Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă primul post într-un an e un citat, măcar citește tot înainte de a posta ( era vorba de Medianav gen 1 cu soft 2.0.9 !!!)

    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Da, dar chiar daca e primul post pe forumul nostru colegul sharkyslro a oferit destule informatii si sfaturi utile pe un alt forum. Chiar cu putin timp in urma am descarcat un downgrade 9.1.3 oferit de el. Deocamdata nu am nevoie, dar e bun la "casa omului" (se poate rescrie si un 9.1.3 instalat fara a mai face downgrade la un fals 6.0.0).
      Cu skinul Carbone asa e, deblocheaza cam totul dar "papa" si destula memorie.

      Comment


      • Salut,
        Ce diferente sunt intre softul 1.0.13.1 si noul update 1.0.13.2 ?
        Cum merge medianavul? Se misca mai repede, ? Se blocheaza?
        Se merita facut acest update sau mai bine raman pe 1.0.13.1.

        sigpic
        Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

        Comment


        • Salutare. Stiti vreo sursa de unde se poate achizitiona un Medianav versiune cat mai noua care nu este modat?
          Numai bine.

          Comment


          • Nu merita. Navigatia Android dedicata este mult peste porcaria aia de la Dacia la orice capitol. Nu e vorba goala, incepand cu ecranul si terminand cu ce vrei tu, la fiecare capitol e mai buna. Eu deja am una de trei ani. Si media nav pe masina sotiei, care o sa zboare curand. Deci am termen de comparatie.

            Comment




            • ​​​​​​???... deranjeaza tare pe garcea, bag seama.

              Comment


              • Titlu alarmist de doi bani asa cum se pun in toata presa romana! Nu se sanctionaza folosirea aplicatiei (Waze sau altceva) ci manevrarea telefonului de catre sofer timpul deplasarii!

                Comment


                • Pai si cand folosesti butonul de report cum faci? Nu trebuie sa "manevrezi" telefonul, adica sa-l butonezi? :-)
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Daca telefonul este prins in suport nu. Nu il tii in mana. Este ca si cum apas butonul de aer conditionat sau dezaburire sau schimb postul de radio. Cred ca se duce spre absurd....

                    Comment


                    • In mod intentionat am scris "manevrare" pentru a se intelege utilizare/folosire, cum specifica modificarea codului rutier. Una e sa apesi scurt un buton fix, pe bord/consola si alta e sa faci vreo 3-4 tapuri pana raportezi un eveniment pe Waze. Totul se rezuma la cat timp iti muti atentia de la condus pentru o anumita operatie.

                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Știrea/ legea e o aberație. Daca vor sa nu mai folosim nimic în timp ce conducem sa ne ofere mașini electrice tesla care se conduc singure și au comenzi vocale.Oricum,cei ce utilizează telefonul mult în timpul zilei nu vor renunța la vorbit în timp ce conduc. Politia e cam absenta de pe drumurile publice. O zi plăcută.

                        Comment


                        • Asteptam minunea de ... trei zile!

                          Comment


                          • Nu cred ca s-a citit cu atentie. In articol zice asa:
                            "Șoferii nu vor mai putea să folosească aplicația Waze chiar dacă au tablete montate pe bordul mașinii sau dacă au telefonul pe un suport special.

                            „Este un dispozitiv mobil cu redare text sau video, deci intră și el în categoria dispozitivelor mobile, waze, aplicație GPS, tabletă, navigația mașinii, orice se folosește cu mâna în timpul deplasării se săvârșește practic contravenția aceasta”, a declarat Claudiu Costea."
                            Deci astia sunt in stare de orice.

                            Comment


                            • Oare taximetristii sau tiristii mai au voie sa vorbeasca la statie? Eu zic ca nu mai au, conform legii.

                              Diferenta dispozitiv mobil/fix este imposibil de cuantificat, daca imi fac o gaura in bord in care am montat o tableta/telefon am voie sa umblu pe facebook pe el sau nu? Ori ai voie ori daca nu ai voie atunci nici la navigatia masinii nu mai ai voie. De ce ai avea voie la navigatie si nu ai voie la un dispozitiv (care poate fi telefon, tableta) fixat in bord?

                              O idee bunicica dar formulaerea legii si ma tem ca si aplicarea vor fi dezastruoase
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • Originally posted by C.Mike View Post
                                Nu cred ca s-a citit cu atentie. In articol zice asa:
                                "Șoferii nu vor mai putea să folosească aplicația Waze chiar dacă au tablete montate pe bordul mașinii sau dacă au telefonul pe un suport special.

                                „Este un dispozitiv mobil cu redare text sau video, deci intră și el în categoria dispozitivelor mobile, waze, aplicație GPS, tabletă, navigația mașinii, orice se folosește cu mâna în timpul deplasării se săvârșește practic contravenția aceasta”, a declarat Claudiu Costea
                                Am bolduit ce trebuie inteles! Nu folosirea efectiva este interzisa, ci interactiunea cu deviceul in timpul mersului!
                                Folosirea aplicatiilor de navigatie se poate face si fara sa atingi telefonul sau navigatia IN TIMP CE CONDUCI!
                                Nu mi se pare nimic neclar aici. Scopul aplicatiei de navigatie este sa te ghideze pe o ruta, lucru pe care il face fara atingi dispozitivul cu mainile! Interactiunea cu respectivul device se poate face si este normal sa se faca atunci cand stai pe loc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google