Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai intrat pe harti sau pe navigare de ti-a aparut mesajul asta?

    Comment


    • Originally posted by CatalinPPP View Post
      Hai ca am comis.o! Am facut update.ul de soft de la 8.0.5 la 9.1.1 si mi.a aparut un mesaj: ' Licenta invalida pentru deschiderea hartilor'. Se mai poate face ceva?
      Ai facut update de pe site banuiesc, nu ce am pus eu putin mai sus. Ala era doar pt informare, nu pt instalat. E dedicata masinii. Nu se instaleaza pe alta masina.
      Hai ca l-am sters sa nu faca vrunu o prostie. )
      Last edited by t1b1m; 30 March 2018, 14:43.

      Comment


      • Originally posted by t1b1m View Post
        Ai facut update de pe site banuiesc, nu ce am pus eu putin mai sus. Ala era doar pt informare, nu pt instalat. E dedicata masinii. Nu se instaleaza pe alta masina.
        Hai ca l-am sters sa nu faca vrunu o prostie. )
        Fix pe ala l.am pus )

        Originally posted by danut.benghiu View Post
        Ai intrat pe harti sau pe navigare de ti-a aparut mesajul asta?
        Nu...dupa ce s.a terminat update.ul a aparut direct mesajul
        Last edited by CatalinPPP; 30 March 2018, 14:46. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by CatalinPPP View Post
          Fix pe ala l.am pus )
          Incearca sa faci imagine pe stick din medianav, porma sa instalezi normal din toolbox.

          Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by t1b1m View Post
            Incearca sa faci imagine pe stick din medianav, porma sa instalezi normal din toolbox.

            Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
            Ms...o sa vad ce pot face

            Comment


            • Originally posted by CatalinPPP View Post
              Ms...o sa vad ce pot face
              Daca ai imaginea cu care ai facut update la 8.0.5 puneo pe stick si revi la versiunea 8.0.5.

              Comment


              • Nu o am...asa a venit navi, cu soft 8.0.5

                Comment


                • Sa inteleg ca se poate pastra pe un stick o imagine a softului medianav iar in cazul in care apar probleme, sa se poata repara cu acea imagine pastrata?

                  Comment


                  • Originally posted by danut.benghiu View Post
                    Sa inteleg ca se poate pastra pe un stick o imagine a softului medianav iar in cazul in care apar probleme, sa se poata repara cu acea imagine pastrata?
                    Poti incerca sa faci un upgrade oficial la 9.1.1 sau poate gasesti pe forum pe cineva care are salvata imaginea lui 8.0.5. In situatia in care esti se poate rezolva dar trebuie deblocata navigatia si pierzi garantia dar ai avantajul actualizarii hartilor gratuit.

                    Comment


                    • Tot timpul am auzit de aceasta actualizare a hartilor gratuit...nu exista riscul sa aiba anumite blocaze, lipsuri...din cauza faptului ca un este o actualizare platita de pe site-ul oficial? Eu am hartile din fabrica, m-ar tenta o astfel de operatiune insa n-as vrea sa constat candva ca are anumite erori sau tot felul de ciudatenii si apoi sa imi para rau ca nu am platit pentru ceva oficial...sper ca m-am exprimat bine

                      Comment


                      • Originally posted by danut.benghiu View Post
                        Sa inteleg ca se poate pastra pe un stick o imagine a softului medianav iar in cazul in care apar probleme, sa se poata repara cu acea imagine pastrata?
                        Da se pastreaza pe un calculator si poti oricand repara navigatia cu imaginea oficiala.

                        Originally posted by danut.benghiu View Post
                        Tot timpul am auzit de aceasta actualizare a hartilor gratuit...nu exista riscul sa aiba anumite blocaze, lipsuri...din cauza faptului ca un este o actualizare platita de pe site-ul oficial? Eu am hartile din fabrica, m-ar tenta o astfel de operatiune insa n-as vrea sa constat candva ca are anumite erori sau tot felul de ciudatenii si apoi sa imi para rau ca nu am platit pentru ceva oficial...sper ca m-am exprimat bine
                        Si eu m-am aruncat la primul soft ptr medianav gasit pe internet si am patito si mai rau mi-a cerut sa conectez "Pleace Connect Diag tool" am deblocato cu ajutorul unui Francez. Dupa un an de zile de informare (cautare) pe internet am reusit sa inteleg cu ce se "mananca" medianavul si tot am reusit sa o blochez de 2 ori. Daca in weekend nu reusesti sa o readuci la starea initiala te voi ajuta sa o deblochezi si sa ai acces la ea sa poti schimba hartile cand vrei tu. Hartile ce se gasesc pe internet pe forumuri dedicate sunt perfect functionale si pe medianav si spun asta in cunostiinta de cauza eu le am pe cele de 2017 Q4.
                        Last edited by danLaza; 30 March 2018, 15:43. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Am updatat si eu acum...nu e nimic spectaculos pana acum, maine am sa merg mai mult cu masina si o sa incerc sa imi dau seama daca e ceva modificat prin meniuri

                          Comment


                          • Originally posted by CatalinPPP View Post
                            Hai ca am comis.o! Am facut update.ul de soft de la 8.0.5 la 9.1.1 si mi.a aparut un mesaj: ' Licenta invalida pentru deschiderea hartilor'. Se mai poate face ceva?
                            Daca vrei te ajut eu cu licenta....

                            Comment


                            • Ma bucur asa de mult cand vad atat de multi doritori sa ajute in nevoie...felicitari baieti, Dumnezeu sa va binecuvinteze, toata stima...


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by danstoica View Post
                                Daca vrei te ajut eu cu licenta....
                                Sigur ca da...multumesc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google