rusilor apoi achiti taxa de 60 dolari si astepti sa-ti trimita cheia de activare (dureaza intre 2 saptamani si o luna).Acest program iti da acces la player de muzica,total comander,taskmanager,IGO primo,7Ways etc.Alta versiune identica cu acest soft e Medi@skin si Favremod care ofera aceleasi facilitati ca si Menavrus dar gratuite.Sper ca am fost destul de explicit.
                  Last edited by danLaza; 21 February 2018, 14:46. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Menavrus/Menaco e firmware, altfel spus, tot ce vezi tu pe ecranul Medianav-ului rulează peste Menavrus. Pentru funcționare trebuie licență împerecheată cu aparatul.

                    Restul sunt o colecție de script-uri.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by danlaza View Post
                      poti pune o poza cu zona in care ai montat camera?multumesc ptr. Efort.



                      Ce varianta de soft ai?


                      Poti schimba hartile cu unele noi dar trebuie deblocat medianavul,ce versiune de soft ai/
                      ..
                      .

                      ..

                      .
                      Last edited by danstoica; 22 February 2018, 07:17.

                      Comment


                      • Gata uite pozele "danlaza" scuze de intarziere....
                        Attached Files

                        Comment


                        • @danstoica Multumesc pentru pozele puse, desi cea cu camera nu-mi pot da seama exact unde e fixata.

                          Comment


                          • X52 PH2 (Logan 2 ph2) are 2 lampi de numar, spre deosebire de varianta anterioara, intre cele 2 lampi de numar se afla un capac in caz ca nu ai camera pusa din fabrica. Acel capac se scoate si acolo se pune camera de marsarier. Asa am inteles de la colegii care au luat masina fara camera de marsarier, la mine a venit din fabrica cu camera pusa. Singurul lucru de care ma pot plange la ea e ca din cauza pozitionarii deasupra numarului, pe vreme ploioasa / noroioasa se murdareste extrem de usor si nu prea mai ajuta, dar nu mi-a fost greu sa ma dau jos si sa o sterg. Nu stiu cum e la colegii care au MCV, fiind pozitionate mai sus, poate nu se murdaresc asa usor

                            Comment


                            • Originally posted by Onixer View Post
                              X52 PH2 (Logan 2 ph2) are 2 lampi de numar, spre deosebire de varianta anterioara, intre cele 2 lampi de numar se afla un capac in caz ca nu ai camera pusa din fabrica. Acel capac se scoate si acolo se pune camera de marsarier. Asa am inteles de la colegii care au luat masina fara camera de marsarier, la mine a venit din fabrica cu camera pusa. Singurul lucru de care ma pot plange la ea e ca din cauza pozitionarii deasupra numarului, pe vreme ploioasa / noroioasa se murdareste extrem de usor si nu prea mai ajuta, dar nu mi-a fost greu sa ma dau jos si sa o sterg. Nu stiu cum e la colegii care au MCV, fiind pozitionate mai sus, poate nu se murdaresc asa usor
                              Multumesc ptr. raspuns. Eu am un sandero stepway 2 care nu a venit cu camera montata si nici nu am avut optiunea de a o echipa.Am sa verific lampa de numar sa vad cum este.

                              Comment


                              • Originally posted by danLaza View Post
                                @danstoica Multumesc pentru pozele puse, desi cea cu camera nu-mi pot da seama exact unde e fixata.
                                Este chiar la jumatatea numarului deasupra
                                In bară exista cum au zis si baietii mai sus un orificiu astupat cu un plastic negru...
                                La variantele din 2017 -2018...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google