Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă specialiștii lu peste prăjit ar pune în loc de eroare exact ce trebuie schimbat.dezactivat,ce tip de windows etc...ar fi usor.
    iti scrie sec a aparut o eroare: retry

    Comment


    • Am reusit sa fac update hărți romania si bulgaria 2018.
      Trebuie windows 10.multumesc tuturor celor care m-au ajutat.

      Comment


      • Suntem la sfârșitul lunii iunie și încă nu a a apărut IGO Q1 2019, parcă niciodată nu s-a întârziat atât de mult! Oare de ce?

        Comment


        • Se stradiesc sa nu le mai faca atat de aiurea pe alocuri

          Comment


          • Cam asa este, nu tot ce este nou e neaparat mai bun. As spune ca 2018Q4 (Here si chiar TomTom) au destule lacune pe Romania (restul nu am verificat). Cu putin timp in urma chiar ma gandeam sa revin la Q3 sau Q2 care parca erau mai OK.
            Acum toata lumea asteapta cu nerabdare 2019Q1. Vom vedea cum vor mai fi si astea.

            Comment


            • Păi 2019Q1 sunt ieșite de ceva timp, așteptăm 2019Q2... ambele pe Navitel
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Ai dreptate, m-am referit la noi "cersetorii" de rand, nu la "boierii" cu Menavrus.
                Ar fi interesant de comparat o harta Navitel cu una sa zicem TomTom, acelasi release si acelasi traseu (am folosit foarte putin 7Ways asa ca nu pot spune mare lucru despre asta). Cine stie, poate trec si eu in tabara celor cu Menavrus.
                Am mai notat mici diferente chiar si intre sursele noastre de descarcare pentru aceleasi harti.

                Dar ca sa raspund la intrebare, din cate se pare ca va aparea intai TomTom 2019Q1, apoi prin august cele de la Here.

                Comment


                • Avand harti EU cumparate , eu am primit zilele astea un mesaj de la Dacia/Naviextras care spune ca :Toate hartile au fost actualizate in iunie 2019 .
                  Din pacate,plecat fiind ,n-am avut timp sa verific la ce versiune le-au adus .

                  Comment


                  • Toată lumea care are cont a primit email, problema e când nu se citește corect emailul, că dacă se citea:
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 30 June 2019, 22:55.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Si eu am primit acest email. Dar ca sa fi corect pana la capat ar fi trebuit sa precizezi ca pe langa cont trebuie sa dai si acceptul sa primesti aceste notificari. Iar asta cu "nu se citește corect emailul, că dacă se citea:" este iarasi gresita. Colegul radiantm a spus destul de clar in postul #5213:
                      Avand harti EU cumparate , eu am primit zilele astea un mesaj de la Dacia/Naviextras care spune ca :Toate hartile au fost actualizate in iunie 2019 .
                      Din pacate,plecat fiind ,n-am avut timp sa verific la ce versiune le-au adus .
                      Am lasat si eu sublinierile sale. De tradus a tradus corect. In dictionarul englez-roman update inseamna actualizati(e). Apoi a spus ca nu a avut timp sa verifice.
                      Depinde ce lasa sa se inteleaga cei de la Dacia/Naviextras prin have been updated: actualizari in site sau de harti. Pentru mine e clar nu este vorba de harti. Versiunea care o au acum este tot 8.1.
                      Acum vreo 3 saptamani (vorba ta: atentie la data postarii) am verificat si postat pe un alt subiect. Iar hartile erau versiunea 7.1 la free (90 de zile) si tot 8.1 la cele cu plata (inclusiv nota cu limita de viteza pentru Spania). Un alt coleg a spus ca sunt 2018Q2. Am confirmat si eu stiind ca un prieten doar ce le descarcase si 8.1 tot 2018Q2 erau.
                      Pana acum Naviextras au avut hartile cu cel putin doua release in urma celor de pe "piata" si nu cred ca se va schimba asta. Dar macar acum este tot 8.1 si la "free".
                      Last edited by Gil26; 30 June 2019, 17:17.

                      Comment


                      • Când am făcut contul pe dacia.naviextras în 2013 ! (unii nici nu știau că vor cumpărara Dacia cu Medianav) nu aveai ce bifă să pui pentru notificări.

                        Pentru că sunt doar 2 update-uri pe an 201xQ2 și 201xQ4, de unde 8.1 și 8.2, sau 7.1 și 7.2

                        Emailul e destul clar, alte modificări au fost anunțate anterior:




                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 30 June 2019, 22:56.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Nu neg experienta, dar asta cu "nu se citește corect emailul, că dacă se citea:" a sunat putin a "tras de urechi".
                          Atasez doua printuri facute (am incercat pdf dar nu merge asa ca le atasez text) acum de pe Dacia/Naviextras unul cu hartile versiune 8.1 si altul cu bifa acordul pentru notificari. Am subliniat "Version: 8.1 " si "The User can subscribe to NNG’s newsletter on the Site or in the Toolbox by ticking the appropriate checkbox"
                          Se poate verifica foarte usor daca este corect sau nu.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Sau ca sa fie mai usor si sa nu ii dau colegului 77sky de lucru doua screenshot.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Mda, bine ca s-a facut putina curatenie dar cred ca ar trebui sa avem si noi grija sa nu dam de lucru, sa mentinem.
                              Si zeii pot gresi, dar nu recunosc si doar ne cearta ca de obicei pe noi muritorii de rand. In postul #5216 este atasat toolbox update pe care l-am primit cu totii cu ceva timp in urma si s-a discutat pe aici. Nu spune mare lucru legat de cele discutate si raman la parerea ca toolboxul vechi era mai prietenos. Plus ca si colegul VIORE_L nu mai pierdea atata timp cu el (sa vada unde e buba), cel nou lucrand doar cu Windows10. De fapt colegul doar ce a facut update si poate confirma ce versiune de harti are 2018Q2 sau Q4 (presupun ca Q2). Ca pe site tot 8.1 este denumita versiunea.
                              Oricum e cam aiurea sa platesc ceva si sa vad detaliile abia dupa aceea.
                              Dar cum orice rau poate fi spre bine, acum el poate sa faca actualizari de harti foarte usor cu una din metodele descrise pe celalalt forum (as recomanda USB Depanare1.4).

                              Comment


                              • Dacă are versiunea noua de medianav pe linux, deocamdată doar update original poate face!
                                Încă nu este "spart" medianavul pe linux!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google